Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER….

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER…."— Sunum transkripti:

1

2 DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER….

3

4 Bir gün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde bir hüzünle manava girer.Dükkan sahibine mahçup bir şekilde yaklaşır.

5 Kocasının çok hasta olduğunu,çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

6 Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek: - “Lütfen efendim” der. “paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.”

7 Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını,kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

8 O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: “ben o kadının almak istediklerine kefilim” der. “ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.” O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: “ben o kadının almak istediklerine kefilim” der. “ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.”

9 Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve “bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın “evet efendim” der. “tamam” der manav. “şimdi onu terazinin şu kefesine koy,onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım”

10 Kadın bir an duraklar,sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

11 Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek,kısık bir sesle “inanamıyorum” der.İnanılacak gibi değildir.

12 Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile,diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

13 Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.

14 “Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.”

15 Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken “her kuruşuna değdi” der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

16 Bizim için hiçbir bedeli,masrafı ve karşılığı olmayan,güzel bir hediyedir.

17 Dünyaca ünlü Türk cerrahı Dr Mehmet Öz; “Dua etmek insani iyileştirir. Ben inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka dua ederim. Bence duanın meditasyon, şifa gibi, iyileştirici özelliği var. Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarına çabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var” diyordiyor. diyor

18 Dindar insanların kalp hastalığı ve kanserden ölme ihtimali yüzde 40 daha az. Dindarlar daha seyrek depresyon yaşıyor, depresyona girince de daha çabuk düzeliyorlar. Güne dua etmekle başlamak, tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor.

19 Müslümanların bu zor günlerinde dua silahımızı kuşanalım. Bir dua edelim.Yürekten aminler arasında bir dua.Sonra yalvaralım o mühür sahibine.Ve O’ndan yardım isteyelim.

20 Bir selam verelim.Bir salavat getirelim…Ve ne yaparsak yapalım Allah için yapalım.Bir gül yetiştirelim.Bir Bilal olalım ve göğsümüzde taş yeşertelim….Bir Sümeyye olalım ve kalbimizde ağırlayalım acımasız mızrakları.

21 Ellerimizi açalım ve kalpten isteyelim Sevgililer Sevgilisinden... Aşkın sahibinden kaybettiğimiz aşkımızı isteyelim...isteyelim ki versin... Biliriz ki O' Kullarını korur ve gözetir yeter ki kulları O'nu ansın ve Dua Etsin...

22 Ve güle, onun kokusunu veren Rab’be biraz daha yaklaşalım.

23 Dünya bir deniz olsa idi İslam kayık,Dualarımız ise küreklerimiz olurdu kutlu limana ulaşmak için.

24 Gıyabında dua,içlice dua…Biz değilmiyiz en ıssız fırtınalarda dahi sabırla yanaşan dua limanlarına…ve bu kutlu limanda O sevgililer sevgilisine yalvaran biz değil miyiz?

25 Amin Amin Amin

26 Bu hikayeyi diğer insanlara da gönderiniz.

27 Gücünü Tahmin Bile Edemezsiniz.


"DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER…." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları