Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BAYRAMPAŞA TEKSTİLCİ VE SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BAYRAMPAŞA TEKSTİLCİ VE SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ"— Sunum transkripti:

1

2 BAYRAMPAŞA TEKSTİLCİ VE SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
1. GENEL KURUL SONRASI YÖNETİM LİSTESİ DOĞAN BAKIRCI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞERAFETTİN KURT YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ İLHAN ŞENGÜLER YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET BİLİCİ METİN İNAN ERDEM TUĞSAVUL GENEL SEKRETER SİNAN ÇOBAN FUAR KOMİSYONU CEMAL AKTİMUR ÜYE KAZANDIRMA MEHMET TÜRKHAN FUAR ORGANİZASYONU MEHMET GÖRÜR GELİR GETİRİCİ FALİYETLER MEHMET MİNTAŞ SAYMAN TURGAY DİLDAR YÜKSEL ÇAKIR YÖNETİM KURULU ÜYESİ İLYAS KÖSE ÇAĞATAY BORANALP GENEL SEKRETER YARDIMCISI

3 2010 -2011 YILI SPONSOR FİRMALARIMIZ
DOĞAN BAKIRCI ŞERAFERTTİN KURT MEHMET BİLİCİ ERDEM TUĞSAVUL METİN İNAN MEHMET TÜRKHAN MEHMET GÖRÜR YAŞAR İNCE BİLAL İSİYEL EKREM DEMİR EROL RAMAZAN NURİ UĞURLU CEMAL AKTİMUR

4 31 Mart 2010 Bayrampaşalı birçok firmanın katılımıyla Bayrampaşa belediyesi önünde açık hava defilesi düzenlendi. Bayrampaşa esnafının ürünleri ünlü mankenlerin sunumlarıyla medyada geniş yankı uyandırdı. Defile fashion one’de bir süre yayında kaldı. 01 Nisan 2010 Dernek ofisinin tadilatı tamamlanıp dekorasyonu bitirildi. Üye kabulüne başlandı. Teknolojik alımlar yapıldı. ( Bilgisayar, faks, televizyon, dvd oynatıcı, dizüstü bilgisayarı, projeksiyon cihazı, fotoğraf makinesi.) Emin Efendi Cad, Oğuzhan Sokak ve ara sokaklar kilit taş sistemiyle döşendi.

5 26 Mayıs 2010 Belediye Başkanı, Bayrampaşa Kaymakamı,
Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü ziyaret edildi. Bayrampaşa esnafının; hırsızlık, trafik ışıklarının yetersizliği, arka sokakların ışıklandırmasındaki eksiklikleri gibi sorunları dile getirilip olası çözümler tartışıldı. 14 Haziran Olağan Genel Kurul toplantısı doksan kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yönetim kurulu üyelerinin seçimleri yapıldı. 16 Haziran 2010 Derneğimizin açılışı yapıldı. Açılışımıza Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Sayın Abdülkadir Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Halil Dinler, Belediye Başkan Yardımcıları, tekstilciler, banka müdürleri, Bayrampaşa spor taraftarları ve çok sayıda davetli katıldı. Kokteyl ile başlayan törende Mehteran gösterileri yapıldı. Başkanımız Doğan Bakırcı, Kanal7’ye röportaj verdi 18 Haziran 2010 İlk Yönetim Kurulu toplantımız yapıldı. Cumartesi kahvaltıları adını verdiğimiz bu toplantılarda on beş günde bir yönetim kurulundan firma seçilerek bu toplantıya sponsor olması kararı alındı.

6 23 Haziran 2010 Balkan Belediyeleri İşbirliği ve Dayanışma Fuarında BATİAD adıyla stand açıldı. Üyelerimizin ürünleri, Balkan Ülkeleri Belediye Başkanlarının beğenisine sunuldu 20 Ağustos 2010 Üyelerimize iftar daveti verildi. Ziya Şark Sofrasında bir araya gelen BATİAD üyeleri oruçlarını birlikte açarak beraberlik mesajı verdi. Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Gökhan Balekoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. 06 Eylül 2010 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı derneğimizi ziyaret etti. Ziyarete Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Bürge, Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Sayın Cemil Yıldız da katıldı. BATİAD Başkanı Bakırcı, derneğin kuruluşundan bu güne yaptıkları faaliyetleri anlattı. Daha sonra Sayın Bakanımız ve heyet üyeleri mağazaları dolaşarak esnafla görüşmeler yaptılar

7 16 Eylül 2010 Rus Kalite Belgesi Gost-R ve UkrSEPRO Anlaşması imzalandı.
Üyelerimizin en güvenilir kaynaklardan kalite belgeleri alabilmeleri için anlaşmalar yapıldı. 20 Eylül 2010 Web sitemiz açıldı 04 Ekim 2010 Varol Kavak'la Taşımacılık Anlaşması yapıldı. Daha sonraki etapta BATİAD kargo adı altında Laleli, Osmanbey, Merter, Ambarlar arasında rutin taşıma için zemin hazırlanmasına karar verildi. 02 Kasım 2010 Emniyet Müdürü Sayın Yunus Dolar derneğimizi ziyaret etti. 22 Kasım 2010 Bank Asya’yla yapılan görüşmeler sonucu, pos makinesi işlemleri için üyelerimizden komisyon alınmaması yönünde karar verildi.

8 30 Kasım 2010 BATİAD, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanını ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Sayın Cemil Yıldız'a BATİAD Yönetim Kurulunun Bayrampaşa'yla ilgili faaliyet ve projelerini anlatıldı. 15 Aralık 2010 Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Sayın Yunus Dolar makamında ziyaret edildi. 24 Aralık 2010 Bayrampaşa Özel Hastanesiyle üyelerimizin ücretsiz Check-up ve üye ve ailelerinin %30 indirimle muayene olması için anlaşma yapıldı. 25 Aralık 2010 Expotim Fuarcılıkla,İran Tebriz Genel Ticaret Hazır Giyim Fuarı için anlaşma sağlandı. 25 Ocak 2011 Aydınlatma sorunları konusunda BEDAŞ Müdürü Sayın Orhan Kaldırım ziyaret edildi. 27 Ocak 2011 ‘Şimdi Birlik Zamanı’ adıyla Bayrampaşa Divan Kültür Merkezinde (DKM) düzenlediğimiz geceye Bayrampaşa Kaymakamı Sayın Abdülkadir Yazıcı, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Sayın Yunus Dolar, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürü Sayın Yılmaz Avcı, Bayrampaşa Belediye Başkan yardımcıları ile Bayrampaşa’nın önde gelen isimleri ve dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Bayrampaşa tanıtım videosu hazırlanıp sunuldu.

9 04 Şubat 2011 TGRT Haber kanalında BATİAD'ın tanıtımı ve BATİAD Başkanı Sayın Doğan Bakırcı'yla röportaj yayınlandı. 12 Şubat 2011 CHP İlçe Başkanı Sayın Mustafa Ataş ve Heyeti Derneğimizi ziyaret etti. Şubat 2011 BATİAD, Bayrampaşa Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile Türkiye ve Pakistan'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize destek olmak amacıyla yardım çadırı kuruldu. Bayrampaşalı esnaflardan topladığımız ürünlerden elde edilen TL Pakistan'a gönderilmek üzere Kızılay’a verilirken, 1000 adedi  Bayrampaşa Belediyesi Hayır Çarşısına, 1718 adedi Bayrampaşa Kaymakamlığının  Bayrampaşa yetimlerine yardım için yürüttüğü Hami-yet projesine, 1591 adedi Kızılay’a bağışlanmak üzere toplam 4372 kıyafet de Türkiye'deki ihtiyaç sahipleriyle buluştu. 24 Şubat 2011 Bayrampaşalı esnafımızın bağışladığı tekstil ürünlerinin satışından kazanılan TL'lik temsili çeki Kızılay Başkanı Sayın Ali Murat Duman'a teslim eden BATİAD Yönetim Kuruluna birer plaket armağan verildi.

10 17 Mart 2011 İstanbul Ticaret Odası Ziyaret edildi
17 Mart 2011 İstanbul Ticaret Odası Ziyaret edildi. İTO Başkan Yardımcısı Şekib Avdagiç'le görüşüldü. Yönetim kurulumuz bu ziyaretten olumlu izlenimler edindi. 19 Mart 2011 Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Hüseyin Bürge için düzenlenen veda yemeğine iştirak edildi. Sayın Hüseyin Bürge’ ye derneğimiz tarafından teşekkür plaketi armağan edildi. 24 Mart 2011 Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Atilla Aydıner makamında ziyaret edildi. Hayırlı olsun ziyareti çok samimi bir ortamda gerçekleşti. 19 Mart 2011 KOSGEB tarafından uygulamaya konulan Destek programları ile İş güvenliği ve hukuk kuralları hakkında derneğimiz bir seminer düzenledi.

11 01 Nisan 2011 Petrol Ofisi Alp Cansın Şirketiyle akaryakıtta % 5 indirim anlaşması yapıldı
04 Nisan 2011 Bayrampaşa İlçe Emniyetinin hizmetine verilen araçların teslim törenine katıldık. 08 Nisan 2011 Kızılay’ın düzenlediği ödül gecesine iştirak edildi. Pakistan için Bayrampaşa Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz kermes dolayısıyla Kızılay Genel Başkanı Sayın Tekin Küçükali BATİAD’a plaket verdi.

12 14 Nisan 2011 Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Atilla Aydıner derneğimize iade-i ziyarette bulundular. Kendisine BATİAD’ın projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Başkan yardımcılarının tamamının katıldığı kahvaltılı toplantı çok güzel bir ortamda gerçekleşti. 21 Nisan 2011 Bayrampaşa Belediyesinin yoksullar için kurmuş olduğu Hayır Çarşısına Yönetim Kurulu ve üyelerimizin bağışladığı kıyafetler teslim edildi.

13 07 Mayıs 2011 TRİSAD’ ın düzenlemiş olduğu geleneksel bahar kahvaltısına iştirak edildi. İTO Cemile hatun korusundaki toplantıya sektör temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi. 10 Mayıs 2011 AKP İstanbul 2. Bölge milletvekilleri derneğimizi ziyaret etti. 19 Mayıs 2011 MHP İstanbul 2. Bölge milletvekilleri derneğimizi ziyaret etti.

14 23 Mayıs 2011 Arka sokaklar için büyük sorun teşkil eden aydınlatma eksikliği sona erdi, modern bir aydınlatma ile donatıldı. Direklerin arasına led süslemeler takıldı. Sokak başlarına çöp sepetleri konuldu. Cadde başlarına TEKSTİL MERKEZİ levhaları asıldı. Numunebağ Köprüsünün çıkışı da uzatıldı.(Bu sayede kazaların önlenmesi  amaçlanıyor.) Ayrıca  inşaatı biten umumi WC'nin derneğimize devir işlemleri tamamlandı. 24 Mayıs 2011 LASİAD’ın düzenlemiş olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof.Dr. Ömer Dinçer’in de bulunduğu organizasyona katıldık. BATİAD, OTİAD, MESİAD, TRİSAD gibi Sektörün temsilcileri GreenPark Otel’deki toplantıda sorunlarını isteklerini ortak noktada buluşturdular. Kıdem tazminatı sorununda devletin çözüm konusunda bakanımızdan destek sözü alındı. 07 Haziran 2011 Bayrampaşa Kaymakamlığının ilçedeki yetimlerin ve annelerinin ekonomik, sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve bu ailelere psikolojik destek sağlanması amacıyla  başlattığı Hami-Yet (Koruyucu Yetim Destek Projesi)'in lansmanına katıldık. Başkanımız Doğan Bakırcı’ya hami-yet projesine yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket armağan edildi.

15 25 Haziran 2011 Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Emniyetin araç alımına destek olmak amacıyla düzenlediği kahvaltı organizasyonuna katıldık. Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne verdiği desteklerden dolayı Başkan Yardımcımız İlhan Şengüler’e plaket verildi. 04 Ağustos 2011 LASİAD’ın verdiği iftar davetine Başkan vekilimiz Şerafettin Kurt ve Genel sekreter Yardımcımız Çağatay Boranalp iştirak ettiler. 04 Ağustos 2011 Bayrampaşa Belediyesi’nin verdiği iftar davetine Başkan Doğan Bakırcı ve BATİAD Yönetim Kurulu olarak katıldık. 05 Ağustos 2011 Şireci İplik ve Şahin Kumaşçılığın sponsorluğunda üyelerimizi ikincisini düzenlediğimiz iftar yemeğinde buluşturduk. Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda düzenlenen iftar yemeği Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Kaymakamı Abdulkadir Yazıcı, İstanbul AK Parti Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa Kızılay Başkanı Ali Murat Duman, yeni Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Kemal Altan, LASİAD, TRİSAD, OTİAD gibi derneklerin temsilcileri. BATİAD üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 250’den fazla iş adamı ve iş kadınının bulunduğu yemekte sektörün kaynaşması sağlandı. 17 Ağustos 2011 OTİAD’ın Four Seasons otelinde düzenlediği iftar davetine katıldık. Sektörün önde gelen firmalarının katıldığı yemek olumlu geçti.

16 17 Ağustos 2011 Bayrampaşa Belediyesinin Balkan ülkelerine gönderdiği Bereket konvoyuna BATİAD Başkanı Doğan Bakırcı’da katıldı. Makedonya,(Tetova) merkezinde gerçekleştirilen iftar programına katılan Doğan Bakırcı, bölgedeki işadamlarıyla yararlı görüşmeler yaptı. 24 Ağustos 2011 TRİSAD’ın geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine katıldık. 30 Ağustos 2011 BATİAD Yönetim Kurulu olarak Bayrampaşa Hayır Çarşısına yardımda bulunduk. Derneğimiz Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahiplerine yardımların ulaşmasına öncelik etmektedir.

17 30 Ağustos 2011 Zafer Bayramı Törenine; Başkan Doğan Bakırcı, Başkan Vekili Şerafettin Kurt, Başkan Yardımcısı Mehmet Bilici, Genel Sekreter Yardımcısı Çağatay Boranalp BATİAD Yönetim Kurulu adına katıldı. 04 Eylül 2011 Tebriz Hazır Giyim Fuarına BATİAD üyeleri yoğun katılım sağlandı. Fuarda Tebriz Ticaret Odasıyla yapılan anlaşmayla 50 kişilik tekstil komitesinin Bayrampaşa piyasasını ziyareti sağlandı. Başkanımız Doğan Bakırcı, fuar açılışında ve Türk-İran ticaret işbirliği forumunda konuşma yaparak ticaretimizin geliştirilmesi adına ve yaşanan sorunlar hakkında yetkililere bilgiler verdi. 17 Eylül 2011 Tebriz Hazır Giyim Fuarında Bayrampaşa piyasasının tanıtımı için büyük özveri gösteren BATİAD üyeleri Bayrampaşa Belediye Başkanı  tarafından plaketle ödüllendirildi. 


"BAYRAMPAŞA TEKSTİLCİ VE SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları