Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk'ün, başarılı ve çok tanınan bir insan olmasında Kişilik özellikleri ve çok yönlü olması muhakkak ki büyük bir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk'ün, başarılı ve çok tanınan bir insan olmasında Kişilik özellikleri ve çok yönlü olması muhakkak ki büyük bir."— Sunum transkripti:

1

2 1 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri

3 Atatürk'ün, başarılı ve çok tanınan bir insan olmasında Kişilik özellikleri ve çok yönlü olması muhakkak ki büyük bir faktördür.

4 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Çok yönlülük Atatürk'ün kişiliğinde belirgin bir şekilde ortaya çıkan en büyük özelliğidir.

5 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Eşsiz yetenekleriyle tarihe unutulmaz bir insan olarak geçen Atatürk'ün bu nitelikleri onun kişilik özelliklerine de yansımıştır.

6 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk, doğuştan gelen güçlü bir karaktere ve kuvvetli bir iradeye sahiptir. Davranışlarındaki ince düşünme, ölçülü hareket ve dikkatli olma, Atatürk'ün her zaman önem verdiği bir özelliğidir.

7 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri O, ileri görüşlü, hayale ve gurura kapılmayan bir liderdi.

8 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri O, yalnız bu günü değil gelecek kuşakları da düşünüyordu. Yapacağı tüm işlerin millete faydası olup olmayacağını önceden düşünür ve ona göre hareket ederdi.

9 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Çağdaş uygarlığı amaç edinen Atatürk, zaman, mekan ve imkan faktörlerini en iyi bir şekilde değerlendirebiliyordu.

10 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri İngiltere Başbakanı Lloyd George (Loyd Corç) İngiltere Parlamentosu'nda onu şöyle anlatmıştır: ''Arkadaşlar! İnsanlık tarihi birkaç yüzyılda bir dahi yetiştirebiliyor. Şu talihsizliğimize bakınız ki, dünyanın beklediği son dahi, bir anda Türkiye'de ortaya çıktı. Hem de bize karşı... Bütün dünyaya karşı... Elden ne gelebilirdi?''

11 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk'ün kişilik karakterinin oluşmasında doğuştan gelen yetenekleri ile eğitimle kazandığı alışkanlıklarının sentezi hakimdir.

12 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk'ü daha iyi anlamak ve somut delillerle tanımak gerekir. Bu nedenle Atatürk'ün kişiliğini belirleyen özellikleri, yeni nesillerin zihinlerine kuvvet alınacak bir güç kaynağı olarak yerleştirmeliyiz.

13 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Çok yönlülük Atatürk'ün kişiliğinde belirgin bir şekilde ortaya çıkan en büyük özelliğidir.


"1 Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Atatürk'ün, başarılı ve çok tanınan bir insan olmasında Kişilik özellikleri ve çok yönlü olması muhakkak ki büyük bir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları