Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Renklerin Dünyası Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mehmet CANCA Ayşe GEZMİŞ Yalçın DEDE Erşah EREN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Renklerin Dünyası Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mehmet CANCA Ayşe GEZMİŞ Yalçın DEDE Erşah EREN."— Sunum transkripti:

1 Renklerin Dünyası Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mehmet CANCA Ayşe GEZMİŞ Yalçın DEDE Erşah EREN

2 Amaç: Bilgilendirmek Hedef Kitle: Spor Yöneticiliği 4.sınıf öğrencileri Tez İfadesi: Kişi eğer renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkilerilerini öğrenirse ilk izlenimlerini renkler üzerinden yapabilirler.

3 KIRMIZI : Bu renk canlılık ve dinamizmle ilgili bir renktir. Mutluluğu temsil eder. azim ve kararlılık

4 YEŞİL : Duygusal olarak bizi en çok etkileyen bir organımız olan kalp organının,bu rengin yaydığı enerji alanında olduğu düşünülür. baharın rengidirGüven rahatlatıcı

5 SİYAH :İş adamları,güvenlik görevlileri ve papazlar;güç otorite ve saygı ifadesi sayıldığı için siyah giyinirler. konsantre karamsarlığı Duygusallık ve hüzün mutluluktur

6 MAVİ : Araplar mavinin kan akışını yavaşlattığına inanır İnsanlar mavi renkle yazilmis yazilari daha fazla akilda tutabilmektedirler. Ayrıca iştah kapatıcı bir renktir.

7 LACİVERT : Sonsuzluğu, otoriteyi, verimliliği simgeler. Lacivert giyen kişiler kendilerini çok daha karizmatik ve inandırıcı hissederler. İnsanların üzerinde başarılı ve güçlü imajı bırakır.

8 MOR : Tarih,yüksek sınıfların, saray mensuplarının daima morla bezendiklerini kaydeder.

9 PEMBE : Uyum,neşe,şirinliğin ve sevginin simgesi. Rahat hissettiren ve dinlendiren bir renktir. Bu yüzden bazı büyük mağazalar tezgahtarlarına pembe üniforma giydirir

10 SARI : Sarı,zeka, incelik ve pratiklikle ilgilidir. Toplumsal yaşamı ve birlikte çalışmayı yansıtan bir anlamı vardır. Geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin sembolüdür.

11 BEYAZ: İstikrarı,devamlılığı simgeler. isterler.Beyaz,tarafsızlığın rengidir.

12 KAHVERENGİ : Gerçekçiliğin, plan ve sistemin rengidir. Kıyafetlerde pek tercih edilmez, çünkü kahverengi giyen insanlar kalabalıkta dikkat çekmezler.

13 TURUNCU,neşenin ve bilgeliğin rengidir.İnsanlardaki sosyalleşme duyguları,turuncu yardımıyla faaliyete geçer geçer.Vücut içinde en etkin olduğu yer adale sistemimizdir.

14 İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER… Aydın Aritan-arıtan yayınevi-Renklerin Dünyası www.gencgelisim.com www.Renklerinanlamlari.com


"Renklerin Dünyası Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mehmet CANCA Ayşe GEZMİŞ Yalçın DEDE Erşah EREN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları