Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü"— Sunum transkripti:

1 KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü
Bir melek yanına yaklaştı ve: “Neden bu seferkine bu kadar zaman harcıyorsun?”dedi Tanrı yanıtladı: “Onu nasıl yarattığımı öğrenmek ister misin?"

2 ve en önemlisi bunu sadece iki elle yapabilir”.
“O,yıkanabilir, ama plastikten değil, 200’den fazla oynar ekleme sahip ve her çeşit yemeği yapabilir, kalbinde birden çok çocuğa yer verebilir, incinmiş dizden kırık kalbe kadar her şeyi sevgiyle iyileştirebilir ve en önemlisi bunu sadece iki elle yapabilir”.

3 Melek çok etkilenmişti
“Sadece iki el....bu imkansız!“ Bu standart bir model mi?! “Bir güne bu kadar emek.... Yarına kadar dinlenin efendim,onu sonra tamamlarsınız“.

4 Melek, kadına yaklaştı ve ona dokundu.
“Olmaz”, dedi Tanrı. “Eserimi tamamlamaya az kaldı, onun kalbimde apayrı bir yeri olacak”. “O,hasta olduğunda kendi kendisini iyileştirebilir ve günde 18 saat çalışabilir”. Melek, kadına yaklaştı ve ona dokundu.

5 “Peki düşünebiliyor mu?" diye sordu melek. Tanrı yanıtladı:
“Ama siz onu çok yumuşak yaratmışsınız,efendim” “Evet,öyle", dedi Tanrı, “Ama ayrıca güçlü de yarattım. Onun nelere dayanıp nelerin üstesinden gelebileceğini tahmin bile edemezsin.“ “Peki düşünebiliyor mu?" diye sordu melek.  Tanrı yanıtladı: “Düşünmekle kalmıyor, nedenini sorguluyor ve tartışıyor da."

6 Melek kadının yanağına dokundu....
“Tanrım, bu yaratık su sızdırıyor galiba! Ona çok şey yüklemiş olmalısın.”  “Su sızdırmıyor....O gözyaşı” diye düzeltti Tanrı “Ne için?" diye sordu melek.

7 Bu yanıt meleği çok etkiledi; “Efendim, çok büyüksünüz
Tanrı yanıtladı: “Göz yaşları onun üzüntüsünün,tasalarının,sevgisinin,yalnızlığının,çektiği acıların,gururunun göstergesi” Bu yanıt meleği çok etkiledi; “Efendim, çok büyüksünüz Her şeyi düşünmüşsünüz. Kadın gerçekten muhteşem!"

8 Kadınların erkekleri şaşırtan güçleri var.
Evet öyle! Kadınların erkekleri şaşırtan güçleri var. Sıkıntıyla başa çıkabilir ve çok ağır yükleri taşıyabilir. Mutluluğu,sevgiyi ve zekayı elinde tutar. Çığlık atacak hale geldiğinde gülümser. Ağlayacak gibi olduğunda şarkı söyler, mutlu olduğunda ağlar ve korktuğunda kahkaha atar.

9 İnandığı şey uğruna savaşır. Adaletsizliğin karşısındadır.
Yeni çözüm önerilerine her zaman açıktır. Ailesi için canını feda etmeye hazırdır. En kötü anında dostunun yanındadır. Sevgisi koşula bağlı değildir.

10 Çocuklarının başarılarıyla sevinç gözyaşı döker.
Arkadaşlarının başarısıyla gururlanır. Doğum ve evlilik haberleri onu dünyanın en mutlu insanı yapar.

11 Bir akrabası veya arkadaşı öldüğünde yüreği kan ağlar.
Fakat,kendisinde hayatla mücadele edecek gücü bulur. Bir öpücüğün bir kucak açışın kırık kalpleri iyileştireceğini bilir.

12 Kendisinin paha biçilemez bir varlık olduğunu unutur...
Onun bir tek yanlışı vardır: Kendisinin paha biçilemez bir varlık olduğunu unutur...

13 Bu slaytı,kadının ne müthiş bir varlık olduğunu hatırlatmak için tüm bayan arkadaşlarınıza gönderin....Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere baylara da göndermenizde fayda var. Bazen onlara da hatırlatmak gerekir..!!!


"KADIN Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları