Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Powerpoint Sunumları için 8 önemli nokta Ya da Powerpoint sunumu ölümlerinin engellenmesi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Powerpoint Sunumları için 8 önemli nokta Ya da Powerpoint sunumu ölümlerinin engellenmesi."— Sunum transkripti:

1 Powerpoint Sunumları için 8 önemli nokta Ya da Powerpoint sunumu ölümlerinin engellenmesi

2 Dinleyicileriniz kim? Dinleyicileriniz kim? Ne tür bir mesaj vermek istiyorsunuz? Bilgiyi pazarlamak mı yoksa öğretmek mi istiyorsunuz? Ne tür bir mesaj vermek istiyorsunuz? Bilgiyi pazarlamak mı yoksa öğretmek mi istiyorsunuz? Bu sunumu nasıl sunacaksınız? Bu sunumu nasıl sunacaksınız?

3 İÇERİK İÇERİK Kaç Slayt Kullanacaksınız? En çok 10-15 En çok 10-15 Metinleriniz ne kadar olmalı? İzleyicilerinize vermek istediğiniz bilgileri slaytlarınıza doldurmak çok kolay olsa gerekir.Vereceğiniz her bilgi kıymetlidir ve vermek istediğiniz mesajın anlaşılması için bu bilgilerin tamamını yazmalısınız. Fakat kendiniz bir an için izleyicilerinizin yerine koyun ve satır satır yazılanları okumaya çalışarak slayta tıkılmış bilgileri anlamaya gayret edin. Verilenlerin tamamını alabilecekler mi ya da aldıklarını daha sonra hatırlayacaklar mı? İzleyicilerinize vermek istediğiniz bilgileri slaytlarınıza doldurmak çok kolay olsa gerekir.Vereceğiniz her bilgi kıymetlidir ve vermek istediğiniz mesajın anlaşılması için bu bilgilerin tamamını yazmalısınız. Fakat kendiniz bir an için izleyicilerinizin yerine koyun ve satır satır yazılanları okumaya çalışarak slayta tıkılmış bilgileri anlamaya gayret edin. Verilenlerin tamamını alabilecekler mi ya da aldıklarını daha sonra hatırlayacaklar mı? Slaytlarınız Basit Hazırlayın…

4 Madde işaretleri Gereğinden fazla Gereğinden fazla Tekrar Tekrar Seyircilerinizin Seyircilerinizin Asıl mesajı Asıl mesajı Alamamasına Alamamasına Sebep Sebep Olur. Olur.

5 Metin Resmi ya da Gayri Resmi Okunaklı bir renk Doğru yazı tipi ve Boyutu

6 Animasyonlar Konuyla ne kadar alakalı? Sunumu zenginleştiriyor mu? Bir sonra ki slaydı arattıracak cinsten mi? Hangisini seçmeliyim? Ses te kullanmalı mıyım?

7 Takviye Sunumunuz bilgisayarda yüklü ama, ya bilgisayar aniden durursa? Yedeğiniz var mı? Tepegöz veya Flipçartınız var mı?

8 Zamanlama ve Ekipman Bu sunum için ne kadar zamanım var? Bütün ihtiyaçlarım hazır mı? Laptop, projeksiyon cihazı Çalışıyorlar mı?


"Powerpoint Sunumları için 8 önemli nokta Ya da Powerpoint sunumu ölümlerinin engellenmesi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları