Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mitat Zorlu 1 Adı ve Soyadı: ……….……………………………. 19 Mart 2009 Perşembe Matematik Bir hafta 7 gündür. Bir yıl on iki aydır. Bir yılda dört mevsim vardır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mitat Zorlu 1 Adı ve Soyadı: ……….……………………………. 19 Mart 2009 Perşembe Matematik Bir hafta 7 gündür. Bir yıl on iki aydır. Bir yılda dört mevsim vardır."— Sunum transkripti:

1

2 Mitat Zorlu 1 Adı ve Soyadı: ……….……………………………. 19 Mart 2009 Perşembe Matematik Bir hafta 7 gündür. Bir yıl on iki aydır. Bir yılda dört mevsim vardır. İlkbahar aylarını yazmanı istiyorum. Yaz aylarını yazmanı istiyorum. Sonbahar aylarını yazmanı istiyorum. Kış aylarını yazmanı istiyorum. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 4 hafta 1 …… oluşturur. Şubat ayı 28 gündür. 4 yılda bir, 29 gün olur. Bazı aylar 30 gün, bazı aylar da 31 gündür. 1. hafta2. hafta 3. hafta4. hafta Ay adı Kaç gündür? Ay adı Kaç gündür? Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık ay 31 28 31 30 31 30 31 30 31 30 31 Mart, nisan, mayıs Haziran, temmuz, ağustos Eylül, ekim, kasım Aralık, ocak, şubat

3 Mitat Zorlu 2 Hayat BilgisiTürkçe Ailemle birlikte vakit geçirmek eğlencelidir. Çünkü………………………… …………………………….…………… Haftanın günlerini düşünerek ailenizle birlikte eğlenerek geçirdiğiniz zamanları hatırlamanı istiyorum. Pazartesi günü Salı günü Çarşamba günü Perşembe günü Cuma günü Cumartesi günü Pazar günü Aşağıdaki metinde ( ) ayraç içinde eksik bırakılan noktalama işaretlerini tamamlamanızı istiyorum. -Kızım, nerdesin( ) - Odamdayım anneciğim( )Geliyorum( ) -Ödevlerini bitirdin mi( ) -Evet( ) Bitirdim anneciğim( ) -Getir de birlikte kontrol edelim( ) -Tamam( ) Getiriyorum ( ) -Aferin kızıma ( ) Seninle gurur duyuyorum( ) -Yanlışlarım var mı anne( ) -Harika( ) Hepsini doğru yapmışsın( ) -Çizgi film( ) izleyebilir miyim( ) -İzle( )Bitince( ) kitap okumayı unutma( ) Önemli Not: Bu günlerden birine ait bir eşyayı (fotoğraf, sinema bileti, nikah şekeri, müze bileti … vb) sınıfa getirmeni istiyorum. Hikayesini anlatacaksın. ?.. ?..... ! ! ? !., ?.,.


"Mitat Zorlu 1 Adı ve Soyadı: ……….……………………………. 19 Mart 2009 Perşembe Matematik Bir hafta 7 gündür. Bir yıl on iki aydır. Bir yılda dört mevsim vardır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları