Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TAVUKLAR NASIL ÜRERLER? HAZIRLAYAN: AYŞE BERİL HERAL 6-A 518.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TAVUKLAR NASIL ÜRERLER? HAZIRLAYAN: AYŞE BERİL HERAL 6-A 518."— Sunum transkripti:

1 TAVUKLAR NASIL ÜRERLER? HAZIRLAYAN: AYŞE BERİL HERAL 6-A 518

2 TAVUKLAR VE CİVCİVLER  Tavuklar da bütün kuşlar gibi yumurtla ile çoğalırlar.  Yumurtalığında olan yumurta sarısı yumurtalık kanalına düşer. Bu kanalın üstünde salgılanan yumurta akına bulanarak aşağıya iner, bu arada üstü kireçlenir.

3 TAVUKLARIN ÜREMESİ  Yumuşak olan kabuk hava ile karşılaşınca sertleşir.  Tavuk bu duruma gelen yumurtayı yumurtlamak suresiyle dışarı çıkarır.

4 TAVUKLARA DEVAM  İyi bir tavuk yılda 250 – 300 yumurta verir.  Tavuklar tüy değiştirirken aralık, ocak aylarında yumurtlamazlar.

5 TAVUKLARA DEVAMIN DEVAMI  Tavukların kuluçka süresi 21 gündür.  Tavuklar genellikle şubat sonunda kuluçkaya yatarlar.  Kuluçka yattığı zaman,tavuğun karın zanlıdaki damarlarında kan dolaşımı fazla olur. Böylece tavuğun üzerine yattığı yumurta 39 – 40 derece ısı altında kalır.

6

7 Tavuk 1: Bu yumurtanın aynısından dokuz adet yumurtlayıp arkadaşlarına göndermezsen uğursuzluk seninle olur. Tavuk 2: Bence üretimi arttırmak için çiftçinin bir numarası bu inanma.

8 TAVUK CİNAYETLERİ...

9 KENTUCKY AMCA =P

10 DİKKAT! TAVUK ÇIKABİLİR! =O  Tavuk 1: Alo merkez?! Dünyalılar bizi zararsız, aptal hayvanlar sanmaya devam ediyorlar... Bütün gezegene yayıldık. Harekete geçmek için talimat bekliyoruz.  Uzaylı–Casus Tavuklar...

11 TURKCELL OLDU SCHNITSEL

12 YETİŞMİŞ TAVUKLAR

13 UÇAMAYAN TAVUKLAR


"TAVUKLAR NASIL ÜRERLER? HAZIRLAYAN: AYŞE BERİL HERAL 6-A 518." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları