Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgisayar, Yazılım ve Algoritma. Temel Amacımız Bu eğitimde temel amacımız yazılımcı olmak isteyenlere ihtiyaç duyacakları temel düzeyde eğitimleri vermektir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgisayar, Yazılım ve Algoritma. Temel Amacımız Bu eğitimde temel amacımız yazılımcı olmak isteyenlere ihtiyaç duyacakları temel düzeyde eğitimleri vermektir."— Sunum transkripti:

1 Bilgisayar, Yazılım ve Algoritma

2 Temel Amacımız Bu eğitimde temel amacımız yazılımcı olmak isteyenlere ihtiyaç duyacakları temel düzeyde eğitimleri vermektir.

3 Temel Amacımız İlk bölümde Bilgisayar ve Yazılım ilişkisine değinerek bu konuda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. İkinci bölümde ise yazılım çözümlerinin en temelinde yatan Algoritma konusuna giriş yapacağız.

4 Bölüm - 1 Bilgisayar ve Yazılım Yazılım Nedir? Uygulamaların Çalışma Modeli Yazılımcı Kimdir? Yazılım Dilleri Nelerdir? Yazılım Dilleri Seviyeleri Sayı Sistemleri Uygulama Çalışma Süresi

5 Yazılım Nedir? Uygulama belli bir işi yapması için komutların tümüdür. Sistem Uygulamaları, Sürücüler (Driver), Uygulamalar

6 Uygulamaların Çalışma Modeli Uygulamaların kullanılmasında amaç; girilen verilerin işlenip, sonuçların istenilen şekilde üretilmesidir. Hesap makinesi örneği; Veri Girişi İşlemSonuç

7 Yazılımcı Kimdir? Yazılımcı: Belirli işlevlere sahip uygulamaları geliştiren uzmandır. Çalıştığı platformu, Kullandığı teknolojileri Bilgisayarın anlayacağı mantıksal dili iyi bilmesi gerekiyor. MİMAR – GELİŞTİRİCİ - TEST MÜHENDİSİ

8 Mimar Uygulama geliştirmek için gerekli teknolojileri belirleyen, gerekli durumlarda uygulamaları daha kolay yönetilebilmek için küçük parçalara ayıran yazılımcıdır.

9 Geliştirici Uygulamayı seçilen platforma ve algoritmaya göre kodlayan yazılımcıdır.

10 Test Mühendisi Uygulamada oluşabilecek sorunları test ederek bulan geliştiricilere raporlayan yazılımcıdır.

11 Bilgisayar ile Anlaşmak İnsanlar 29 harf ve 10 rakam ile iletişim kurar ve anlaşırlar. Bilgisayarlar ise alfabe olarak 0 ve 1 leri kullanırlar. 0 ve 1 leri bir araya getirmek yazılımcının işidir. Çeşitli programlama diller ile yazılımcı uygulamaları yazar. Yardımcı programlar ise yazılanları 0 ve1’e çevirir.

12 Yazılım Dilleri Seviyeleri Düşük Seviyeli Orta Seviyeli Yüksek Seviyeli

13 Orta Seviyeli Diller C C Sharp (C#)

14 Yüksek Seviyeli Diller Visual Basic Pascal

15 Düşük Seviyeli Diller Makine Dili Assembly Dili

16 Seviye nedir? Bir yazılım dili makine diline ne kadar yakın ise o kadar düşük seviyeli ve ne kadar uzak ise o kadar yüksek seviyeli bir dildir.

17 Sayı Sistemleri Günlük hayatta kullandığımız 10’luk sayı sistemidir. o 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 Bilgisayarlar ise 2 lik sayı sistemini kullanır. o 0,1 o Bu sayı sistemine Binary sayı sistemi denir.


"Bilgisayar, Yazılım ve Algoritma. Temel Amacımız Bu eğitimde temel amacımız yazılımcı olmak isteyenlere ihtiyaç duyacakları temel düzeyde eğitimleri vermektir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları