Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Şanlı Urfa'lı Ağa nın biri dünyayı gezip göreyim demiş... Her yolculuğundan sonra köylüyü, kahvede etrafına toplayıp, Gezip gördüklerini anlatırmış ki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Şanlı Urfa'lı Ağa nın biri dünyayı gezip göreyim demiş... Her yolculuğundan sonra köylüyü, kahvede etrafına toplayıp, Gezip gördüklerini anlatırmış ki."— Sunum transkripti:

1

2 Şanlı Urfa'lı Ağa nın biri dünyayı gezip göreyim demiş... Her yolculuğundan sonra köylüyü, kahvede etrafına toplayıp, Gezip gördüklerini anlatırmış ki marabasının da vizyonu genişlesin.. Köylü başlamış sormaya..

3 -Ağam bu sefer nere getti? -Afrike ye getmişem, -Ağam Afrike de ne yaptin? -Safari ya cığmişem. -Hele bu sefari ne ola ki? -Hele arabaya biniysen, araziye ovaya çıhiysen, Bi heyvan göriysen, peşinden arabayı suriysen. Heyvana yetişip tüfek ile vuriysen….!!

4 -Ağam sen hiç heyvan vurdiin? -Heee vurdim.. -Ne vurdin? -Zebra vurdim… -Ağam hele bu zebra ne ola ki? -Eşeği biliysen? -Hee.. -Aha, eşeğin siyah beyaz çizgili olanı..

5 -Zürefa vurdim. -Hele bu zürefa ne ola ki? -Eşeği biliysen? -Hee.. -Aha, eşegin bacakları iki metre, boynu 3 metre olani.. -Gergedan vurdim. -Hele bu gergedan ne ola ki? -Eşeği biliysen? -Hee.. -Aha, eşeğin derisi biraz kalın olani, Bir de burnunda iki tane boynuz vardir… -Abov..Ağam başka ne vurdin? - Abov..Ağam başka ne vurdin?

6 - Abov..Ağam başka ne vurdin? -Piton vurdim. -Ağam bu piton ne ola ki? -Eşeği biliysen? -Hee. -Eşeğinkini bilisen ? -Heee.. -Aha, onun 4 metre olani. Ama eşek yoktir...


"Şanlı Urfa'lı Ağa nın biri dünyayı gezip göreyim demiş... Her yolculuğundan sonra köylüyü, kahvede etrafına toplayıp, Gezip gördüklerini anlatırmış ki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları