Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SODES BİS SİSTEMİ. SODES Programına proje başvuruları elektronik ortamda SODES-BİS ( sistemi üzerinden yapılmak zorundadır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SODES BİS SİSTEMİ. SODES Programına proje başvuruları elektronik ortamda SODES-BİS ( sistemi üzerinden yapılmak zorundadır."— Sunum transkripti:

1 SODES BİS SİSTEMİ

2 SODES Programına proje başvuruları elektronik ortamda SODES-BİS ( http://online.sodes.gov.tr) sistemi üzerinden yapılmak zorundadır. SODES-BİS

3 SODES-BİS SİSTEMİNE GİRİŞ Program yararlanıcıları T.C. Kalkınma Bakanlığına yapacakları online başvurular için aşağıda belirtilen basamaklarla SODES Programına giriş yapabilecek ve başvurularını bu program aracılığı ile T.C. Kalkınma Bakanlığına iletebileceklerdir.

4 Başvuru sahibi http://online.sodes.gov.tr adresine girdiğinde SODES programının giriş sayfasına yönlendirilir. SODES-BİS

5 SODES Sistemine Giriş Ekranı

6 Kayıt Formu Ekranı Sisteme ilk defa giriş yapacak olanlar “Yeni kullanıcı” butonuna basarak “Kayıt formu” ekranına yönlendirilir. Gelen “Kayıt formu” ekranında belirlenmiş tüm zorunlu alanlar doldurulur.

7 Kayıt Formu Ekranı

8 Aktivasyon Mesajı

9 Örnek e-mail:

10 Aktivasyon Ekranı “Aktivasyon” linki tıklanarak gelen ekranda aktivasyon kodu yazılır ve gönder butonuna tıklanarak SODES hesabının aktivasyonu gerçekleşir.

11 ‘SODES’ butonuna tıklandığında gelen SODES Giriş ekranına şifre yazılır ve sisteme giriş yapılır.

12 SODES Sistemine Giriş Ekranı

13 Yararlanıcı Ekranı

14 Yararlanıcı Bilgileri Güncelleme Ekranı

15 Şifre Değiştirme Ekranı

16 Yararlanıcı Ekranı

17 Başvuru Formu Ekranı Kalkınma Bakanlığı tarafından yayımlanan başvuru formunun bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. Yararlanıcının bilgisayarına yüklediği başvuru formu Pdf formatındadır ve Adobe Reader 9 sürümü çalışmaktadır.

18

19 Başvuru Formu İndirme Ekranı

20 Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Sosyal Destek Programı Başvuru Formu

21

22 Başvuru Formu Gönder Ekranı Bu adım yararlanıcının hatasız ve Pdf olarak hazırlamış olduğu başvuru formunu programa gönderebilmesi için kullanılan bölümdür.

23 Yararlanıcı kendisinin belirlediği dizinden formun son halini alır ve resimdeki karakterleri doğru bir şekilde girerek ‘tamam’ butonuna basar. Hata yok ise başvurunuz başarı ile gönderilmiştir mesajı alınır. Hata var ise hata sebebi mesajı gönderilir.

24 Başvuru Formu Gönder Ekranı

25

26 Başvurularım Ekranı Bu adım yararlanıcının Program üzerinden gönderdiği başvuru formlarının listelenmesi için hazırlanan menü adımıdır. Yararlanıcı bu listeye girerek başarılı olarak gönderilen başvurularını listeden takip edebilmektedir. Başvuruya sağ klik yapılarak gönderilen başvuru formu görüntülenir.

27 Başvurularım Ekranı

28 Başvuru formunun sadece SODES-BİS Sistemine yüklenmesi, başvurunun tamamlandığı anlamını taşımaz ve değerlendirmeye alınmaz. ÖNEMLİ

29 Bu nedenle SODES-BİS Sistemindeki proje başvurusu tamamlandıktan sonra, 2 adet yazılı çıktısı alınan başvuru formunu imzaya yetkili kişilere imzalattıktan sonra destekleyici belgelerle birlikte Adana Valiliği SODES Koordinasyon Birimine teslim etmeyi unutmayınız.destekleyici belgelerle ÖNEMLİ

30 Sisteme yüklenen başvuru formunun içeriği ile SODES Koordinasyon Birimine teslim edilen çıktının bire bir aynı olması gerekmekte olup, tutarsızlık halinde bu durum başvurunun reddine yol açar. ÖNEMLİ

31 Başvuruların alınması için son tarih 12 Nisan 2013 saat 17:00’dir. Son başvuru tarihinden sonra alınan başvurular, hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta veya kargo şirketine bağlı gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

32 TEŞEKKÜR EDERİM…


"SODES BİS SİSTEMİ. SODES Programına proje başvuruları elektronik ortamda SODES-BİS ( sistemi üzerinden yapılmak zorundadır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları