Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Beethoven'a; -Müzik öğretmeni Beethoven'a; “Besteci olması imkansız!” demişti. Oysa o, insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden birisi oldu. Tarihe.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Beethoven'a; -Müzik öğretmeni Beethoven'a; “Besteci olması imkansız!” demişti. Oysa o, insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden birisi oldu. Tarihe."— Sunum transkripti:

1 Beethoven'a; -Müzik öğretmeni Beethoven'a; “Besteci olması imkansız!” demişti. Oysa o, insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden birisi oldu. Tarihe Adlarını Yazdıranlar...

2 -Öğretmenleri -Edison'u, -Edison'u, hiçbir şey öğrenemeyecek kadar aptal bulurlardı. Edison'un kim olduğunu söylememize gerek var mı?

3 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Walt Disney, -bir gazetenin yazı işleri müdürü tarafından; “İşe yarar fikirleri olmadığı” gerekçesi ile kovulmuştu. Walt Disney, film ve eğlence endüstrisinde devrimler yapmıştır.

4 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Churchill, -orta okulda sınıfta kalmıştı. Daha sonra İngiltere'nin en sevilen başkanlarından biri oldu.

5 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Barış Manço -müzik dersinden ikmale kalmıştı. Günümüzde ölümünün ardından bile tüm çocukların Barış abisi ve şarkıları hala dillerde ve yüreklerde.

6 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Micheal Jordan, -okul basketbol takımından atıldığı için basketbolu bırakmıştı. Daha sonra dünyanın en iyi basketbolcularından birisi oldu.

7 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Einstein, -dört yaşına kadar konuşamamıştı. Matematik dersinden çok başarısız olduğu için ilkokuldan atılmıştı. Oysa biz onu şimdi, yüzyılımızın en büyük bilgini olarak biliyoruz.

8 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Charles Dickens, -yüzlerce kapıdan “Sen yazar olamazsın.” denilerek geri çevrilmişti. Daha sonra kitapları bir çok dilde yayınlanmış ve milyonlarca satmıştır.

9 Tarihe Adlarını Yazdıranlar... -Müzik yapımcıları -Elvis Presley'e -Elvis Presley'e şöyle demişlerdi; “Hiçbir işe yaramazsın, en iyisi kamyon sürücülüğüne geri dönmen.” Elvis Presley yaptığı müziklerle milyonları coşturmuştur.


"Beethoven'a; -Müzik öğretmeni Beethoven'a; “Besteci olması imkansız!” demişti. Oysa o, insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden birisi oldu. Tarihe." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları