Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ Neptünyum Elementi. 93 Atom Numaralı Neptünyum, radyoaktif bir elementtir ve uranyum pillerinin üretiminde kullanılır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ Neptünyum Elementi. 93 Atom Numaralı Neptünyum, radyoaktif bir elementtir ve uranyum pillerinin üretiminde kullanılır."— Sunum transkripti:

1 TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ Neptünyum Elementi. 93 Atom Numaralı Neptünyum, radyoaktif bir elementtir ve uranyum pillerinin üretiminde kullanılır.

2 1940'ta California Üniversitesi profesörlerinden Amerikalı Mc Millan ve Abelson tarafından keşfedilen bu radyoaktif element ile son yıllarda enerji üretiminde had safhada faydalanılıyor. Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza maledilen bir ELEMENT.

3 TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ Peki bilin bakalim bu Neptünyum dünyada en çok nerede bulunuyor? Bildiniz. Türkiye‘de. Tahmin edilen rezerv ne kadar ?

4 TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ 127.000 Ton. Sonra hangi ülke geliyor ? Bulgaristan.

5 Onun rezervi ne kadar ? Yani Bulgaristan’ın ? 2.500 Ton.

6 Peki sahip olduğumuz Neptünyum'un değeri ne kadar ? Çok Şaşıracaksınız ! 9 Trilyon $

7 Türkiye'nin İç borcu 85 milyar $. Dış borcu 125 milyar $. Toplam 220 milyar $.

8 Elimizdeki Neptünyum'un değerini tekrar ediyorum ! 9 TRiLYON $

9 Yani toplam borcumuzun 40 kat Yani toplam borcumuzun 40 kat fazlası. Önce Bor, sonra Toryum, şimdi de Neptünyum. Bilgilenmek ve bildirmek amacıyla lütfen sessiz kalmayınız.

10 Peki kim işletecek bu madenleri ?

11 BİLİNÇLİ VE DUYARLI BİR “ Ü M M E T “ OLMA DİLEĞİYLE...


"TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ Neptünyum Elementi. 93 Atom Numaralı Neptünyum, radyoaktif bir elementtir ve uranyum pillerinin üretiminde kullanılır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları