Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Seçim Kampanyası. Tayyip Erdoğan kaza geçirir ve vefat eder.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Seçim Kampanyası. Tayyip Erdoğan kaza geçirir ve vefat eder."— Sunum transkripti:

1 Seçim Kampanyası

2 Tayyip Erdoğan kaza geçirir ve vefat eder

3 Cennette Cebrail tarafından karşılanır, cebrail ona der ki : - « Hoşgeldiniz ! Ufak bir sorunu halletmemiz gerek… Burada nadir olarak başbakan görüyoruz ve sizlere ne yapacağımız kesin değil. Büyük patron sizin konumunuzdaki kişilerin bir gün cennette bir gün cehennemde geçirmenizi istiyor. Daha sonra sonsuza kadar kalacağın yeri sen seçeceksin. » - « Fakat ben kararımı verdim cennette kalmak istiyorum. » - « Üzgünüm kurallarımız kesindir. »

4 Cebrail Tayyibi önce cenhenneme götürür.

5 Cehennemin kapısı açıldığında,, İçerde yemyeşil mükemmel bir golf sahası görür, Bulutsuz bir havada güneş parlamaktadır ve hava 25 derece sıcaklıktadır. Uzakta golf sahasının muhteşem binası görünmektedir. Binanın önünde Fethullah Hoca Adnan Menderes, Turgut Özal durmaktadır.

6 Sağın büyük isimlerinin çoğu buradadır ; Bütünbu iyi insanlar mutlu, sevinçli bir yüzle ve iyi giyimleriyle(versace, armani..) eğlenmektedirler. Tayyibi karşılamaya koşarlar, onu öperler ve geçmişteki homervari olaylarını anlatmaya başlarlar (ha! ha!). Dostane bir golf partisi yaparlar. Şeytan buzlu içecekler ikram eder…

7 - « Tayyip al iç, seni rahatlatır bu buzlu mar garita der! » - « Ya ben, içmemek için yemin ettim. » - « Çocuğum, burası cehennem iç rahatla der. Burada sakınmadan herşeyi yiyebilir içebilirsin.. Şimdiden sonra herşey daha iyiye gidecek! »

8 Tayyip içkisini içer ve daha sonra Şeytanı daha sempatik bulmaya başlar Şeytan, çok naziktir, hoş fıkralar ve iyi şakalar yapmaktadır. O kadar iyi eğlenir ki zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmaz… Nihayet cehennemden gitme zamanı gelir. Bütün arkadaşları elini sıkar daha sonra asansöre biner ve göğe çıkar..

9 Cebrail çıkışta beklemektedir. - « Şimdi göğün güzelliğini görme zamanın geldi 24 saatliğine Cennete gidiyorsun der. »

10 24 saat boyunca, Tayyip Aziz Nesinle, Nazım Hikmetle,Atatürkle ve diğer ülkelerin büyük şair ve yazarlarıyla karşılaşır. Bu arkadaş canlısı iyi insanlar paradan çok önemli konulardan bahsetmekteler ve Tayyib’e büyük tevazu göstermektedirler.

11 Tek bir kötü laf (ananı da al git vs vs) veya eşşek şakası yapmazlar; Yemek bir kulüp binasında değil ama normal bir restorantta yenir. Bunların hiçbir zengin insan olmadıklarından dünyada gördüğü insanlardan hiçbirine rastlamaz, cennettekilerden onun dünya değernin farkında değillerdir! En kötüsü ! Isa hipi giyimli olarak, bir soytarı gibi sadece «sonsuz barıştan» bahsetmektedir ve bilinen deyişleri tekrarlamaktadır: “Tapınak satıcılarını kovmak gerek, benim kıraliyetime girmek deveyi bir iğne deliğinden geçirmekten daha zordur, vs vs.»

12 Gün biter ve cebrail gelir... -«Evet Tayyip şimdi karar vermek zorundasın. » Tayyip bir dakika düşünür ve cevap verir : - « Güzel, hiç böyle bir karar vereceğimi sanmıyordum. Hmm? Cennet enteresan», ama ben yinede kendimi arkadaşlarımla cehennemde daha rahat hissedeceğim der. »

13 Cebrail ona asansöre kadar eşlik eder ve cehenneme inen asansöre bindirir…

14 Cehennemin kapıları açıldığında, kendisini yanmış kıraç bir ovanın ortasında, vidanjörlerin boşalttığı ve endüstriyel atıkların bulunduğu bir alanda bulur. Arkadaşlarını görüdüğünde ise dumura uğrar, hepsi zincirli prangalı, kara torbalara koymak üzere çöpleri toplamaktadır. Acıdan inlemekteler, başlarına gelenden şikayet etmektedirler, elleri ve yüzleri kirden simsiyahtır. Şeytan gelir, kolunu Tayyibin omuzuna dolar.

15 - « Şok içinde olan Tayyip mırıldanır : Anlamıyorum dün geldiğimde, burada bir golf sahası ve « kulüp evi » vardı; istakoz ve havyar yedik, içip içip sarhoş olduk. Tavşanlar gibi sıçrayıp oynayıp deliler gibi eğlenmiştik.. Şimdiyse, Pislikle dolu bir çöl görüyorum ve herşey sefil bir halde görünüyor. »

16 Şeytan ona bakar ve gülümser, ve kulağına der ki: - « Dün seçim kampanyası vardı; bugünse sen bize oy verdin! »


"Seçim Kampanyası. Tayyip Erdoğan kaza geçirir ve vefat eder." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları