Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dünyada bir eşi olmayan bu şenlikler esnasında gitmek hala kısmet olmayınca, Sizlere, 646 yıldır kesintisiz devam eden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dünyada bir eşi olmayan bu şenlikler esnasında gitmek hala kısmet olmayınca, Sizlere, 646 yıldır kesintisiz devam eden."— Sunum transkripti:

1

2 Dünyada bir eşi olmayan bu şenlikler esnasında gitmek hala kısmet olmayınca, Sizlere, 646 yıldır kesintisiz devam eden bu efsaneyle ilgili olarak ancak bu resimleri sunabiliyorum.

3 Sarayiçi bölgesinde bir de böyle enteresan bir yer var. Bu iki taş sütun bir kaç metre ara ile yerleştirilmiş. Bazı geleneklerin kaybolmuş olmasına üzüldüğünüzü duyar gibiyim...

4 Burası da Edirne’nin Kapalıçarşısı. Bir yangın sonrası uzun süre faal değildi. Restorasyon sonrası gayet güzel olmuş.

5 Burası manav değil, meyvalar da sabundan yapılmış. Edirne’nin bu geleneksel sanatı kaybolmak üzere idi. Yeniden canlandırılmış, Halk Eğitim merkezinde isteklilere kurslar düzenleniyor. Bu sabun meyvaları, ev kadınları evlerinde yapıyorlar ve mutfak masraflarına katkı sağlıyorlar.

6

7 Bir önceki resimde gördüğünüz II. Bayezid Külliyesi, Sağlık Müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. Bilhassa ruh sağlığı bozulmuş hastalara musiki terapileri ile şifa veriliyormuş. Hangi makamın hangi hastalığa daha iyi geldiğini bile tesbit etmişler.

8 400 yıl önceki hekimlerimizin tesbitleri.

9 Müzisyenler, terapi seansında.

10 Tabii bir de Meriç nehrimiz var ki başka sunumlarıma konu olacak. Şimdilik sağlıcakla kalın. Feridun ÖZHAN


"Dünyada bir eşi olmayan bu şenlikler esnasında gitmek hala kısmet olmayınca, Sizlere, 646 yıldır kesintisiz devam eden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları