Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Comenius Okul Ortaklıkları. FATİH İLKÖĞRETİM OKULU FATİH İLKÖĞRETİM OKULU COMENİUS PROJESİ 2010 – 2012 2010 – 2012.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Comenius Okul Ortaklıkları. FATİH İLKÖĞRETİM OKULU FATİH İLKÖĞRETİM OKULU COMENİUS PROJESİ 2010 – 2012 2010 – 2012."— Sunum transkripti:

1 1 Comenius Okul Ortaklıkları

2 FATİH İLKÖĞRETİM OKULU FATİH İLKÖĞRETİM OKULU COMENİUS PROJESİ 2010 – 2012 2010 – 2012

3 PROJENİN ADI Sustainable development and international perspective in school Sustainable development and international perspective in school (Sürdürülebilir gelişim ve Uluslar arası Perspektif) (Sürdürülebilir gelişim ve Uluslar arası Perspektif)

4 PROJENİN KONUSU Topic 2 Equality and the children’s rights. We compare and make documentations of typical boys- and girls-toys and games in the different partner countries. We try to increase the awareness of and comparison of men’s and women’s choice of occupation. Topic 4 Local and cultural forms for games/plays We learn from each other and share games/dances from our different cultures and countries. We exchange games/plays once a month and the games/plays are played the same day in all countries. Topic 3 Ecological and local produced groceries. Good healthy food. Recycling and creative work out of recycled material. Sorting out of household waste, composting. What sort of toys are used by the children in our partner- countries, where are they produced. Topic 1 The whole school in physical activities and the freedom of speech A common day for physical activities in all partner-countries for example jogging or walks. Exchange of documentation for example photos or films.

5 PROJE TÜRÜ Çoklu ortaklık Çoklu ortaklık Proje ortakları : Proje ortakları : Koordinatör – İsveçKoordinatör – İsveç Ortaklar - Almanya ve TürkiyeOrtaklar - Almanya ve Türkiye Hibe miktarı : 23 000 avro Hibe miktarı : 23 000 avro

6 SÜREÇ: 2 YIL 2010 -2011 2010 -2011 2011 - 2012 2011 - 2012

7 PROJEMİZİN 1.YIL ÇALIŞMALARI PROJEMİZİN 1.YIL ÇALIŞMALARI

8 Proje kabulünden hemen sonra bir çalışma planı hazırladık Çalışma planımızı 2 ana başlıkta Çalışma planımızı 2 ana başlıkta toplamayı uygun bulduk toplamayı uygun bulduk 1.Proje Ekibinin oluşturulması ve 1.Proje Ekibinin oluşturulması ve Görev dağılımının yapılması Görev dağılımının yapılması 2.1.Yıl Çalışmalarının Planlanması 2.1.Yıl Çalışmalarının Planlanması

9 Proje Ekip Şeması Planı OKUL MÜDÜRÜ İdris IŞIKLI GRUBU PROJE KOORDİNATÖRÜ A.OSMAN ÖZLEBLEBİCİ

10 Görev dağılımı: Görev dağılımı: Projemiz okul projesi olduğu için öncelikle Proje ekibi oluşturulması gerekmektedir. Projemiz okul projesi olduğu için öncelikle Proje ekibi oluşturulması gerekmektedir. Biz Proje çalışmalarını 5 bölüme ayırdık,ancak sizlerden gelecek önerilerle bunu geliştirebiliriz. Biz Proje çalışmalarını 5 bölüme ayırdık,ancak sizlerden gelecek önerilerle bunu geliştirebiliriz. Her bölüme 1 lider öğretmen seçilecek Her bölüme 1 lider öğretmen seçilecek

11 2-Çalışma planı Öncelikle proje çalışma takvimi doğrultusunda bir yıllık çalışma planı hazırlamamız gerekmektedir.Planımızı 2 bölümden oluşturmayı düşünüyoruz Öncelikle proje çalışma takvimi doğrultusunda bir yıllık çalışma planı hazırlamamız gerekmektedir.Planımızı 2 bölümden oluşturmayı düşünüyoruz 1-Etkinlikler:programda olan etkinlikler için okul olarak kararların alınması gerekmektedir. 1-Etkinlikler:programda olan etkinlikler için okul olarak kararların alınması gerekmektedir. 2-Proje ziyaretlerinin kararlarının alınması 2-Proje ziyaretlerinin kararlarının alınması Bu plan doğrultusunda; Bu plan doğrultusunda;

12 Öncelikle tahmini bir bütçe çıkarmamız gerekiyor. Öncelikle tahmini bir bütçe çıkarmamız gerekiyor. Okul faaliyet harcamaları için ve Okul faaliyet harcamaları için ve Havayolları ve ülkelerin otel,yemek masraflarını, internetten ve ortaklara sorularak tahmini gider tablosu oluşturulacak. Havayolları ve ülkelerin otel,yemek masraflarını, internetten ve ortaklara sorularak tahmini gider tablosu oluşturulacak. Bu tahmini bütçenin yapılacak harcamalarda kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Bu tahmini bütçenin yapılacak harcamalarda kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir.

13 PROJENİN TANITIMI Hayat Boyu Öğrenme programı, Comenius Programı ve Fatih ilköğretim Okulu comenius projesi, power point sunumu olarak tüm okul çalışanlarına,öğrencilere tanıtılması planlanmaktadır. Hayat Boyu Öğrenme programı, Comenius Programı ve Fatih ilköğretim Okulu comenius projesi, power point sunumu olarak tüm okul çalışanlarına,öğrencilere tanıtılması planlanmaktadır.

14 Veli toplantılarında velilere ve okul-aile birliğimize bilgiler verilmesi gerekmektedir. Veli toplantılarında velilere ve okul-aile birliğimize bilgiler verilmesi gerekmektedir.

15 İlçe çapında proje tanıtımı için İlçe çapında proje tanıtımı için yerel basına proje tanıtımının yapılması ve yerel gazetelerde yayımlatılması geremektedir. yerel basına proje tanıtımının yapılması ve yerel gazetelerde yayımlatılması geremektedir.

16 Okul panosunda öğrencilerin hazırladığı ortak ülkeleri tanıtan haritalar ve ülkelerin bilgilerinin sergilenmesi gerekmektedir.. Okul panosunda öğrencilerin hazırladığı ortak ülkeleri tanıtan haritalar ve ülkelerin bilgilerinin sergilenmesi gerekmektedir..


"1 Comenius Okul Ortaklıkları. FATİH İLKÖĞRETİM OKULU FATİH İLKÖĞRETİM OKULU COMENİUS PROJESİ 2010 – 2012 2010 – 2012." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları