Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AİLEMİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AİLEMİZ."— Sunum transkripti:

1 AİLEMİZ

2 3-Ailede Bireylerin Birbirlerine Karşı Görevleri Vardır

3

4 Ailede Görevler ANNE BABA ÇOCUK

5 Karı- Kocanın Birbirlerine
Karşı Görevleri: Kur'an-ı Kerim'de, “Kadınlar sizin için, siz de onlar için birer elbisesiniz” buyruluyor.

6 Elbise ne yapar?!.. Elbise, insanı soğuk ve sıcaktan korur.
Ayıplarını örter. Vücudu sarar, adeta onu tamamlar. Karı-koca da tıpkı bir elbise gibi birbirlerini sarıp bütünler. Eksikliklerini tamamlar. Kusurlarını giderir. Günaha girmelerini önler.

7 " Bir Müslüman 'in Allah 'in rızasını
Peygamberimiz, bu konuda söyle buyuruyor: " Bir Müslüman 'in Allah 'in rızasını umarak ailesi için harcadığı her şey o kimse için sadakadır” Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmak sevap olarak nitelendirilmektedir.

8 Mutluluğu dışarıda değil evinde arayacak.
Koca evini ihmal etmeyecek. Mutluluğu dışarıda değil evinde arayacak. Hanımına karşı kocalık görevini yerine getirecek. Erkek ve kadın boş zamanını dışarıda geçireceğine evinde çocukları ile ilgilenecek. Sevgi ve ilgisini aile üyelerine gösterecek. Karı koca birbirlerinin namusunu koruyacak.

9 Karı-koca dini yönden birbirlerini eğitecekler.
Birbirlerini ibadet ve ahlak yönünden destekleyecekler. Peygamberimiz: “ Herhangi bir karı koca birbirinden razı olduğu halde ölürlerse cennete girerler.” Buyurmuştur. Öyleyse karı kocanın en önemli görevi birbirlerini hoşnut etmeleridir.

10 Karı- koca mutlu bir aile yuvası kurmak istiyorlarsa hemen her işlerinde birbirine danışmalılar. Böylece: haksız iş yapmamayı, karşılıklı olarak birbirlerinin fikirlerine saygılı olmayı, inatlaşmaktan kaçınmayı, her zaman iyi ve güzel olanı tavsiye etmeyi bir görev bilirler.

11 Günümüzde toplumun yüzkarası sayılan;
sefiller, şerliler, anarşistler, ayyaşlar, morfinman ve esrarkeşler.. Dün terbiyelerinde ihmal gösterdiğimiz çocuklardır. Bilmem ki, bugünkü ihmallerimiz yüzünden, yarın sokaklarımızı ne türlü nesillerin saracağını hiç düşündük mü..?

12 KUCAKLAŞMALAR Sağlıklıdır Yararlıdır Yardım edicidir Tedavi edicidir
Sermaye gerektirmez Çoğu fırsatta uygulanabilir NASIL? Nazik kelimelerle karıştırın İçine samimiyet katın Gülücükler damlatın İltifatla biçimlendirin Hafifçe sıkarak çeşnilendirin Sırta hafifçe vurun...

13 BİLİYOR MUSUNUZ? Gülümsemek için 12 kas’a; oysa kaşlarımızı çatmak için 103 kas’a ihtiyacımız var! TEBESSÜM BULAŞICIDIR!..


"AİLEMİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları