Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Yağmurun bir gün kesilmeyeceğinden, hiç bitmez görünen hayat ırmağının bir gün kurumayacağından, seni alıp diyârdan diyâra gezdiren rüzgârın duru vermeyeceğinden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Yağmurun bir gün kesilmeyeceğinden, hiç bitmez görünen hayat ırmağının bir gün kurumayacağından, seni alıp diyârdan diyâra gezdiren rüzgârın duru vermeyeceğinden."— Sunum transkripti:

1

2 1 Yağmurun bir gün kesilmeyeceğinden, hiç bitmez görünen hayat ırmağının bir gün kurumayacağından, seni alıp diyârdan diyâra gezdiren rüzgârın duru vermeyeceğinden ? Emin misin?

3 2 Emin misin? Hep atan yüreğinin duruvermeyeceğinden, gören gözünün hep göreceğinden, duyan kulağının hep duyacağından?

4 3 "Ben olmazsam olmaz" dediğin işlerin asla sensiz yapılamayacağından, sen olmazsan dünyanın duruvereceğinden, seslendiğinde titrettiğin sandığın şu dağların hep emrinde olacağından? Emin misin?

5 4 Sana uzanan ellerin hep yanında olacağından, yüreğini verdiklerinin bir gün sırtlarını dönüp gidivermeyeceğinden? Emin misin?

6 5 Emin misin? Emaneti bir gün sahibine gönül rahatlığıyla verebileceğinden, gönlünün içindeki putları bir yıktığından, mahşer günü utananlardan olmayacağından?

7 6 "Cennetlere götürün beni” dediğin yolda giderken arkada gözü yaşlı bir gönlü kırık bırakmadığından ve o gönlün seni Hakk divanında tutmayacağından? Emin misin?

8 7 Emin misin? Dağların, taşların, semâların bir gün senin arkandan ağlayacağından. Nefs ve şeytana hadlerini bildirdiğinden?

9 8 Elest meclisinde imzaladığın anlaşmaya bir ömür sadık kalabildiğinden, Allah (cc)'ın sevdiğini sevip, O'nu bütün kalbinle sevebildiğinden? Emin misin?

10 9 Emin misin? Boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı o günde; balıklardan kuşlara, ağaçlardan güneşlere üzerindeki mesajları okuyup anlamadığın yaratılmışların senden şikâyetçi olmayacağından?

11 10 Emin misin? "Sana bugünü haber veren ve hazırlık yapmanı öğütleyen bir uyarıcı gelmedi mi?" ilâhî beyanına maruz kalmayacağından?

12 11 İhlâsla büyütüyorum dediğin amel ağacına, gösteriş, kibir, gıybet ateşlerinden bir kıvılcım dahi bulaştırmadığından? Emin misin?

13 12 İlahî rızayı uzaklarda ararken, yanı başındaki yetim çocuğun gözlerindeki ışıkta,okşamayı bekleyen saçlarında saklı olmadığından? Emin misin?

14 13 Emin misin? Sana hep açık duran ilâhî kapıların bir gün kapanmayacağından ve şaşırıp kalmayacağından?

15 14 Ebedî kurtuluş reçetesinin çöllerde kalmış şu kurak gönüllere taşıyacağın suyla yazılmayacağından? Karanlığın içinde kaybolup giden çığlıkları duyabildiğinden, yüreğindeki ışıktan başkalarına da verebildiğinden? Emin misin?

16 15 Güzel bir hayat yaşadığından, yapabileceğin her şeyi yaptığından? Emin misin?

17 16 Bütün bunlar için bir daha fırsatın olacağından? Sahi emin misin? Sunu: Ahmet Yordam www.yolyordam.com Eser: Alıntı


"1 Yağmurun bir gün kesilmeyeceğinden, hiç bitmez görünen hayat ırmağının bir gün kurumayacağından, seni alıp diyârdan diyâra gezdiren rüzgârın duru vermeyeceğinden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları