Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi"— Sunum transkripti:

1 Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AMBALAJ ATIĞI GERİ KAZANIM PROJESİ

2 Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Fakülte Çevre Komitesi ile Fakülte Altyapı ve Güvenlik Komisyonu tarafından yürütülmekte olan “Mühendislik Fakültesi’nde Çevre ve İş Sağlığı/Güvenliği Yönetim Sistemlerinin Kurulması” başlıklı Üniversitemiz BAP destekli proje kapsamında AMBALAJ ATIĞI GERİ KAZANIM PROJESİ başlatılmıştır.

3 Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Proje kapsamında, koridor, ofis ve dersliklere dağıtılan atık toplama kutularında plastik, kağıt-karton, cam ve metal atıkların biriktirilmesi ve kesinlikle ıslak atıklarla (yiyecek vb.) karıştırılmaması gerekmektedir. Ofislerde ve dersliklerde biriktirilen geri dönüştürülebilir nitelikteki atıklar düzenli olarak ilgili personel tarafından toplanacaktır.

4 Atık toplama kutularına;
Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Atık toplama kutularına; Sadece ambalaj atığı atınız. Kirli, ıslak atıklarınızı (yiyecek vb.) kesinlikle atmayınız. Bardaklarınızda kalan içeceği boşalttıktan sonra atınız.

5 GERİ KAZANIM İLE Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Doğal kaynaklarımız korunur. Atık miktarı azalır. Gelecek için yatırım yapılır. Ekonomiye katkı sağlanır. Enerji tasarrufu sağlanır. GERİ KAZANIM İLE

6 SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM İÇİN TEMEL GEREKLİLİKTİR.
Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi UNUTMAYINIZ… GERİ KAZANIM, SOSYAL SORUMLULUKTUR. SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM İÇİN TEMEL GEREKLİLİKTİR.

7 Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Fakültemizdeki geri dönüştürülebilir nitelikteki atıkların kaynağında ayrı toplanması ve atık yönetim sisteminin iyileştirilmesinin hedeflendiği bu çalışma kapsamında, vereceğiniz destek için teşekkür ederiz.


"Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları