Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mobil Web XHTML-MP.NET ve Mobil Web Uygulamalar. Mobil Web Nedir? WAP (Wireless Application Protocol): Mobil telefonlar, avuç içi bilgisayarlar (pda)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mobil Web XHTML-MP.NET ve Mobil Web Uygulamalar. Mobil Web Nedir? WAP (Wireless Application Protocol): Mobil telefonlar, avuç içi bilgisayarlar (pda)"— Sunum transkripti:

1 Mobil Web XHTML-MP.NET ve Mobil Web Uygulamalar

2 Mobil Web Nedir? WAP (Wireless Application Protocol): Mobil telefonlar, avuç içi bilgisayarlar (pda) gibi mobil iletişim araçları üzerinde internet içeriği sağlayan bir teknolojidir. Çoğu internet sayfası, cep telefonundan düzgün olarak görüntülenemez. WAP ile hazırlanmış sayfalar, cep telefonlarına uygun olarak tasarlanmış özel sayfalardır. Bu yönüyle kullanımı pratiktir.

3 Mobil Web Nedir? WAP 1.0----WML WAP 2.0--- XHTML MP

4 Mobil Web Nedir?

5 Tasarım

6

7 WML Wriless Markup Language: WAP 1.0’ın XML tabanlı biçimlendirme dilidir. This is a sample WML page.

8 XHTML MP Extensible Hypertext Markup Language - Mobile Profile XHTML özelliklerini mobil cihazlarda kullanmak için tanımlanmış bir işaretleme dilidir. XHTML MP ile birlikte WAP 2.0’a geçilmiş ve WML kullanımı bırakılmıştır. Günümüzde en yaygın kullanılan dildir.

9 XHTML MP

10 Merhaba Sayfasi Merhaba Mobil Web Anasayfa

11 XHTML MP

12 .NET ve Mobil Web ASP.NET 1.1 ‘den itibaren.NET ile mobil web uygulamarı yazılabilmektedir. ASP.NET 2.0’dan sonra görsel tasarım ekranı kaldırılmıştır.

13 .NET ve Mobil Web

14 UYGULAMALAR XHTML MP uygulaması.NET uygulaması


"Mobil Web XHTML-MP.NET ve Mobil Web Uygulamalar. Mobil Web Nedir? WAP (Wireless Application Protocol): Mobil telefonlar, avuç içi bilgisayarlar (pda)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları