Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LEBİB YALKIN-MEVBANK Lebib Yalkın tarafından 1996 yılında geliştirilmiş olan Mevbank, güncel mevzuata elektronik ortamda ulaşılmasını sağlayan bir mevzuat.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LEBİB YALKIN-MEVBANK Lebib Yalkın tarafından 1996 yılında geliştirilmiş olan Mevbank, güncel mevzuata elektronik ortamda ulaşılmasını sağlayan bir mevzuat."— Sunum transkripti:

1

2 LEBİB YALKIN-MEVBANK Lebib Yalkın tarafından 1996 yılında geliştirilmiş olan Mevbank, güncel mevzuata elektronik ortamda ulaşılmasını sağlayan bir mevzuat bilgi bankası programıdır. Sistem çok kolay kullanımlı, anlaşılır görünümlü, kullanıcı dostu, hızlı ve basit ağaç yapısındadır.

3 MEVBANK İÇERİK Mevzuat ana başlığı altında, Kanun ve ilgili KHK, kararname, tüzük, yönetmelik, tebliğ, genelge, içtihat ana hatlarıyla (Belge Başlığı/ No, Belge Dayanağı, R.G.sayısı vs. ) bazında incelenebilir. Mevbank’ta gelişmiş arama motorları ile kelime, kavram, numara ve tarihe göre veya anahtar kelimelere göre arama yapılabilir. İstenilen tarihten itibaren mevzuattaki son değişiklikler görülebilir. Ayrıca her mevzuat belgesinde en son değişiklik yapılan bölüm renklendirilmiştir.

4 Belgenin tamamı veya istenen kısmı yazıcıdan çıktı alınabilir, MS Word ve benzeri programlara kopyala yapıştır fonksiyonu ile aktarılabilir. Çoklu ekran desteği sayesinde, tüm açılan belgeler ayrı bir ekranda açılarak, aynı anda farklı belgeler üzerinde çalışma imkanı sağlanmıştır. Son Kullanılan Belgeler’ menüsünden en son açılan 100 belgenin listesine ulaşılabilmekte, buradan belgelerin güncel haline ulaşılabilmektedir. (abone bazında) Seçtiklerime Ekle’ fonksiyonu ile yakından takip edilecek istenilen sayıda belge işaretlenerek, güncel hallerine kolay ulaşım sağlanmıştır. (kullanıcı/ bilgisayar bazında)

5 Belgeyle ilgili atıf, açıklama ve önceki şekline linkler sayesinde ulaşılarak mevzuatı takip etmekte kolaylık sağlanır. Mevbank aboneliği sayesinde Resmi Gazete Fihristi, Günlük Döviz Kurları, Mevzuattaki Son Değişiklikler gibi önemli bilgilere ulaşılır. Uzmanlar tarafından hazırlanmış Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret konulu makaleleri ile güncel konuları aydınlatan, uygulamalarda çıkan problemlere çözüm sunan ve farklı görüşlere yer veren aylık yayımımız Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi, 1998 yılından bugüne tüm arşiviyle beraber sunulmaktadır.

6 RSS yayınımız ile mevzuat değişikliklerini ana mevzuat kategorileri bazında takip etme olanağı vardır. Haftalık E-Duyuru hizmetimize kaydolan tüm kullanıcılara haftalık mevzuat değişiklikleri e-posta olarak gönderilecektir.

7

8

9

10

11

12

13

14


"LEBİB YALKIN-MEVBANK Lebib Yalkın tarafından 1996 yılında geliştirilmiş olan Mevbank, güncel mevzuata elektronik ortamda ulaşılmasını sağlayan bir mevzuat." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları