Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1. Arduinodan alınan dijital sinyaller ile röle kontrol edilebilir. Arduino dijital pinlerinden en fazla 40 mA çıkış verebilir. Bu sebeple arada bir yükseltici.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1. Arduinodan alınan dijital sinyaller ile röle kontrol edilebilir. Arduino dijital pinlerinden en fazla 40 mA çıkış verebilir. Bu sebeple arada bir yükseltici."— Sunum transkripti:

1 1

2 Arduinodan alınan dijital sinyaller ile röle kontrol edilebilir. Arduino dijital pinlerinden en fazla 40 mA çıkış verebilir. Bu sebeple arada bir yükseltici kullanmak gereklidir. 2

3 3

4 4 void setup() { pinMode(4,OUTPUT); } void loop() { digitalWrite(4,HIGH); delay(1000); digitalWrite(4,LOW); delay(1000); } Röle 1 saniye aralıklarla enerjilenmektedir.

5 5 6 nolu pin => Röle 2 nolu pin => Kırmızı LED 3 nolu pin => Yeşil LED Röle ile Yeşil LED aynı anda enerjilenecek 3 saniye sonra enerjileri kesilecektir. Rölenin enerjisi kesildiği anda kırmızı LED ışık verecek ve bu durum da 5 saniye sürecektir. Gerekli devreyi kurunuz ve programı yazınız.


"1. Arduinodan alınan dijital sinyaller ile röle kontrol edilebilir. Arduino dijital pinlerinden en fazla 40 mA çıkış verebilir. Bu sebeple arada bir yükseltici." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları