Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Döngüler, program içerisinde tekrarlanması gereken ifadeleri veya kod bloklarını tekrar tekrar yazmak yerine tek bir yapıda yazarak ifadelerin veya.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Döngüler, program içerisinde tekrarlanması gereken ifadeleri veya kod bloklarını tekrar tekrar yazmak yerine tek bir yapıda yazarak ifadelerin veya."— Sunum transkripti:

1

2

3 Döngüler, program içerisinde tekrarlanması gereken ifadeleri veya kod bloklarını tekrar tekrar yazmak yerine tek bir yapıda yazarak ifadelerin veya kod bloklarının tekrarlanmasını sağlar.

4 C# dilinde 4 adet döngü vardır ; FOR WHİLE DO WHİLE FOREACH

5 C#’ta for döngüsü başlangıç adımından sonra belirtilen koşul sağlandığı sürece işlemleri tekrarlayan döngüdür.

6

7  C#’ta foreach döngüsü bir dizi belirten ifadenin veya bir koleksiyonun her elemanı için yapısındaki kodları çalıştıran döngüdür.  Foreach döngüsü döngüye ait değişkeni kullanmamıza imkan sağlar. Değişkeni istediğimiz şekilde istediğimiz işleme sokabiliriz.

8

9 While döngüsü bir koşul sağlanıyorken dönmeye devam eder.Koşul yanlış sonucu verdiğinde işlem durur. While döngüsü genelde problem çözümünde bir koşulun durumunu sınamak için kullanılır.

10

11  Bu döngü while döngüsünün biraz değiştirilmiş halidir.  Do while döngüsünde karşılaştırma işlemi, döngünün sonunda gerçekleşir. Bunun sonucu olarak döngünün içine en az bir defa girilmiş olur.

12

13


"Döngüler, program içerisinde tekrarlanması gereken ifadeleri veya kod bloklarını tekrar tekrar yazmak yerine tek bir yapıda yazarak ifadelerin veya." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları