Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FAYDALI PROGRAMLAR. FAYDALI PROGRAM Ne Demektir?  Bilgisayar kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran, hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayarak zaman.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FAYDALI PROGRAMLAR. FAYDALI PROGRAM Ne Demektir?  Bilgisayar kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran, hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayarak zaman."— Sunum transkripti:

1 FAYDALI PROGRAMLAR

2 FAYDALI PROGRAM Ne Demektir?  Bilgisayar kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran, hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayarak zaman kazandıran ve kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan programlardır.

3 Peki işime yarayabilecek Faydalı Programlar neler olabilir ?

4 İnternet Tarayıcıları  Bilgisayarınızdan internete ulaşmak için bilgisayarınızda internet tarayıcısının yüklü olması gerekir. İnternet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox

5 Anti-Virüs Programları  Anti-Virüs Programları genel olarak zararlı programları bulup yok etmekle görevlidir.

6 Office Programları  Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinin kelime işlem, sunu hazırlama, elektronik tablo ile hesaplama yapabilen ve veri tabanı oluşturabilmemizi sağlayan ticari ofis yazılım paketleridir.

7 Microsoft Word  Microsoft firması tarafından sunulan Office paketinde yer alan görsel öğeler içeren bir kelime işlemci programıdır. Uzantısı.doc veya.docx’ tir Bu programla Neler Yapabiliriz ?

8 Microsoft Excel  Microsoft firması tarafından sunulan Office paketinde yer alan elektronik hesap programıdır. Uzantısı.xls veya.xlsx’ tir Bu programla Neler Yapabiliriz ?

9 Microsoft Power Point  Microsoft firması tarafından sunulan Office paketinde yer alan sunum (gösteri) programıdır. Uzantısı.ppt veya.pptx’ tir Bu programla Neler Yapabiliriz ?

10 Video ve Müzik Programları  Bilgisayarımızda müzik dinlemek yada video seyretmek için bazı medya oynatıcı programlarının olması gerekir. Müzik Programları : Winamp, Bs Player vb. Video Programları : Gom player Media Player Classic vb.

11 Paint  Paint Programı bilgisayar üzerinde resimler çizmemizi ve resimler üzerinde düzenlemeler yapmamızı sağlayan programdır.

12 Adobe Reader  Elektronik Kİtap (E-Kitap) oluşturmak veya var olan elektronik kitapları okuyabilmek ve düzenlemek için kullanılan programdır. Uzantısı.pdf ‘ dir.

13 Hesap Makinesi  Bilgisayarda dört işlem, ölçü çevirme gibi mantıksal işlemleri yapmamızı sağlayan programdır.


"FAYDALI PROGRAMLAR. FAYDALI PROGRAM Ne Demektir?  Bilgisayar kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran, hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayarak zaman." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları