Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Elif VURAN. Nene hatun annelerin annesi 93 harbi olarak anılan 1877-1878 Osmanlı- Rus savaşı sırasında Erzurum’daki aziziye tabyasının savunulmasında.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Elif VURAN. Nene hatun annelerin annesi 93 harbi olarak anılan 1877-1878 Osmanlı- Rus savaşı sırasında Erzurum’daki aziziye tabyasının savunulmasında."— Sunum transkripti:

1 Elif VURAN

2 Nene hatun annelerin annesi 93 harbi olarak anılan 1877-1878 Osmanlı- Rus savaşı sırasında Erzurum’daki aziziye tabyasının savunulmasında kahramanca çalıştı. Gaziantep Yirik Fatma Antep’ de kuşatmaya karşı koymak için çete teşkilatına katılmıştır. Ve daha nice kadınlarımız kahramanca savaşmıştır.

3 Kurtuluş Savaşından Sonra Mustafa Kemal Atatürk: “ Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez” sözlerini ifade ederek Anadolu kadının kahramanlığını tüm dünyaya duyurmuştur.

4 İlk kadın bakan: Prof. Dr. Türkan Akyol İlk kadın muhtar: Meliha Manço İlk kadın başbakan: Prof. Dr. Tansu Çiller …

5 İlk kadın subay: Ülkü Sema Toksöz İlk kadın polis memuru: Betül Diker İlk kadın emniyet müdürü: Feriha Sanerk

6 İlk kadın opera sanatçısı: Semiha Berksoy İlk kadın müzeci: Seniha Sami İlk kadın heykeltraş: Sabiha Bengütaş …

7 İlk kadın muhabereci : Müesser Cenap İlk kadın radyo spikeri – Emel Gazimihal İlk kadın TV spikeri – Nuran Emren …

8 İlk kadın eczacı: Rukiye Kanat Arran İlk kadın Dişhekimi: Ferdane Bozdoğan Erberk İlk kadın Doktor: Fıtnan Celal Taygun …

9 İlk kadın avukat – Süreyya Ağaoğlu İlk kadın Yüksek idare Mahkeme Başkanı – Firdevs Menteşe …

10 İlk kadın çöpçü – Elif Yazgandır İlk kadın büyükelçi – Filiz Dinçmen Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesi konusundaki öncü Prof. Dr. Afet İnan ve daha birçok alanda birçok kadınımız öncülük etti ediyor ve edecektir.


"Elif VURAN. Nene hatun annelerin annesi 93 harbi olarak anılan 1877-1878 Osmanlı- Rus savaşı sırasında Erzurum’daki aziziye tabyasının savunulmasında." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları