Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Sevgili çocuklar! Bu barajda çok balık var. çok balık var. Ben balık yemeyi çok severim.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Sevgili çocuklar! Bu barajda çok balık var. çok balık var. Ben balık yemeyi çok severim."— Sunum transkripti:

1

2 Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu

3 Sevgili çocuklar! Bu barajda çok balık var. çok balık var. Ben balık yemeyi çok severim.

4

5 J j

6

7 ajajajaj ijijijij üjüjüjüj ejejejej ojojojoj ujujujuj ıjıjıjıj öjöjöjöj

8 jajajaja jijijiji jüjüjüjü jejejeje jojojojo jıjıjıjı jujujuju jöjöjöjö

9 jip

10 jet

11 ruj

12 jant

13 baraj

14 BARAJ Öğretmen Akif Bey oltasını hazırladı, arabasına binerek yakındaki baraja balık arabasına binerek yakındaki baraja balık tutmaya gitti.Oltanın ucuna yemi taktı tutmaya gitti.Oltanın ucuna yemi taktı ve oltayı suya attı. ve oltayı suya attı. Daha birkaç dakika geçmeden Daha birkaç dakika geçmeden kocaman bir balık oltaya takıldı.Hemen kocaman bir balık oltaya takıldı.Hemen oltasına sarıldı,makarayı sardı.Oldukça oltasına sarıldı,makarayı sardı.Oldukça büyük bir balık yakalamıştı. büyük bir balık yakalamıştı. Birkaç balık daha tuttuktan sonra Birkaç balık daha tuttuktan sonra eve döndü. eve döndü. O günü Akif öğretmen hiç unutmadı. O günü Akif öğretmen hiç unutmadı.

15 memememe saj

16 JALE Jale bir elbise aldı. Elbise jale’ye çok yakıştı.. Müjgan Jale’ye bir toka verdi. Jale bu hediyeye çok sevindi.

17 Ajda

18 Julide

19 ej derha

20 Nejat

21 judo

22 JUDO Müjde ile Nejat judo yapıyorlardı. Müjde ile Nejat judo yapıyorlardı. O gün yarışma vardı. Jüri yerini aldı. O gün yarışma vardı. Jüri yerini aldı. Jüri üç kişiydi,jüride bir de Japon vardı. Jüri üç kişiydi,jüride bir de Japon vardı. Sıra Nejat ile Müjde’ye gelmişti. Müjde Sıra Nejat ile Müjde’ye gelmişti. Müjde bir hareketle Nejat’ın kolundan tutup bir hareketle Nejat’ın kolundan tutup yere vurdu. Nejat neye uğradığını şaşırmıştı. yere vurdu. Nejat neye uğradığını şaşırmıştı. Ayağa kalktı,Müjde’yi alkışladı. O gün judoyu Ayağa kalktı,Müjde’yi alkışladı. O gün judoyu daha iyi öğrenmek için jürideki Japon’dan daha iyi öğrenmek için jürideki Japon’dan Judo dersi almaya karar verdi. Çok çalıştı Judo dersi almaya karar verdi. Çok çalıştı judoyu iyi öğrendi. Usta bir judocu oldu. judoyu iyi öğrendi. Usta bir judocu oldu.

23 ja ja pon

24 ja pon ya

25 jeton

26 viraj

27 ji let

28 dedededeterjan

29 abajur

30 jimnastik

31 lojman

32 LOJMAN Yağmur öğretmen köye yeni gelmişti. Kalacak yeri yoktu. Okulun lojmanı boştu. Bütün köylüler el ele vererek lojmanı Bütün köylüler el ele vererek lojmanı baştan aşağı deterjanla temizlediler. Eşyalarını taşımasına yardım ettiler. Yağmur öğretmen çok sevinmişti. Hemen görevine başladı. Öğrenciler Yağmur öğretmeni,o da öğrencilerini çok sevmişti. Kısa sürede köye de alıştı. çok sevmişti. Kısa sürede köye de alıştı. Yağmur öğretmen bu köyü çok sevdi.

33 jandarma

34 pijama

35 jupiter

36 jaguar

37 GARAJ Jale Hanım işe gitmek için erken kalktı. Jale Hanım işe gitmek için erken kalktı. Garajdan arabasını çıkarıp yola koyuldu. Oldukça süratli gidiyordu.O sırada önüne bir viraj çıktı,frene bastı ama araba durmadı. Araba kayarak oradaki direğe çarptı.Yoldan geçenler yardıma koştular,Jale Hanım’ı arabadan çıkardılar.Bir şey olmamıştı,ama arabası parçalanmıştı.Jale Hanım o günden Sonra bir daha süratli araba kullanmamaya söz verdi.

38 röportaj

39 am balaj

40 AFERİN ÇOCUKLAR ARTIK OKUMA -YAZMAYI ÖĞRENDİNİZ!


"Altıncı Grup Dördüncü Harf J sesi sunumu Sevgili çocuklar! Bu barajda çok balık var. çok balık var. Ben balık yemeyi çok severim." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları