Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AĞLAMA. Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Ailelere, bebek çok ağladığı için emzirmeyi kesip ek besinlere erken.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AĞLAMA. Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Ailelere, bebek çok ağladığı için emzirmeyi kesip ek besinlere erken."— Sunum transkripti:

1 AĞLAMA

2 Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Ailelere, bebek çok ağladığı için emzirmeyi kesip ek besinlere erken başlamamaları konusunda yardımcı olabilmek Ailelere, bebek çok ağladığı için emzirmeyi kesip ek besinlere erken başlamamaları konusunda yardımcı olabilmek Emzirmenin devamını sağlamak için yardımcı olmak Emzirmenin devamını sağlamak için yardımcı olmak AMAÇLAR

3 Annenin bebeğinin yeterince süt alamadığına inanmasının en sık nedenlerinden birisi onun ve ailenin bebeğin çok fazla ağladığını düşünmesidir. Annenin bebeğinin yeterince süt alamadığına inanmasının en sık nedenlerinden birisi onun ve ailenin bebeğin çok fazla ağladığını düşünmesidir. Bir çok anne bebeklerinin ağlamalarından dolayı, gereksiz yere ek besinlere başlarlar. Bir çok anne bebeklerinin ağlamalarından dolayı, gereksiz yere ek besinlere başlarlar.

4 BEBEKLERİN AĞLAMA NEDENLERİ Ortamdan kaynaklanan huzursuzluk (ortam ısısı,gürültü v.b ) Yorgunluk ( çok fazla ziyaretçi v.b) Hastalık ya da ağrı ( Akut otitis media,sinüzal taşikardi, annenin bileziği ) Açlık ( yeterli süt alamama,büyümenin hızlanması ) Annenin aldığı ilaçlar,besinler ( kafein, inek sütü ) Kolik ( bebeklerin % 10-40 ‘ında ilk 3 ayda sıktır) Memedeki süt fazlalığı ( hatalı teknik ile sık emzirme )

5 BEBEKLERİ AĞLAYAN AİLEYE NASIL YARDIM EDİLİR?

6 Neden arayın: Annenin duygularını anlamaya çalışın Annenin duygularını anlamaya çalışın Anne ve bebeğin beslenmesini, annenin alışkanlıklarını öğrenin Anne ve bebeğin beslenmesini, annenin alışkanlıklarını öğrenin Bebeğin ve annenin yaşadığı ortamı öğrenin Bebeğin ve annenin yaşadığı ortamı öğrenin Emzirmeyi değerlendirin Emzirmeyi değerlendirin Bebeği muayene edin Bebeği muayene edin Bebeğin hastalığı varsa tedavi edin Bebeğin hastalığı varsa tedavi edin

7 Özgüven kazandırın ve destek verin Annenin sorunun nedeni ve bebeğin hareketleri karşısında hissettiklerini kabul edin Annenin sorunun nedeni ve bebeğin hareketleri karşısında hissettiklerini kabul edin Anne ve bebeğin doğru olarak yaptıklarını övün Anne ve bebeğin doğru olarak yaptıklarını övün Geçerli bilgi verin Geçerli bilgi verin Bebeği rahatlatın Bebeği rahatlatın Annenin emzirmesini destekleyin Annenin emzirmesini destekleyin Anneye ağlayan bebeği nasıl rahatlatacağı bebeğin gazını nasıl çıkaracağını öğretin. Anneye ağlayan bebeği nasıl rahatlatacağı bebeğin gazını nasıl çıkaracağını öğretin.


"AĞLAMA. Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek Ailelere, bebek çok ağladığı için emzirmeyi kesip ek besinlere erken." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları