Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SERBEST MÜLAHAZA İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşur.... Montesquie.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SERBEST MÜLAHAZA İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşur.... Montesquie."— Sunum transkripti:

1 SERBEST MÜLAHAZA İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşur.... Montesquie

2 SERBEST MÜLAHAZA Nasıl kafa sayısı kadar düşünce varsa, kalp sayısı kadarda sevgi çeşidi vardır." TOLSTOY

3 SERBEST MÜLAHAZA HER GÜN ANNEMİN... Uçun kuşlar uçun anneme doğru Ellerinden öpün çatlamış kuru O her şeyden üstün gözümün nuru Bir gün değil her gün annemin olsun. *** Açın güller açın anneme bahar Nasıl için için yüreği ağlar Yağmur olsa inin çöllere yağar Bir gün değil her gün annemin olsun. *** Esin yeller esin anneme türkü Sesim aynı sesim, bebeğim dünkü Yaşasın isterim annemdir çünkü Bir gün değil her gün annemin olsun.

4 SERBEST MÜLAHAZA MAVI ARZU masal istemiyorum artık anne kuşları çiz duvarlarıma maviyi anlat gözlerinle gökkuşağının yolunu göster bana bulutların gölgesine götür beni bana ninni söyleme anne yağmurun vatanından bahset sonsuzluğun nemine doysun ruhum özgürlüğü sar çıplak bedenime güneşe ser taze umutlarımı savrulsun bütün kaygılarım acılarım toprak olsun sevinçlerim yükselen duman bana türkü okuma anne bırak rüzgarı dinleyeyim yıldızlara bir salıncak kur gökyüzünü seyre dalayım bana sonsuz ufku tarif et yürümek istemiyorum anne bana uçmay ı öğret...

5 SERBEST MÜLAHAZA Değişim: alışkanlıkların değiştirilmesidir. Eğer alışkanlıklarımız hayatımızın dizginlerini ele alıyorsa değişimin zamanıdır. Alışanlıkları bir tarafa atıp onlardan kurtulalım demiyorum ama onları kontrol etmemiz dolayısıyla kendi hayatımızı kontrol etmemiz gerektiğini söylüyorum. Peki çaresi nedir ? Önce alışkanlıklarımızın bir listesini yapmak gerekiyor. Sırada alışkanlıklarımızın hayatımızda faydası olup olmadığına karar vermek gerekiyor. Değiştirilmesi gereken alışkanlıklarımızı işaretleyip olumsuz olanları olumlu hale getirebiliriz ya da onlardan vazgeçebiliriz.Alışkanlıklardan meydana gelen değişim içimizde nefis dediğimiz varlık tarafından dostça karşılanmayacaktır.Hata ret etme tepkisiyle karşılanacaktır.Çünkü alışkanlıkların değiştirilmesiyle nefsin rahatı bozulmuştur. RAHATININ BOZULMASI sözünün altında yatan espri de budur. Eğer alışkanlıklar değiştirilip nefsi mağlup etmek istiyorsak bu işin ilk basamağıdır.Yoksa hiç bir insan rahatının bozulmasını istemez. Ama farkına varmadan nefsin batağına doğru batmaktan değişim ile kurtulabiliriz.


"SERBEST MÜLAHAZA İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşur.... Montesquie." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları