Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜM DÜNYADA TANIŞMAK VE GÖRÜŞMEK ÜZERE…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜM DÜNYADA TANIŞMAK VE GÖRÜŞMEK ÜZERE…"— Sunum transkripti:

1

2 TÜM DÜNYADA TANIŞMAK VE GÖRÜŞMEK ÜZERE…
FRS 2002 yılında kuruluşunu tamamlayan FRS,tasarımından uygulamasına kadar kendi mühendislik ve işçiliğini kullanarak Türkiye’de üretmenin ve dış pazara bağımlılığı ortadan kaldırmanın haklı sevinç ve gururunu yaşamaktadır. Sektörel anlamda birçok ilki, ortaya koyduğu ürünlerle ispatlamış olan FRS; yurtiçi ve yurtdışı pazara endüstriyel ve domestik ürün gruplarını, ilk yerli üretici olarak sunmaktadır. Yaptıkları ile değil yapacaklarıyla da farkını ve öncülüğünü gösteren firmamızla….. TÜM DÜNYADA TANIŞMAK VE GÖRÜŞMEK ÜZERE…

3 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
GENEL ÖZELLİKLER FRG serisi gaz basınç regülatörleri, endüstriyel ve evsel kullanım için dizayn edilmiş olup yüksek kararlılığa sahip cihazlardır. TS TS EN 334 standart'ına sahip bu regülatörler; doğalgaz,lpg hava ve diğer aşındırıcı olmayan gazların basıncını düşürüp düzenleyerek brülör,kombi,ocak v.b. Cihazları güvenle çalıştırır. Regülatörle birlikte gelen filtre ile gaz hattındaki pislik ve tozları tutarak cihaza zarar gelmesini engeller.Shot-Off mekanizmasına sahip regülatörler ise ; regülatörle birlikte gelen emniyet kapatma sistemi sayesinde reg. çıkış basıncının set edilen basınç değerlerinin altına düşmesine (min.) veya üstüne çıkmasında (max.) kendini kapatarak sistemde kullanılan cihazların güvenliğini sağlar…

4 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
TEKNİK ÖZELLİKLER Bağlantı : Dişli (TS EN 10226) 1/2”- ¾”- 1”- 1 ¼” – 1 ½” – 2” Flanşlı (TS ISO 7005) 2 ½” – 3” – 4” Ayar Basınç Aralığı : mbar Maksimum Giriş Basıncı : ½ ” den 2” e kadar = 4000mbar 2” den 4” e kadar = 1000mbar Emniyet Kapama : Minimum Basınç Aralığı = mbar Maksimum Basınç Aralığı = 400mbar Çalışma Sıcaklığı : -15 °C +60 °C Malzeme Tipleri : Alüminyum ve Alaşımları (TS EN 12449) Standartları : Paslanmaz çelikler (TS EN 10088) Filtre (TS EN 779) Yaylar (TS 1440) Conta, Membran ve o-ringler (NBR Kauçuk)

5 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
MONTAJ VE KURULUM ÖRNEK MONTAJ HATTI

6 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
DEVREYE ALMA KURULUM Regülatörü dış ortamdan korunan bir bölgede montaj edin. Cihazı havanın etkilerine karşı koruyunuz. Regülatörün kurulacağı yeri sistem gereksinimlerine uygun olup olmadığından emin olunmalıdır. Montajı yapılmış regülatör gaz akış akış yönünün doğru olup olmadığını kontrol edin. DEVREYE ALMA Regülatör giriş tarafındaki vana hafifçe açılır. Regülatörünslam-shut mekanizması kapalı olduğundan gaz geçişi yoktur. Çıkış tarafında tahliye (vent) vanası açılır. Slam-shut mekanizması yavaş kurulur. Çıkış basıncı gözlenerek sabit ve istenilen değerde olduğu kontrol edilir. Çıkış basıncı sabitlendiğinde slam-shut mekanizması kurulur. Çıkış vanası sonuna kadar açılır.

7 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
REG. KONTROLÜ Regülatörün çıkış tarafındaki vana yavaşça kapatılır, çıkış basıncı kontrol edilir.Çıkış basıncı yavaşça artıyor ve belirli bir yerde sabit olarak kalıyorsa bu vanayı kapatma basıncından dolayı olmuştur. Öte yandan çıkış basıcı sabit kalmıyor sürekli artmaya devam ediyorsa bunun nedeni klape, seat denge mebranı, ana mebran gibi ekipmanlardır. En iyi çalışma performansı ve hassasiyeti için reg. İçinde bulunan partikül filtresi yılda en az 1 kere, diğer kaucuk parçalar ise yılda en az iki kere kontrol edilmelidir. BASINÇ AYARLAMA Regülatör devreye alma prosedüründeki gibi kurulur. Çıkış basıncı yay ayar vidası sıkılarak (saat yönünde çevirmek) veya gevşetilerek (saat yönünün aksi yönü) istenilen basınca ayarlanır. İstenilen basınç ayarlandıktan sonra yay kapağı yerine takılır çıkış vanası kapatılır ve gaz alarm cihazı ile gaz kaçağı kontrolü yeniden yapılır. Çıkış basıncı ayarlandıktan sonra çıkış vanası kapalı iken arta veya azalma olup olmadığı manometre ile kontrol edilir.

8 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
SLAM-SHUT MEKENİZMASI KURMA TALİMATI Regülatör giriş vanası yarım çıkış vanası tam açılır. Slam-Shot kapağı (15) yerinden çıkartılır ve içerisinden çıkan mile (16) çevirerek vidalanır. Çıkış manometresinde basınç görülene kadar devam edilir çevirme işlemine. Vidalanan kapak aşağı doğru çekilerek (takriben 3-5mm) kurulma işlemi tamamlanır. Tahliye vanası kapatılır. Çıkış vanası tam açılarak tesisata gaz verilir.

9 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER
REGÜLATÖRÜN ÇALIŞMASI ESNASINDA OLŞABİLECEK SORUNLAR Eğer Regülatörün Çıkış Kısmına Gaz Geçmiyor İse ; Regülatörün giriş bağlantısında gaz olup olmadığını giriş manometresi ile kontrol ediniz. Slam-Shut mekanizmasının kurulu olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer Regülatörün Çıkış Basıncı İstenilen Basıncın Altına Düşüyorsa ; Regülatörün giriş bağlantısında gaz olup olmadığını giriş manometresi ile kontrol ediniz. Seçilen regülatörün istenilen debi kapasitesini karşıladığını kontrol ediniz. Ana mebran baskı yayının sıkılı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer Regülatörün Çıkış Basıncı Sürekli Artıyor İse ; Regülatörün seat ve klapesinin aşınıp aşınmadığını kontrol ediniz. Seat ve klape yüzeyinin temiz olduğunu kontrol ediniz. Denge mebranı ve Ana mebranın yüzeylerini kontrol ediniz.

10 FRG SERİSİ FİLTRELİ REGÜLATÖRLER

11 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ

12 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ
GENEL ÖZELLİKLER CA-KA Serisi yüksek hassasiyet ve uzun süre yüksek performans için dizayn edilmiş, direk yüklemeli, yay baskı regülatörleridir. Sahip olduğu Slam-Shut ve valf tesisatınızı yüksek ve düşük çıkış basınçlarına karşı korur. CA-KA Serisi regülatörler endüstriyel ve inşaat sistemleri, endüstriyel istasyonlar, gaz reglaj istasyonları,ısınma sistemleri ve brülör önleri v. b. gibi alanlarda kullanılması için tasarlanmıştır. Bu regülatörler filtre edilmiş ve korozif olmayan gazlar için uygundur..

13 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ
ÖZELLİKLERİ Max. 19 bar giriş basınçı Yüksek debi Tepki hassasiyeti Emniyet (Slam-Shut Mekanizması) Kalite TSE ve CE(CE çalışmaları devam etmekte..) Dişli ve Flanşlı bağlantıları Ergonomik Tasarım TÜRK MALI

14 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ
MONTAJ Gaz akış yönünü gövdedeki ok yönü istikametinde yapınız. Gerekli bağlantı ekipmanlarını kullanınız. İmpuls borularının (Slam-Shut ve Reg.) bağlantılarını gerçekleştiriniz. Tesisatı temizletiniz. Şekilde gösterilen örnek bağlantı sırasını kullanınız.

15 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ
KURULUM Gaz akış yönünü gövdedeki ok yönü istikametinde yapınız.Cihazı dış etkenlerden koruyunuz. Regülatörün kurulacağı yerin sistem gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol ediniz. İmpuls borularının (Slam-Shut ve Reg.) bağlantılarını gerçekleştiriniz. Montajı yapılmış regülatörün gaz akış yönünü kontrol ediniz. DEVREYE ALMA Regülatörün giriş vanasını yavaşça açılır.Regülatörün Slam-Shut mekanizması kapalı olduğu için çıkışa gaz geçmez. Tahliye vanası yarım açılır. Slam-Shut mekenizması açılır. Çıkış basıncı istenilen basınca yay ayar vidası ile ayarlanır. Çıkış basıncı sabitlendiğinde Slam-Shut mekanizması kurulur. Çıkış vanası tam açılarak tesisata gaz verilir.

16 CA – KA SERİSİ YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ

17 ESV SERİSİ SOLENOİD VANALAR

18 ESV SERİSİ SOLENOİD VANALAR
GENEL ÖZELLİKLER ESV Serisi normalde açık el kurmalı solenoid valflar ; gaz kaçak sismik ve duman senyörleriyle çalışmak üzere dizayn edilmiş cihazlardır.Bu sensörlerden gelen elektrik sinyali cihaza ulaştığı anda gaz akışı hızla kesilir ve olası bir yangın veya patlama engellenmiş olur. Sorun giderildiğinde solenoid kurma kolu yukarı çekilerek gaz hatta kolayca tekrar verilmiş olur.Bu vanalar doğal gaz, LPG,hava ve diğer aşındırıcı olmayan gazlar için kullanılabilir.Cihaza gelebilecek olası bir hasarı engellemek için bir gaz filitresinden sonra montaj edilmelidir.

19 ESV SERİSİ SOLENOİD VANALAR
KURULUM Ürünün montajı yetkili kişilerce yada yetkili servisçe yapılmalıdır. Solenoid vananın kapalı bir ortamda bulunmasına dikkat edilmelidir. Su tiner v.b. akışkanlar ile nemden uzak tutulmalıdır. Gövde üzerinde bulunan gaz akış yönüne uygun montaj edilmelidir. Teknik özelliklerine uygun montajı gerçekleştiriniz. Solenoid vanayı dikey yada yatay montaj edebilirsiniz. Örnek Montaj Hattı

20 FLR SERİSİ FİLTRELER

21 FLR SERİSİ FİLTRELER GENEL ÖZELLİKLER
FLR Serisi filtreler tesisat içerisinde gazın içerebileceği istenmeyen parçacıkları ve pisliği tutarak filtre sonrası cihazların zarar görmesini engeller…

22 BORA SERİSİ KÜRESEL VANALAR

23 BORA SERİSİ KÜRESEL VANALAR
GENEL ÖZELLİKLER BORA serisi tam geçişli küresel vanalar üstün özellikleriyle bir çok endüstriyel uygulamada kullanılmak üzere dizayn edilip üretilmiştir.Bu vanalar doğalgaz,LPG, hava ve diğer aşındırıcı olmayan gazlar için kullanılabilir.İki parça tasarımı P.T.F.E. Küre yatakları ve sızdırmazlık contaları sayesinde riskleri 3 parça vanalara göre daha azdır.Vana küresi uzun ömürlü olması için paslanmaz çelikten imal edilmiştir.Basınç kaybı istenilmeyen yerler için idealdir.

24 FRS GAZ AİLESİ OLARAK TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİZ

25 FRS GAZ MERKEZ Ağaçişleri San. Sit. 21. Cad Sok. No:10 İvedik O.S.B. Ostim \ ANKARA Tel : Fax:


"TÜM DÜNYADA TANIŞMAK VE GÖRÜŞMEK ÜZERE…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları