Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

(Gösteriyi lütfen kendi akışında izleyiniz) KUTSAL KATINDA SIKKINDI TANRI... Dev aynasının karşısında oturmuş elindeki TAŞLARLA oynuyordu KUTSAL.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "(Gösteriyi lütfen kendi akışında izleyiniz) KUTSAL KATINDA SIKKINDI TANRI... Dev aynasının karşısında oturmuş elindeki TAŞLARLA oynuyordu KUTSAL."— Sunum transkripti:

1

2 (Gösteriyi lütfen kendi akışında izleyiniz)

3

4

5 KUTSAL KATINDA SIKKINDI TANRI... Dev aynasının karşısında oturmuş elindeki TAŞLARLA oynuyordu KUTSAL KATINDA SIKKINDI TANRI... Dev aynasının karşısında oturmuş elindeki TAŞLARLA oynuyordu

6 Yine böyle sıkıntılı bir anında yarattığı İNSANOĞLU BAŞLI BAŞINA SIKINTI VESİLESİ HALİNE GELMİŞTİ Yine böyle sıkıntılı bir anında yarattığı İNSANOĞLU BAŞLI BAŞINA SIKINTI VESİLESİ HALİNE GELMİŞTİ

7 ACI ÇEKİYOR, KAN DÖKÜYOR, EZİYOR, ÖLDÜRÜYORLARDI. Kulları aşağıda yoksul, yalnız ve mutsuzdu

8 ŞEYTAN, ŞEYTAN, ZULMÜN BAYRAĞINI DİKMİŞTİ YERKÜREYE... ŞEYTAN, ŞEYTAN, ZULMÜN BAYRAĞINI DİKMİŞTİ YERKÜREYE... SEVGİDEN ZİYADE NEFRET KUSUYOR, SEVABA değil, GÜNAHA sarılıyorlardı SEVGİDEN ZİYADE NEFRET KUSUYOR, SEVABA değil, GÜNAHA sarılıyorlardı

9 “BIKTIM “BIKTIM !” diye mırıldandı kainatın efendisi, “Yoruldum “Yoruldum asırlardır aynı filmi görmekten… BİLSENİZ KAÇ NESİLDE BÖYLE BÖYLE KAÇ SAVAŞ, KAÇ YANGIN İZLEDİM BEN…”

10 TAŞLAR, karanlıkta alevli ışıklar saçarak süzüldü aşağı... KEDERLE AVUCUNDA ÇEVİRDİĞİ TAŞLARI, Yerküreye doğru attı

11 AŞAĞIDA UMUTLA PENCERELERE ÜŞÜŞTÜ BİÇAREADEMOĞULLARI... KAİNATIN IŞIKLA DANSI BAŞLAMIŞTI.

12 Bu ışıltılı “Yıldız Yağmuru”na türlü çeşit manalar vehmettiler Bu ışıltılı “Yıldız Yağmuru”na türlü çeşit manalar vehmettiler Toprağa yan yana uzanıp gözlerini gökyüzüne diktiler ve kayan her yıldız için AYRI DİLEK TUTTULAR...

13 “Sevdiğime KAVUŞAYIM” dedi biri... “Sevdiğime KAVUŞAYIM” dedi biri...

14 diye YALVARDI ÖTEKİ... diye YALVARDI ÖTEKİ... “Yoksulluktan KURTULAYIM”

15 Gökyüzünün “TAŞ YAĞMURU” nu, yeryüzü “DİLEK YAĞMURU” ile yanıtladı sanki: “ACI ÇEKMEYEYİM...” “YALNIZ KALMAYAYIM...” “YALNIZ KALMAYAYIM...” “MUTSUZ OLMAYAYIM...”

16 Acı Acı acı güldü TANRI yukarıda... “ AH KULLARIM KULLARIM ! ” dedi. “BURADAN NE KADAR DA ZAVALLI GÖRÜNÜYORSUNUZ. GÖKTAŞLARI, GÖZYAŞLARINI DİNDİRİR Mİ SANIYORSUNUZ SANIYORSUNUZ ?...”

17 “BU MU ONCA ASIRDA YARATABİLDİĞİNİZ “BU MU ONCA ASIRDA YARATABİLDİĞİNİZ UYGARLIK ?”

18 “Yağanın TAŞ olduğunu biliyor, ama hala o taşlardan MEDET UMUYORSUNUZ ! Derdinizin devasını onlarda ARIYORSUNUZ.” “Yağanın TAŞ olduğunu biliyor, ama hala o taşlardan MEDET UMUYORSUNUZ ! Derdinizin devasını onlarda ARIYORSUNUZ.”

19 “Oysa attığım taşlardan duvarlar ören SİZSİNİZ. “Oysa attığım taşlardan duvarlar ören SİZSİNİZ. BİRBİRİNİN ÖNÜNE SETLER ÇEKEN SİZ !...” SİZ !...”

20 geriye kala kala SADECE ALÇAKLIK KALDI.” geriye kala kala SADECE ALÇAKLIK KALDI.” “ALÇAKGÖNÜLLÜLÜK İSTEDİM SİZLERDEN GÖNÜLSÜZ DAVRANDINIZ

21 “YILDIZLARA BAKTIĞINIZ KADAR, BİRBİRLERİNİZE BAKSANIZ ÇOK DAHA MUTLU OLACAKSINIZ.” “AH “AH ! ZAVALLI ZAVALLI ÜMMETİM.” DİYE DERTLENDİ TANRI,

22 “Benimle konuştuğunuz kadar birbirlerinizle konuşsanız, HİÇ DE BÖYLE YALNIZ KALMAYACAKSINIZ. HİÇ DE BÖYLE YALNIZ KALMAYACAKSINIZ. GÖKYÜZÜNDE ARAYIP DURDUĞUNUZ ÇAREYİKENDİNİZDE, BİRBİRİNİZDE BULACAKSINIZ.”

23 SONRA EFKARLA SONRA EFKARLA DEV AYNASINA ÇEVİRDİ DEV AYNASINA ÇEVİRDİ YÜZÜNÜ... YÜZÜNÜ... YALNIZLIĞINI SAVMAK İÇİN ONUNLA ONUNLA DERTLEŞMEYE DERTLEŞMEYE BAŞLADI: BAŞLADI: “ONCA KALABALIKTA KENDİLERİNİ YALNIZ SANIYORLAR. ASIL EBEDİ YALNIZLIĞA MAHKUM OLAN BENİM, BİLMİYORLAR” DİYE İÇ GEÇİRDİ.

24 AYNADA KENDİNİ SÜZDÜ UZUN UZADIYA... AYNADA KENDİNİ SÜZDÜ UZUN UZADIYA... Yeryüzünde ÇARESİZ GÖZBEBEKLERİNDEN uçsuz bucaksız BİR SAMANYOLU VARDI. Yeryüzünde ÇARESİZ GÖZBEBEKLERİNDEN uçsuz bucaksız BİR SAMANYOLU VARDI. SONRA AŞAĞIYA BAKTI.

25 MİLYONLARCA ÇİFT GÖZ, YALNIZLIĞINDAN KURTULMAK İÇİN UMUTLA KENDİSİNE ÇEVRİLMİŞ BAKIYORDU.

26 ANİDEN AYNASINI ÇEVİRİP DÜNYAYA TUTTU. MİLYONLARCA IŞILTILI GÖZBEBEĞİ YANSIDI GÖĞÜN YÜZÜNDEN... ANİDEN AYNASINI ÇEVİRİP DÜNYAYA TUTTU. MİLYONLARCA IŞILTILI GÖZBEBEĞİ YANSIDI GÖĞÜN YÜZÜNDEN... İNSANLAR, gökkubbenin aynasında kendi gözbebeklerinin ışığını görüp, TAKIMYILDIZI sandılar. İNSANLAR, gökkubbenin aynasında kendi gözbebeklerinin ışığını görüp, TAKIMYILDIZI sandılar.

27 “TANRIM, bu ne mucizevi güzellik, KEŞKE BİZ DE YILDIZLARIN GİBİ “TANRIM, bu ne mucizevi güzellik, KEŞKE BİZ DE YILDIZLARIN GİBİ IŞILDAYABİLSEK” diyerek hayran hayran dilek tutup, DUAYA DALDILAR.

28

29 GÖKKUBBENİN IŞIKLARI... Tuvalindeki resme kızan BİR RESSAM GİBİ; çevirdi aynasını geri... Tuvalindeki resme kızan BİR RESSAM GİBİ; çevirdi aynasını geri... SÖNDÜ

30 SABAH OLDU… SABAH OLDU… Can DÜNDAR

31

32 sevgi.anne@mynet.com grafik-animasyon e.nurhan köroglu


"(Gösteriyi lütfen kendi akışında izleyiniz) KUTSAL KATINDA SIKKINDI TANRI... Dev aynasının karşısında oturmuş elindeki TAŞLARLA oynuyordu KUTSAL." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları