Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SAMUEL ARANDA. Samuel Aranda, ​​ İspanya 1979 yılında doğdu. Fotoğrafa ilgisi çok genç yaşlarda başladı. O henüz 19 yaşındayken, El Pais ve El Periodico.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SAMUEL ARANDA. Samuel Aranda, ​​ İspanya 1979 yılında doğdu. Fotoğrafa ilgisi çok genç yaşlarda başladı. O henüz 19 yaşındayken, El Pais ve El Periodico."— Sunum transkripti:

1 SAMUEL ARANDA

2 Samuel Aranda, ​​ İspanya 1979 yılında doğdu. Fotoğrafa ilgisi çok genç yaşlarda başladı. O henüz 19 yaşındayken, El Pais ve El Periodico de Catalunya için bir foto muhabiri olarak çalışmaya başladı.

3 Birkaç yıl sonra, İspanyol haber ajansı EFE için İsrail-Filistin çatışmasının kapsayacak Ortadoğuya gitti. 2004 yılında, İspanya'da birden çatışmalar ve sosyal konuları kapsayan AFP(Agence France- Press)e Pakistan, Gazze, Lübnan, Irak, Filistin, Fas ve Batı Sahra katıldı.

4 Avrupa'da Afrikalı mültecilerle ilgili 2006 yılı raporunda fotoğraf derneği ANIGP TV için İspanyol Ulusal Ödülü aldı. Görüntüler ayrıca Visa Pour ve BBC tarafından bir belgeselde yer aldı

5 Aranda 2006 da freelance döndü. O günden sonra işi Özbekistan, Aral Denizi üzerinde projeleri, Hindistan'da sosyal konulara yer verdi, Kosova'nın bağımsızlığı, Güney Afrika öncesi Dünya Kupası, Kolombiya'da çatışma, Moldova ve Bükreş'te sokak çocukları ve Napoli Camorra da mafya arasındaki anlaşmazlıkları konu aldı.

6 2011 yılından itibaren de Tunus, Mısır, Libya ve Yemen Arap Bahar belgelenmiştir. Yemen'de protestolar sırasında çekilen bir fotoğraf, 2011 yılı Dünya Basın Fotoğrafı, en prestijli fotoğraf ödülünü kazandı. Onun kollarını ailesinin yaralı bir adam tuttuğu örtülü bir Müslüman kadın gösterir.

7 Bu konuda yaptığı çalışma, bugüne kadar New York, Cervantes Enstitüsü'nde bir sergide ve New York Times tarafından yılın 2011 fotoğrafları sergisinde yer verilmistir. Şu anda, Aranda New York Times ve El Dergisi de La Vanguardia, bir çevirmen olarak çalışıyor.

8

9

10

11

12

13

14

15 Neden Aranda  genç yaşta işe başladığı için,  Savaş muhabiri olduğu için,  Farklı kültürlerle buluştuğu için,

16 RIDVAN DEM İ RKAYA 111502051 GAZETEC İ L İ K-1(GÜNDÜZ)


"SAMUEL ARANDA. Samuel Aranda, ​​ İspanya 1979 yılında doğdu. Fotoğrafa ilgisi çok genç yaşlarda başladı. O henüz 19 yaşındayken, El Pais ve El Periodico." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları