Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Mürşit BEKTAŞ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Mürşit BEKTAŞ."— Sunum transkripti:

1

2 Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Mürşit BEKTAŞ

3 Sevgili çocuklar! Bu barajda çok balık var. çok balık var. Ben balık yemeyi çok severim.

4 Evet sevgili çocuklar, bu kuş balıkları nereden yakalıyormuş? Aferin size ! Peki baraj derken en son hangi sesi çıkarıyor ağzınızdan? Elbette J j sesi Şimdi resimlere iyi bakın, hangilerinde bu sesten var Söyler misiniz?

5

6 Aferin size. Haydi artık sesimizin şeklini de öğrenelim. Doğru ve güzel yazın olur mu?

7 Jj

8 J j

9

10

11 ajajajaj ijijijij üjüjüjüj ejejejej ojojojoj ujujujuj ıjıjıjıj öjöjöjöj Mürşit BEKTAŞ

12 jajajaja jijijiji jüjüjüjü jejejeje jojojojo jıjıjıjı jujujuju jöjöjöjö

13 jip

14 jet

15 ruj

16 jant

17 jile

18 baraj

19 BARAJ Öğretmen Akif Bey oltasını hazırladı, arabasına binerek yakındaki baraja balık arabasına binerek yakındaki baraja balık tutmaya gitti.Oltanın ucuna yemi taktı tutmaya gitti.Oltanın ucuna yemi taktı ve oltayı suya attı. ve oltayı suya attı. Daha birkaç dakika geçmeden Daha birkaç dakika geçmeden kocaman bir balık oltaya takıldı.Hemen kocaman bir balık oltaya takıldı.Hemen oltasına sarıldı,makarayı sardı.Oldukça oltasına sarıldı,makarayı sardı.Oldukça büyük bir balık yakalamıştı. büyük bir balık yakalamıştı. Birkaç balık daha tuttuktan sonra Birkaç balık daha tuttuktan sonra eve döndü. eve döndü. O günü Akif öğretmen hiç unutmadı. O günü Akif öğretmen hiç unutmadı.

20 memememe saj

21 buji

22 Jale

23 JALE Jale bir elbise aldı. Elbise jale’ye çok yakıştı.. Müjgan Jale’ye bir toka verdi. Jale bu hediyeye çok sevindi.

24 Ajda

25 Julide

26 ej derha

27 Nejat

28 jöle

29 judo

30 JUDO Müjde ile Nejat judo yapıyorlardı. Müjde ile Nejat judo yapıyorlardı. O gün yarışma vardı. Jüri yerini aldı. O gün yarışma vardı. Jüri yerini aldı. Jüri üç kişiydi,jüride bir de Japon vardı. Jüri üç kişiydi,jüride bir de Japon vardı. Sıra Nejat ile Müjde’ye gelmişti. Müjde Sıra Nejat ile Müjde’ye gelmişti. Müjde bir hareketle Nejat’ın kolundan tutup bir hareketle Nejat’ın kolundan tutup yere vurdu. Nejat neye uğradığını şaşırmıştı. yere vurdu. Nejat neye uğradığını şaşırmıştı. Ayağa kalktı,Müjde’yi alkışladı. O gün judoyu Ayağa kalktı,Müjde’yi alkışladı. O gün judoyu daha iyi öğrenmek için jürideki Japon’dan daha iyi öğrenmek için jürideki Japon’dan Judo dersi almaya karar verdi. Çok çalıştı Judo dersi almaya karar verdi. Çok çalıştı judoyu iyi öğrendi. Usta bir judocu oldu. judoyu iyi öğrendi. Usta bir judocu oldu.

31 jüri JÜRİ

32 ja po n

33 ja pon ya

34 jeton

35 viraj

36 ji let

37 jelatin

38 dedededeterjan

39 abajur

40 jimnastik

41 lojman

42 LOJMAN Yağmur öğretmen köye yeni gelmişti. Kalacak yeri yoktu. Okulun lojmanı boştu. Bütün köylüler el ele vererek lojmanı Bütün köylüler el ele vererek lojmanı baştan aşağı deterjanla temizlediler. Eşyalarını taşımasına yardım ettiler. Yağmur öğretmen çok sevinmişti. Hemen görevine başladı. Öğrenciler Yağmur öğretmeni,o da öğrencilerini çok sevmişti. Kısa sürede köye de alıştı. çok sevmişti. Kısa sürede köye de alıştı. Yağmur öğretmen bu köyü çok sevdi.

43 jandarma

44 pijama

45 jupiter

46 jaguar

47 ga raj

48 GARAJ Jale Hanım işe gitmek için erken kalktı. Jale Hanım işe gitmek için erken kalktı. Garajdan arabasını çıkarıp yola koyuldu. Oldukça süratli gidiyordu.O sırada önüne bir viraj çıktı,frene bastı ama araba durmadı. Araba kayarak oradaki direğe çarptı.Yoldan geçenler yardıma koştular,Jale Hanım’ı arabadan çıkardılar.Bir şey olmamıştı,ama arabası parçalanmıştı.Jale Hanım o günden Sonra bir daha süratli araba kullanmamaya söz verdi.

49 ajanda

50 jakuzi

51 röportaj

52 am balaj

53 AFERİN ÇOCUKLAR Mürşit BEKTAŞ


"Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Mürşit BEKTAŞ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları