Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ MART

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ MART"— Sunum transkripti:

1 “YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ MART 20 2014
ŞAİR ALİ HAKKOYMAZ

2 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Kayseri Şubesi ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan ‘Yazarlar Okulları İle Buluşuyor’ protokolü dahilinde gerçekleşen etkinlikte Yazar Ali HAKKOYMAZ, genç okurlarla Kadir Has Ortaokulu’nda buluştu.

3 Günün anısına şaire, babası tarafından plaket takdim edildi.

4 Yazar Ali HAKKOYMAZ, konuşmasına, projeyi hayata geçiren MÜSİAD Kayseri Şubesine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek başladı.  ‘Adım aciz, soyadım fakir’ diyen HAKKOYMAZ, yanında getirdiği bilyeleri etrafa savurarak, “ben zannettim ki hayat hiç geçmeyecek, ancak hayatta bu bilyeler gibi akıp geçiyor” diyerek gençleri güldürürken düşündürdü.

5 ‘Her insanın kalbi kendi haritasıdır
‘Her insanın kalbi kendi haritasıdır. Sadece duygularımızla hareket edersek yürürken aksamalar olacaktır. Hem duygu, hem de aklımızla yol alırsak yürüyüşümüzde sağlam olur. O sebepledir ki aklınıza düşeni kalbinize düşürün, eğer kalbiniz de onaylıyorsa devam edin.’

6 ‘İnsanın yaşı olmaz, yaşadığı olur
‘İnsanın yaşı olmaz, yaşadığı olur. Hayatı sırtınızda, kalbinizde, elinizde taşıyarak hayat yolunda yürümeyi bilmek gerek.Hayatın en önemli sırrı insan olmayı bilmektir. İnsan verdiği sözü unutmamalı, sözünün eri olmalı, yalan söylememeli, özverili olmalı, tebessüm etmeli. İnsan olmak, çölde susamış birine suyunuzu verebilmektir. İnsan insana candır. Her zaman kahraman olamayabiliriz. Ama her zaman insan olabiliriz.’

7 İlk emrin “OKU” olduğunu hatırlatan HAKKOYMAZ, “okuyarak kendini tanı, tut, bil, bul ama durma daima oku. Okumak biz insanoğlunun ilk ve sonsuz işidir. Dünya bir sahneyse oyunumuzu iyi oynayalım. Sonsuz varlığın gözetimi altında olduğumuzun farkında olalım” diyerek konuşmasını noktaladı.

8 Öğrencilere, şiirlerinden örnekler okudu

9 Yazarın kitabı, ‘Kendime Mektup’u okuyarak düşüncelerini kağıda döken öğrencilerden ilk üçe girenler şair tarafından ödüllendirildi.  

10 Şair ,öğrenciler için kitabını imzaladı

11 Şairin 500 kitabı öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.


"“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ MART" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları