Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

19/08/2009 Bircan OĞANKUL 1967-.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "19/08/2009 Bircan OĞANKUL 1967-."— Sunum transkripti:

1 19/08/2009 Bircan OĞANKUL 1967-

2 ÖZGEÇMİŞ ALDIĞI ÖDÜLLER ALDIĞI TEŞEKKÜR BELGELERİ YAZDIĞI KİTAP DOSYALARI YAZI VE ŞİİRLERİNİN YER ALDIĞI SİTELER ÇALIŞTIĞI ŞİRKETLER

3 ÖZGEÇMİŞ 1967 Yılında İzmir’de doğdu.
Babası Özler Döküm fabrikası’ndan emekli, annesi ev hanımıydı. 1964 doğumlu bir ağabeyi var. Ertuğrul Gazi İlkokulu, Balçova Ortaokulu, Balçova Lisesi’nde öğrenim gördü. 19 Kasım Haziran 1984 yıllarında anne ve babasını kaybetti. Öğrenim hayatına ara verdi. 1984 Altay Kitap, Dağıtım- Pazarlama’da iş hayatına başladı. 1985 Kitabevinde çalışırken bir yandan da ağabeyi Birol’la birlikte Işıl Çelik Tencere Pazarlama Şirketi’nde ek iş yaparak çalışma hayatına yeni bir iş daha eklemiş oldu. 1987’de evlendi. 1991 İçindeki okuma isteğinin halen var olduğunu gördü ve işvereni Altay GÜNTAY’ın ısrarı ve desteğiyle lisedeki öğrenim hayatına kaldığı yerden devam etti. 1992 Lise bitirme sınavında başarılı olarak, liseyi bitirdi. 1993 Üniversite sınavlarına girdi. Girdiği ilk yıl, tek tercih yaparak; İşletme Fakültesi Muhasebe- Finansman Bölümü’nü kazandı. 1994 yılında üniversitede kazandığı bölümün sınavlarına gireceği dönemde, ikinci çocuğunu doğum anında kaybetti ve o dönem sınavları çok kötü geçti. Aynı yılın ara ve bütünleme sınavlarında üç dersten başarılı oldu. Daha sonraki yıllarda da başarılı olmaya devam etti.

4 1999 Devlet memurluğu sınavına girdi ve kazandı
1999 Devlet memurluğu sınavına girdi ve kazandı. Ama hiçbir yere başvurmadı. Bunu da başarabileceğini gösterdi. 1992 Yazı ve şiirler yazmaya başladı. Günlükler tuttu. 2002 Yaşadığı yerleşim yerinde kütüphane kurdu ve yöneticiliğini yaptı. 2003 Radyo programında Ali POYRAZOĞLU’yla tanıştı ve yazılarını kendisine göndermeye başladı. Poyrazoğlu’nun önerisiyle yazdıklarını kitap olarak yayımlatmaya karar verdi. 2004 İzmir Görme Engelliler Kitaplığı’nda görmeyen kardeşlerimiz için cd lere kitaplar okudu. 2004 İzmir MS Derneği için gönüllü olarak çalışmalar yaptı. 2004 Kitap dosyaları yazdı. ‘’ Gölgede Muhabbet’te Hani Bir Gün’’, ‘’ Yaşanmışlıklar Eşliğinde Yüreğimden Dökülenler’’.( Bu kitap dosyalarından ilki Görme Engelliler Derneği, ikincisi de MS Hastaları Derneği yararına gelirleri bağışlanmak üzere basılacaktır.)

5 2005 İzmir’de yerel televizyon kanalı ‘’ Ege TV’’ de; ‘’ Hayatın İçinden’’ adlı
Programa konuk oldu ve kitaplarından, gönüllü olarak yaptığı işlerden, Kurduğu kütüphaneden söz etti 2006 Bir kitap okudu ve hayatı değişti. Rahmetli Atilla İlhan’ın ‘’ Gazi Paşa’’ adlı Kitabında sitesinin adresinin varlığını öğrendi. O sitede yazı ve şiirlerini paylaştı. Adı geçen sitede Çok değerli insanı tanıdı:’’ Gazi GÜDER’’ i. Yazı ve şiirleri; Gazi Bey’in desteğiyle değişti, gelişti. 2006’ya kadar kurduğu kütüphanede fazla olan kitapları Anadolu’nun çeşitli okullarına göndererek, bireysel bir çalışma yaptı. Daha sonra Gazi Güder’in başkanlığında ‘’Ulusal Köy Kütüphaneleri Projesi’nde kurucu üyeler arasında yer aldı. 2006 Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda; ‘’ Gönüllü Eğitmenlik’’ ve ‘’ Gönüllü Ablalık’’ yaptı. ‘’ Kitap Kurdu’’, ‘’ Kitapların Büyülü Dünyası’’, ‘’ Oyun Adası’’ projelerinde yer aldı. 2007 Kitap dosyalarının sayısı; üçe çıktı.’’ Köşemin Adı Acı Kahve’’ adlı kitap dosyası, diğer kitap dosyalarının arasına katıldı. Kitap okumayı, seyahat etmeyi, tiyatroya gitmeyi seviyor. Tüm sokak hayvanları İçin elinden geleni yapıyor.

6 2006 Densan A.Ş.’de sosyal işler sorumlusu olarak görev aldı.
2008 ‘’ Hayat Her Yerde’’ adlı kitap dosyasını yazdı. 2009 ‘’ İçimde Kalmasın’’ adlı kitap dosyasını yazdı. Halen, DensanNet şirketi’nde sosyal işler sorumlusu olarak görev yapıyor.

7 ALDIĞI ÖDÜLLER -Kurduğu kütüphanedeki başarıları için;
TEDAŞ-TEİAŞ İŞÇİLERİ SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ İZMİR (2002) -Görme engellilerle ilgili yaptığı çalışmalar için; GÖRME ENGELLİLER KİTAPLIĞI DERNEĞİ (2006) -Yaşadıkları sitede yaptığı sosyal çalışmalar için; TEDAŞ-TEİAŞ SİTE YÖNETİMİ (2007)

8 ALDIĞI TEŞEKKÜR BELGELERİ
-Kitap desteğinde bulunduğu için; Şırnak Anadolu Lisesi’nden …(2005) -Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’ndaki gönüllü çalışmalarından dolayı; Yönetim kururulu Başkanı Prof. Dr. Süha SEVÜK’ten…(2006)

9 YAZDIĞI KİTAP DOSYALARININ ADLARI
-GÖLGEDE MUHABBET’TE HANİ BİR GÜN -YAŞANMIŞLIKLAR EŞLİĞİNDE YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 -YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER EŞLİĞİNDE HAYATLA DANS 2 -KÖŞEMİN ADI; ACI KAHVE -İÇİMDE KALMASIN -HAYAT HER YERDE -PENÇEGİLLER

10 YAZI VE ŞİİRLERİNİN YER ALDIĞI SİTELER

11 ÇALIŞTIĞI ŞİRKETLER - ALTAY KİTAP, DAĞITIM- PAZARLAMA - DENSANNET


"19/08/2009 Bircan OĞANKUL 1967-." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları