Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Konu:Alışverişlerin hangisi ekonomik?.  Sıvı ürün olarak;  Evin ayçiçek yağı  Pınar süt  Sek Süt  Cappy Meyve Suyunu seçtim.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Konu:Alışverişlerin hangisi ekonomik?.  Sıvı ürün olarak;  Evin ayçiçek yağı  Pınar süt  Sek Süt  Cappy Meyve Suyunu seçtim."— Sunum transkripti:

1 Konu:Alışverişlerin hangisi ekonomik?

2

3  Sıvı ürün olarak;  Evin ayçiçek yağı  Pınar süt  Sek Süt  Cappy Meyve Suyunu seçtim.

4  Litre ile mililitre arasındaki ilişki, kilogram ile gram arasındaki ilişki ile aynıdır.  1 litre= 1000 mililitre  Yarım litre= 500 mililitre

5  Fiyat karşılaştırırken aynı markalı ürünün büyük boy (1 litre) ve küçük boyunun fiyatlarına dikkat ettim.

6

7

8

9  1 litre ayçiçek yağı:4,10 TL  2 litre ayçiçek yağı:7,95 TL  İki adet 1litrelik alırsak 8,20 TL öderiz.  2 litre almak daha ekonomik.

10

11

12  1litre Pınar süt=2,35 TL  500ml pınar süt= 1,55TL  1litre=1000ml  1000:2=500ml  İki adet 500ml. Süt alırsak 1litre süt almış oluruz fakat 3,10TL öderiz.  1 litre almak daha ekonomik olur.

13

14  1litre Sek Süt 2,15 TL  200 ml Sek Süt 0,75 TL  1000:200=5 adet  5 adet 200 ml Sek Süt alırsak 1 litre Sek Süt alırız fakat (0,75x5) 3,75 TL öderiz.  1litrelik süt almak daha ekonomik olur.

15

16  1litre Cappy meyve suyu 2,19 TL  200 ml Cappy meyve suyu 0,55 TL  5 adet 200 ml Cappy meyve suyu alırsak 1 litre Cappy meyve suyu alırız fakat (0,55x5) 2,75 TL öderiz.  1litrelik Cappy meyve suyu almak daha ekonomik olur.

17  Litre ve mililitre hesaplarını yaparken çarpma, bölme ve çıkarma işlemleri yaptım.  Artık alışverişlerde daha dikkatli olurum.Büyük boylar daha ekonomik oluyor.  Fakat okulda, gezilerde küçük boylar da alabiliriz.

18  Hazırlayan :Sena YAYLAZ  4/B


"Konu:Alışverişlerin hangisi ekonomik?.  Sıvı ürün olarak;  Evin ayçiçek yağı  Pınar süt  Sek Süt  Cappy Meyve Suyunu seçtim." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları