Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kağıt Sanatları Müzesi. Proje Yeri: Çin, Yunnan Eyaleti, GaoligongÇinYunnan EyaletiGaoligong Proje Ofisi: Trace Architecture OfficeTrace Architecture.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kağıt Sanatları Müzesi. Proje Yeri: Çin, Yunnan Eyaleti, GaoligongÇinYunnan EyaletiGaoligong Proje Ofisi: Trace Architecture OfficeTrace Architecture."— Sunum transkripti:

1 Kağıt Sanatları Müzesi

2

3 Proje Yeri: Çin, Yunnan Eyaleti, GaoligongÇinYunnan EyaletiGaoligong Proje Ofisi: Trace Architecture OfficeTrace Architecture Office İşveren: Long Zhanxian, Longshang KabilesiLong ZhanxianLongshang Kabilesi Proje Başlangıç Yılı: 2008 Proje Bitiş Yılı: 2009 İnşaat Bitiş Yılı: 2010 Arsa Alanı: 361 m²

4

5

6 Müze Yunnan Eyaleti'nin önemli Müslüman yerleşimlerinden birinde hemen Gaoligong Dağı'nın eteklerine yakın bir kasaba yer alıyor. Bu müze eski kağıt el sanatları ve yerel olarak üretilen eserler için sergi alanı sağlıyor. Bir avlu etrafında kümelenmiş altı galeri bir mikro- köy oluşturuyor. Sergi köydeki kağıt zanaatinin de teşhiri ile uzuyor. Doku yerel malzeme, resmi ifade ve manzara ile görsel bağlantı üzerinden ifade ediliyor. Köyün mekansal deneyimi müze içinde birleşiyor. İç mekanlar galeriler ile manzara arasında birbirini izliyor. Üst katlardaki yerleşim ofisleri, çay ve konuk odalarını içeriyor. Yapıda yerel ahşap, bambu, el işi kağıdı, düşük enerji tüketen ve ayrışabilir doğal malzemeler kullanıldı.

7

8


"Kağıt Sanatları Müzesi. Proje Yeri: Çin, Yunnan Eyaleti, GaoligongÇinYunnan EyaletiGaoligong Proje Ofisi: Trace Architecture OfficeTrace Architecture." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları