Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Microsoft'un birincil hedefi işletim sistemlerinin kullanımını daha kolay hale getirmektir: Windows 2000 aşağıdaki özellikleri sayesinde bu geleneği devam.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Microsoft'un birincil hedefi işletim sistemlerinin kullanımını daha kolay hale getirmektir: Windows 2000 aşağıdaki özellikleri sayesinde bu geleneği devam."— Sunum transkripti:

1 Microsoft'un birincil hedefi işletim sistemlerinin kullanımını daha kolay hale getirmektir: Windows 2000 aşağıdaki özellikleri sayesinde bu geleneği devam ettirmektedir: Bilgisayar ile çalışma, sistem kurulumu ve yapılandırması, ve Web'de gezinmek için kullanımı en kolay Windows. Standartlara dayalı güvenlik, üst düzey güvenilirlik Windows NT'nin varolan özelliklerini daha da geliştirir. Yüksek teknoloji ürünü mobil destek sağlamak üzere Win98'in mevcut en iyi özelliklerine sahip bir sistemdir. Masaüstü kullanımı, yönetimi ve desteği daha kolaydır. Bunun anlamı Toplam Sahip Olma Maliyetinin daha düşük olmasıdır.

2 WIN2000 PRO.GENEL ÖZELLİKLERİ Kapsamlı bir masaüstü işletim sistemi. Basitleştirilmiş arabirim, gelişmiş Tak ve Kullan özelliği, Güç Yönetimi, geniş kapsamlı donanım aygıtı desteği Güçlü ve sağlam sistem mimarisi, kendi kendini onarma özelliğine sahip

3 WIN2000 İÇİN GEREKLİ DONANIM ÖZELLİKLERİ  33 MHz yada daha yüksek Pentium-uyumlu CPU.  64 megabytes (MB) RAM (minimum) ; daha fazla RAM genellikle ihtiyaçlara daha iyi karşılık verir.  2GB hard disk ( minimum of 650MB boş kullanım alanı).  Windows 2000 Professional tek ve dual CPU sistemlerini destekler

4 WIN2000’E GEÇMEK İÇİN ÖNEMLİ 10 NEDEN #1: Değer.Yeni sistemin işletmenize sağladığı toplam değerdir. #2: Güvenilir. İş kullanıcıları için vazgeçilmez bir gereksinim, güvenebilecekleri bir kişisel bilgisayardır. #3: Taşınabilirlik. Mobil bilgi işlem, Windows 2000 Professional ile daha basit ve verimli bir hale gelmiştir. #4: Yönetilebilirlik. Windows 2000 Professional'ı kurması, yönetmesi ve desteklemesi kolaydır. #5: Performans. Windows 2000 Professional'ın sağladığı gelişmeler, işletim sisteminin hızıyla belirtilir.

5 #6: Güvenlik. Win2000 Pro., masaüstü bilgisayarınızda,yerel alan ağınızda, önemli iş verilerinizi korumaya yönelik kapsamlı güvenlik özellikleri sağlıyor. #7: İnternet. Internet Explorer 5'in tüm özellikleriyle birlikte Windows 98'in bilinen kullanıcı arayüzü, İnternet'i ve yerel masaüstü bilgisayarınızı birlikte kullanma olanağı sunuyor. #8: Kullanılabilirlik. Win2000 Pro. bir önceki ürün olan Windows NT Workstation'ın gücü ve güvenliğiyle Windows 98'in alışılmış kullanım kolaylığını birleştiriyor. #9: Veri Erişimi. Win2000 Pro. Windows 2000 Server ile birlikte kullandığınızda, IntelliMirror teknolojilerinden yararlanabilirsiniz. #10: Donanım. Win2000 Pro. yeni donanım aygıtlarından yararlanma olanağı sunuyor.

6 BİRTAKIM YERSİZ SÖYLENTİLER Windows 2000 Professional'ı kurabilmek için öncelikle Windows 2000 Server'a ihtiyacınız var. Windows 2000 Professional, Windows 98'in gelecek nesil sürümüdür. Windows 2000 Professional'a geçmek yerine mevcut Windows sürümünü kullanmak daha ekonomiktir. Windows 2000 Professional'ı kurmak veya yükselek uzun süren, pahalı bir süreçtir.

7 DOĞRU WINDOWS HANGİSİ? İŞLETMELERDE İşlerinizin sürekliliği için En Yüksek Güvenilirlikİşletme verilerini korumak için Gelişmiş GüvenlikTaşınabilr bilgisayarlar için En İyi Destek Windows 2000 Professional Yeni nesil işletme teknolojisi için En İyi Platform EVDE Dijital medya için En İyi Platform Bilgisayar oyunları için En İyi DestekEvden kolay ağ iletişimi ve Internet KurulumuWindows METüketici donanım ve yazılımı için En Geniş Destek

8 WIN2000 PRO.VE OFFICE DESTEKLİ TİCARİ MASAÜSTÜ Masaüstü yönetim maliyetini azaltır hem de üstün iş verimi sağlayarak geliri ve kârlılığı artırır. Personelin daha verimli çalışabilmesini sağlar ve maliyetleri düşürerek organizasyon için değer oluşturur. BT Operasyonlarında Destek Hizmetleri

9 Bilgisayarınız Windows 2000'e ne kadar hazır? Sistem Gereksinimlerini kontrol edin Donanım ve Yazılım uyumluluğunu kontrol edin BIOS uyumu var mı?

10 ÜRÜN UYUMLULUĞU Güvenilirlik ve kalite Windows 2000'in anahtar tasarım hedefleridir. Microsoft, eldeki en iyi bilgilerin verilmediği durumda aygıtlarla ve programlarla uyumluluk sorunlarını tespit eder.

11 BIOS Uyumluluğu ve Windows 2000. Sisteminizde en yeni BIOS sürümü bulunmuyorsa Windows 2000'de gelişmiş güç yönetimi ve aygıt yapılandırması özelliklerini kullanamayabilirsiniz.. Bilgisayar üreticiniz, yeni bir BIOS'a ihtiyacınız olduğunu belirtmişse ve siz BIOS'unuzu güncellemiyorsanız veya yanlış BIOS sürümünü kurmuşsanız, bilgisayarınız düzgün bir şekilde çalışmayabilir. Yanlış bir BIOS güncellemesinin kurulması bilgisayar sisteminizde ciddi hasarlar yaratabilir.

12 WIN2000 PRO’YA GEÇİLMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER Sisteminiz temiz bir başlatma işlemine ihtiyaç duyuyor mu? Sisteminiz uyumlu mu? Güncellenmiş sürücülere ihtiyacınız var mı? Sisteminizin BIOS'u yeni mi? Bir geri dönüş planınız var mı?

13 Windows 95 veya Windows 98'den Yükseltme Yapma Windows 95 veya Windows 98 işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız, sisteminizi Windows 2000 Professional'a yükseltebilirsiniz. Aşağıda sıralanan aşamalar, yükseltme işlemini ister Windows 2000 Professional CD-ROM'undan isterse bir ağ sunucusundan gerçekleştirin, yükseltme işlemi için hazırlanmanıza yardımcı olacak ve sonra Kur (Setup) programını harekete geçirmenizde size yol gösterecektir. Ek yükseltme kaynakları bu belgenin sonunda verilmiştir. Başlamadan önce şu sorulara cevap bulunmalı......

14 . Windows 2000'in ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun.. Bilgisayarınızın Windows 2000 kullanabileceğinden emin olun.. Donanımınızın ve yazılımınızın Windows 2000 ile uyumlu olduğundan emin olun.. Sürüm notlarını okuyun. Bir yükseltme işlemine mi yoksa yeni bir kuruluma mı ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

15 GÜVENLİK WIN2000 PRO.’DA GÜVENLİK Windows 98’den yüzde 30 daha hızlı ve 13 kat daha güvenilir bir işletim sistemidir. PC’ler Kesintisiz Çalışıyor Kullanıcı Hatalarına Karşı Korur Daha Az Yeniden Başlatma Win2000 Pro.diğer İşletim Sistemleriyle Karşılaştırıldığında Ne Kadar Güvenilir?

16 MOBİL BİLGİSAYAR KULLANICILARINA SAĞLADIĞI YARARLAR.  Bir ağa bağlı olarak veya bağlı olmadan bir ortamda çalışma.  Daha uzun süre ve daha verimli çevrimdışı çalışma.  Daha kolay bir şekilde bağlanma.  Ek güvenlik sağlama.


"Microsoft'un birincil hedefi işletim sistemlerinin kullanımını daha kolay hale getirmektir: Windows 2000 aşağıdaki özellikleri sayesinde bu geleneği devam." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları