Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Prof.Dr. Galin Biserof Asenof ilginç bir buluşa imza attı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Prof.Dr. Galin Biserof Asenof ilginç bir buluşa imza attı."— Sunum transkripti:

1

2 Prof.Dr. Galin Biserof Asenof ilginç bir buluşa imza attı.

3 Bir müslüman meslekdaşının her canlı ALLAH'ı tespih etmektedir sözünü laborotovar ortamında testetmeye karar vermiş.

4 Kuran-ı Kerimi araştıran Asenof aşağıdaki ayet sebebi ile sivri sineği bu işe en uygun hayvan olabileceğini varsaymış.

5 Ayet şu “Şüphesiz Allah, bir (dişi) sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez.

6 Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, ‘Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?’ derler.

7 (Oysa Allah,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz.” (Bakara Suresi, 26)

8 Sivri sinekler saniyede 1000- 2000 kez kanat çırpmaktalar ancak sinirler en fazla saniyede 100 sinyal yollayabilmekteler

9 Her bir sinyalde kanat otomatik olarak 10-15 kez kanat çırpmaktaymış. Asenof bu sivri sineğin kanat sesini önce lazerli bir mikrofon yardımı ile kaydetmiş

10 Ardındanda sesi yavaşlatarak insan kulağının algılama ve konuşma ritmine indirgemiş. sesi dinlediğinde kulaklarına inanamamış.

11 Sivrisineğin kanat çırpışı ile oluşan ses size çok tanıdık gelecek,aynı sesi kalbimiz çarparken de duyuyoruz.Bakın bakalım, tüm canlılar kimin adını zikrediyor?


"Prof.Dr. Galin Biserof Asenof ilginç bir buluşa imza attı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları