Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

24 yaşında erkek. Halı saha maçında çarpışma sonrası dizde ağrı. ÖDÜLLÜ RADYOLOJİ SORUSU – 24 GEÇEN HAFTANIN OLGUSU ÖDÜL: MP3 Çalar için kulaklık....burada.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "24 yaşında erkek. Halı saha maçında çarpışma sonrası dizde ağrı. ÖDÜLLÜ RADYOLOJİ SORUSU – 24 GEÇEN HAFTANIN OLGUSU ÖDÜL: MP3 Çalar için kulaklık....burada."— Sunum transkripti:

1 24 yaşında erkek. Halı saha maçında çarpışma sonrası dizde ağrı. ÖDÜLLÜ RADYOLOJİ SORUSU – 24 GEÇEN HAFTANIN OLGUSU ÖDÜL: MP3 Çalar için kulaklık....burada yok TÜM SINIFLARDAN ÖĞRENCİLER, ESKİ MEZUNLAR VE RADYOLOJİ DIŞINDA ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ KATILABİLİR. YANITLARINIZI GÜR AKANSEL’E YAZILI OLARAK VERİN, ODASININ KAPISININ ALTINDAN ATIN, YA DA gakansel@superonline.com ADRESİNE YOLLAYIN. SON KATILMA TARİHİ: 22 ARALIK PAZARTESİ, SABAH 09:00. KAZANAN AYNI GÜN YENİ SORU İLE BİRLİKTE AÇIKLANACAK. Sagittal proton yoğunluklu MRG hasta normal Farkı bulucaz.. Kolaymış.

2

3 ÖDÜLLÜ RADYOLOJİ SORUSU – 24 GEÇEN HAFTANIN OLGUSU ÖDÜL: MP3 çalar için kulaklık Ön çapraz bağ spor sırasında yaşanan travmalarda kopabilir. Futbol, kayak, basketbol ve yakın dövüş sporlarındaki gibi doğrudan travma ile kopma daha sıktır. Sabit ayak üzerinde vücudun dönmesi ile de (dışarıdan travma olmaksızın) bağ kopabilir. Ön çapraz bağ kopmasında fizik muayenede tibia femura oranla normalden daha öne çekilebilir (çekmece belirtisi). Lachman testi daha spesifiktir. Ancak akut dönemde ağrıya bağlı kas spazmı ve eklemiçine kanama nedeniyle muayene güç olabilir. MRG ön çapraz bağ kopmasını çok iyi gösterir. 24 yaşında erkek. Halı saha maçında çarpışma sonrası dizde ağrı. Sagittal proton yoğunluklu MRG Sağlam bağ Kopmuş bağ Doğru yanıt sayısı: 4 Kazanan: Nihal Akçay (d5)


"24 yaşında erkek. Halı saha maçında çarpışma sonrası dizde ağrı. ÖDÜLLÜ RADYOLOJİ SORUSU – 24 GEÇEN HAFTANIN OLGUSU ÖDÜL: MP3 Çalar için kulaklık....burada." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları