Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Baba,koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Baba,koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür."— Sunum transkripti:

1

2

3

4 Baba,koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür.

5

6 Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. EMILE BRACHVOGEL

7

8

9

10

11

12

13

14 “Saygı” bir şeye, bir kimseye karşı çekinme ile birlikte duyulan sevgi, değer duygusu anlamına gelmektedir. Saygı bir değer olarak insan ilişkilerinin temelini oluşturur.

15 Duygusal yönüyle birlikte sosyal yönü de olan bu değer kişinin diğer insanlara, sosyal yaşamın kurallarına, kurum ve örgütlere, insan eylem ve davranışlarına önem vermeyi, onlara saygı ve sorumlulukla yaklaşmayı içerir.

16 “Saygıda kusur etmemek” bir deyim olarak insan ilişkilerinde kişiler arası mesafeyi ifade etmektedir. Bu deyim saygı kavramının anlamını ortaya koyabilmek açısından önemlidir. Bu deyim her şeyden önce saygıyı insan ilişkilerinde bir “ön koşul” olarak ortaya koymaktadır.

17 İnsan kendisine saygı duymazsa, kendi varlığına değer vermez, kendine belirli bir özen ve dikkati göstermez ise başkalarını da saygı göstermez. Giyimine, kuşamına ve temizliğine özen gösteren bir kişi bunu öncelikle kendisine duyduğu saygının bir gereği olarak yapmalıdır.

18 Toplumsal yaşayışta insanlar çeşitli konum ve statülerde ilişkilere girerler. Örneğin üst-ast ilişkisinde mesafe ve saygı tek yanlı değildir. Saygı göstermek sadece asta özgü değil üstün de uyması gereken bir davranış özelliğidir.

19 İnsana saygı insanın varlığına önem vermeyi, onu sevmeyi gerekli kılar. İnsanları sevmek bir saygı ifadesidir. Çünkü insan canlı varlıklar içerisinde seçkin bir yere, akla ve yeteneklere sahip bir varlıktır.

20 Anne babanı sayarsan oğlundan da saygı görürsün…

21 “Bayrak,bir ulusun onurudur ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez” Mustafa Kemal Atatürk

22 Saygı düzenin anahtarıdır…

23 Çocuklara saygıyı öğretmenin en iyi yolu ; onlara saygı göstermektir…

24 Saygı ve sevgi büyüklerle ve küçükler arasındaki uçurumu yok eden bir köprüdür…

25 Büyüklere saygı hem dini hem de insani bir görevdir.

26 İnsanların saygı ve şerefinin, itaat ve uyumunun kendinden maddeten değil, manen yüksek olanlar için gösterilmesi insan ruhunun gereklerindendir Mustafa Kemal Atatürk

27 SEVGİ VE SAYGI DOLU BİR ÖMÜR HEPİMİZİN OLSUN


"Baba,koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları