Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü"— Sunum transkripti:

1 ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü
ACG Elektronik Ltd.

2 İÇİNDEKİLER NEDEN LED AYDINLATMASI? NE KADAR TASARRUF EDERİM?
ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR? KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR? İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI? NE KADAR TASARRUF EDERİM? NEDEN LED AYDINLATMASI?

3 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Yüksek verim (düşük enerji tüketimi) * ACG-AltiLED7’nin üretiminde 100 lümen/watt verimde, Philips Lumileds Luxeon Rebel yüksek güçlü LED’ler kullanılmıştır. Aşağıdaki tabloda LED’ler ve diğer ışık kaynaklarının verimleri kıyaslanmıştır. Philips Lumileds Luxeon Rebel LED tungsten ampuller 6-10 lümen/watt (1 watt tüketimle verilen ışık miktarı) halojen ampuller 16-22 kompakt floresan ampuller 30-60 floresan ampuller 46-95 gaz deşarjlı ampuller 55-125 LED’ler 60-132

4 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Uzun ömür (> saat) * ACG-AltiLED7’nin tahmini ömrü saatin üzerindedir. Philips Lumileds’in açıkladığı test raporlarına göre ışık gücünde saatin sonunda %7.3, saatin sonunda %30 azalma olacaktır.

5 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Yönlendirilebilme ile yüksek ışık kullanımı (%80) * Endüstriyel aydınlatmada kullanılan diğer ışık kaynaklarının verimi yüksek gibi görünse de, ışığın ciddi bir kısmı aydınlatılacak yüzeye düşürülemez. ACG-AltiLED’de kullanılan özel üretim optik sistem sayesinde ışık kullanımı %80 seviyesindedir.

6 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Yüksek ışık kalitesi (CRI >70) * ACG-AltiLED7 yüksek kalitede soğuk beyaz (6500K) ışık vermektedir. Bu sayede renkler güneş ışığı altında göründüğü gibi canlı ve parlak görünmektedir. Dikkat dağılmalarına sebep olan ışık gücünde titreme (flicker) sorunu ACG-AltiLED7’de tamamen engellenmiştir.

7 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Düşük ışık gücü azalma hızı * Bazı ışık kaynakları ilk monte edildiklerinde oldukça verimli çalışmalarına rağmen, ışık güçleri hızla azalmaktadır. Çoğu metal halide ampullerin ışık gücü saatin sonunda %30 ’a yakın azalırken, ACG-AltiLED saatin sonunda yaklaşık %93 ışık gücünde çalışmaktadır.

8 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Homojen aydınlatma * Geleneksel aydınlatma armatürleri fazla aydınlanmış- az aydınlanmış yüzeylerin oluşumuna sebep olurlar. ACG-AltiLED patentli açısal tasarımı sayesinde homojen bir aydınlatma sağlar. Geleneksel aydınlatma armatürleri ACG-AltiLED

9 NEDEN LED AYDINLATMASI?
Çevreye dost * Sodyum ampulleri, civa ampulleri, floresan ampuller ve metal halide ampuller yüksek miktarda civa içermektedir; suların ve toprağın zehirlenmesine sebep olurlar. Çevreye duyarlı bir ürün olan ACG-AltiLED, RoHS kapsamında yasaklı maddelerin (kurşun, civa, kadmiyum vb.) hiçbirini içermez. * ACG-AltiLED kullanarak yapılan enerji tasarrufu; daha az enerjinin üretilmesini, daha az fosil yakıt yakılmasını ve atmosfere daha az karbondioksit salınmasını sağlar. Her ACG-AltiLED7, saatlik ömrü süresince yaklaşık 8.7 ton karbondioksit emisyonunu engeller.

10 NE KADAR TASARRUF EDERİM?
TASARRUF HESAPLAMA * ACG-AltiLED7 hem elektrik faturanızda hem de bakım maliyetlerinizde büyük bir düşüş sağlayacaktır. Aşağıdaki linkten fabrikanızda yapacağınız tasarrufu hesaplayabilirsiniz: AMPUL TİPLERİ BRÜT ENERJİ TÜKETİMİ 1 YILLIK ENERJİ TÜKETİMİ YILLIK BAKIM MALİYETİ 6 YILLIK ENERJİ TÜKETİMİ VE BAKIM MALİYETİ ACG-AltiLED7 (110W) 125W 225 TL - 1,350 TL METAL HALIDE (250W) 310W 558 TL 60 TL 3,708 TL SODYUM veya METAL HALIDE (400W) 480W 864 TL 5,544 TL *Yılın 300 günü, 24 saat çalışan bir fabrika için hesaplanmıştır.

11 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?
ELEKTRİKSEL TASARIM * Çalışma esnasında sıcaklıkla birlikte LED’lerin elektronik özellikleri sürekli değişmektedir. Bunun için LED üreticileri mutlaka “sabit akım sürücü devreleri” nin kullanılmasını önermektedir. Aksi takdirde sistem uzun ömürlü olmayacaktır. * Kalitesiz LED kullanımı sistemin verimliliğini düşürdüğü gibi, ışık kalitesini ve armatür ömrünü de olumsuz etkilemektedir. ACG-AltiLED’de Philips Lumileds’in ürettiği en yüksek verimli LED’ler kullanılmaktadır. * LED’lerin uzun ömürlü ve verimli olması kadar elektronik devrenin de yüksek verimli ve güvenilir komponentlerden oluşması önemlidir. ACG-AltiLED için özel olarak geliştirilen elektronik devrenin verimliliği %93’ün üzerindedir. * ACG-AltiLED CE testlerine tabi tutulmuş ve CE sertifikası almıştır.

12 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?
ISIL (TERMAL) TASARIM * LED’li aydınlatma armatürlerinin verimleri ve ömürleri ısıdan olumsuz etkilenmektedir. Güvenilir bir LED’li sistemin mutlaka belli sıcaklık limitlerini aşmaması sağlanmalıdır. Bunun için yeterli soğutmayı sağlayacak bir tasarım yapılmalı ve sıcaklıktan daha az etkilenen kaliteli LED’ler kullanılmalıdır. *ACG-AltiLED için tasarım aşamasında bilgisayar destekli ısıl analiz yapılmış ve saatin üzerinde bir ömrü sağlayacak şekilde bir ürün geliştirilmiştir.

13 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?
OPTİK TASARIM * LED’li aydınlatma armatürlerinin en önemli avantajlarından biri ışığı verimli bir şekilde kullanmalarıdır. Geleneksel aydınlatma armatürlerinde kullanılan reflektör(yansıtıcı)lerin yerini LED’li sistemlerde yüksek verimli mercekler almaktadır. ACG-AltiLED’de özel üretim, yüksek verimli (%90) mercekler kullanılmakta, armatürün monte edildiği yüksek tavandan yere inene kadar, ışık çok az kayba uğramaktadır.

14 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?
Tavsiye edilen aydınlanma seviyeleri * Amerikan Aydınlatma Mühendisleri Topluluğu (IESNA) ‘nun tavsiye ettiği aydınlatma seviyeleri aşağıdaki gibidir: Üretimin yapılmadığı lobi, hol v.b. genel alanlar lüx Görsel işlerin sürekli olarak yapılmadığı üretim alanları lüx Depolar, stok alanları, evrak arşivleri 150 lüx Kontrast oranı yüksek görsel işlerin yapıldığı üretim alanları lüx Kontrast oranı orta seviyede görsel işlerin yapıldığı üretim alanları lüx Kontrast oranı düşük görsel işlerin yapıldığı üretim alanları lüx

15 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?
Işığın ne kadarı genel aydınlatma ile sağlanmalı? * Bu aydınlanma seviyelerinin 200 lüx’e kadar olan kısmı genel aydınlatma armatürleri ile, bu seviyenin üzerindeki kısmı yönlendirilmiş görev ışıkları ile sağlanmaktadır. Genel aydınlatma armatürleri Görev ışıkları

16 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?
Armatürler ne sıklıkta yerleştirilmeli? * İhtiyaç duyulan aydınlanma seviyelerine göre armatür yerleşim sıklığı aşağıda verilmiştir saatlik ömür boyunca ACG-AltiLED’in %30 verim kaybına da uğrayacağı düşünülerek: 150 lüx yerine 200 lüx 200 lüx yerine 265 lüx ‘lük bir tasarım yapılması daha doğru olacaktır. YERLEŞİM SIKLIĞI TOPLAM ARMATÜR ADEDİ AYDINLANMA SEVİYESİ 8 METREDE 1 ADET 16 105 LÜX 6 METREDE 1 ADET 28 185 LÜX 5 METREDE 1 ADET 40 265 LÜX

17 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?
Güç kaynağı * Ürün 24 Volt DC gerilimle çalışmaktadır. Doğrudan 220V veya 380V’a bağlanmamalı; kaliteli, uzun ömürlü, güvenilir bir güç kaynağı ile beslenmelidir.

18 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?
Güç kaynağı montaj şemaları * Fabrikanın boyutlarına göre 2, 3 veya 4 adet armatür tek bir güç kaynağıyla beslenebilir. Bunun için websitesindeki örnek bağlantı şemaları bölümündeki uyarılar dikkate alınmalıdır.

19 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?
Mekanik montaj * Ürün fabrika tavanına asılarak monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Daha önceden fabrika tavanına sabitlenmiş çelik halat veya zincire kolaylıkla monte edilebilir. ACG-AltiLED7’nin net ağırlığı 5.1 kg’dır.

20 DETAYLI BİLGİ ve İLETİŞİM
ACG-AltiLED Endüstriyel Aydınlatma Armatürü hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz: Ürün Bilgi Sayfası (ürünle ilgili tüm bilgiler) Uygulama Notları (LED’li aydınlatma sistemlerinin avantajları) Montaj Notları (ürünün montajı hakkında detaylar) Teknik Bilgiler (ürünün teknik özellikleri, boyutları ve ambalajı) Kendiniz ve firmanız hakkında bilgileri vererek fiyat teklifi almak, detaylı bilgi istemek için iletişim formunu doldurup bize göndermeniz yeterlidir: İletişim formu

21 HAKKIMIZDA Hakkımızda
ACG Elektronik, LED aydınlatması alanında faaliyet göstermek üzere ODTÜ mezunu iki makina mühendisi tarafından 2005 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk günden bu yana yüksek kalitede, güvenilir, uzun ömürlü aydınlatma sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. LED’lerin voltajdan bağımsız olarak istenilen akım değerinde çalıştırılması için tavsiye edilen “sabit akım sürücü devreleri” ni Türkiye’de ilk üreten firmadır. TÜBİTAK desteği ile toplam 5 farklı sabit akım sürücü, 4 farklı sabit akım sürücülü LED modülü ve ışık rengi kontrolü için kulanılan programlanabilir DMX devresi geliştirmiştir. Ürettiği ürünleri yalnızca yurtiçi pazarına sunmakla kalmamış, toplam 34 ülkeye (Almanya, Avusturya, İngiltere, Hollanda, ABD, Fransa, İtalya, Finlandiya, İspanya, Portekiz, İsviçre, Danimarka, Norveç, Belçika, Lüksemburg, Kanada, Japonya, Rusya, İsveç, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Litvanya, Estonya, İran, Polonya, Brezilya, Arjantin, Meksika, Hong Kong, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Senegal) ihracatını gerçekleştirmiştir. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve buna uygun tasarımlar ve üretimler yapmaya devam etmektedir. Son olarak Türkiye’nin ilk yüksek tavan endüstriyel aydınlatma armatürü ACG-AltiLED’i piyasaya sürmüştür.

22 Sizinle çalışmaktan memnuniyet duyacağız!


"ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları