Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SİNAPS. SİNAPS ? İki sinir hücresi arasında yer alan, uyaranların birinden diğerine ileticiler tarafından aktarılmasını sağlayan, işlevsel bağlantı noktalarına.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SİNAPS. SİNAPS ? İki sinir hücresi arasında yer alan, uyaranların birinden diğerine ileticiler tarafından aktarılmasını sağlayan, işlevsel bağlantı noktalarına."— Sunum transkripti:

1 SİNAPS

2 SİNAPS ? İki sinir hücresi arasında yer alan, uyaranların birinden diğerine ileticiler tarafından aktarılmasını sağlayan, işlevsel bağlantı noktalarına SİNAPS denir.

3 Sir Charles Scott SherringtonSir Charles Scott Sherrington ve meslektaşları, " syn " (beraber, birlikte) ve " haptein " (kucaklaşma) kelimelerini birleştirilerek türetmiştir. Yunancadır.

4 S IR C HARLES S COTT S HERRINGTON 27 Kasım 1857 – 4 Mart 1952 İngiliz Tıp Doktoru nörofizyolojist, histolojist, bakterioloist ve patolojist 1932 yılında nöronlar konusundaki çalışmalarıyla tıp alanında NOBEL ödülü sahibidir.

5 Buradan yola çıkarak; toplumun yapı taşı olan aile ve aileyi oluşturan bireylerle, kucaklaşma sıcaklığında, güçlü ve doğru bir iletişim ağı oluşturarak yaşamı kolaylaştırmayı hedeflediğimizden SİNAPS ismini aldık.

6 Yaşamı sadece doğum ve ölüm arasındaki zaman olarak tanımlayamayız.

7 Değerlerimizi sahiplenmek, sürdürebilmek, Gelişmek ve güzelleşmekle başlar yaşam.

8 Nefes alırken bıraktığımız izlerle sürer

9 ve bizden sonra bizi hatırlatacak işaretlerle kendini belli eder.

10 Geride bıraktıklarımız birer tebessüm olabiliyorsa kalanlarda, kazancı bol bir yaşamın kahramanıyızdır.

11

12

13 U ğ ra ş ılar, insan ömründen daha uzun ya ş ayabiliyor …

14 Bazen annemiz ve babamız başlar… Biz Çocuklarımız tamamlar… sürdürürüz …

15

16

17 Bu yüzden önce “ A İ LE ” dedik S İ NAPS ’ da

18 Önce aileye eğilelim, aileyi güçlendirelim diye yola çıktık. Mutlu yarınlar için bilgimizi paylaşmak istedik. Çünkü; mutlu ailelerden oluşan bir dünyanın, daha yaşanabilir bir yer olacağına inanıyoruz.

19 Geleceğimiz diye gördüklerimize eğilelim istedik. Sağlıklı, başarılı ve mutlu olmaları için birer yardımcı kaynak olmaya karar verdik. Sonra “ ÇOCUK ” dedik.

20 Birçok sorunun çözümüne destek olduğumuz açılımlarla, daha mutlu yaşamanın mümkün olduğunu biliyoruz.

21 İnanıyoruz ki; Aile mutluysa, çocuğun başarısı artacaktır.

22 Aile ve çocuk başarılı ve mutluysa dünya daha güzel olacaktır.

23 SİNAPS

24 Neden Turkuaz? Turkuaz rengi; açık fikirli, yardımsever ve gururlu kişilerin rengi olup en üst düzeydeki bir değişimin ve dönüşümün sembolüdür.

25 Turkuaz rengi; insanlar üzerinde istikrar sağlayan, dikkat ve konsantrasyonu toplamaya yarayan özelliği sayesinde kişiler kendilerini kolayca ifade edebilirler.

26 Turkuaz rengi; stresi azaltır, bağışıklık sistemine katkıda bulunur, organizmanın tüm sistemini yeniler, zihinsel yorgunluğu alır.

27 Neden ters üçgen? Turkuaz renginin şeklidir. Yukardan gelen enerjinin aşağıda odaklandığını gösterir. Yukarıda yer alan taban çizgisi ruhsal yapının sağlamlığını temsil eder.

28 Aile ve Çocuk Hobi Yaşam Merkezi

29


"SİNAPS. SİNAPS ? İki sinir hücresi arasında yer alan, uyaranların birinden diğerine ileticiler tarafından aktarılmasını sağlayan, işlevsel bağlantı noktalarına." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları