Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MİLLİ BAYRAMLARIMIZ. Milli Bayramlarımız Şunlardır: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MİLLİ BAYRAMLARIMIZ. Milli Bayramlarımız Şunlardır: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik."— Sunum transkripti:

1 MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

2 Milli Bayramlarımız Şunlardır: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 30 Ağustos Zafer Bayramı

3 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cumhuriyet Bayramı ( 29 Ekim ) 29 Ekim 1923’te cumhuriyet ilan edildi. Halk kendi kendini yönetmeye başladı. Her yıl 29 Ekim geldiğinde bu günü bayram olarak ulusça kutlarız.

4 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

5 İlk TBMM ( Türkiye Büyük Millet Meclisi ) Ankara’da 23 Nisan 1920’de açıldı. Bu önemli günü Atatürk çocuklara bayram olarak hediye etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır.

6 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

7 Atatürk 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a giderek Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Tarihimiz için önemli olan bu günü Ata’mız gençlere bayram olarak hediye etti. Her yılın 19 mayısı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, coşku ile kutlanmaktadır.

8 30 Ağustos Zafer Bayramı

9 Kurtuluş Savaşı sonunda düşman birliklerinin ülke sınırlarından çıktığı, düşmanlardan arındığı günü ifade eder. Atatürk bu günü askerlere hediye etti.


"MİLLİ BAYRAMLARIMIZ. Milli Bayramlarımız Şunlardır: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları