Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BIL KI DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK SERVETTIR.  Adaletli yaşamayı dilersen  Hep alnın açık gezmek istersen  Eğer onurunu da düşünürsen  Bil ki dürüstlük en.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BIL KI DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK SERVETTIR.  Adaletli yaşamayı dilersen  Hep alnın açık gezmek istersen  Eğer onurunu da düşünürsen  Bil ki dürüstlük en."— Sunum transkripti:

1 BIL KI DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK SERVETTIR

2  Adaletli yaşamayı dilersen  Hep alnın açık gezmek istersen  Eğer onurunu da düşünürsen  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

3  Hakkın varsa korkma hakkını ara  Boyun eğme sakın haksızlara  Tamah etme hakkın olmayanlara  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

4  Alma habersiz birinin malını  Çalmayasın kimsenin kapısını  Sonra çalarlar senin de kapını  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

5  Borç aldıysan zamanında veresin  Sözlerini yerine getiresin  Haksızlık, adaletsizlik etmeyesin  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

6  Dikkat et terazide hile yapma  Zavallı güçsüzün ahını alma  Kendin görüpte kimse görmez sanma  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

7  Namusun bilip şu güzel vatanı  Korumalısın kamunun malını  Gözet hep mazlum yoksulun hakkını  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

8  Yalandan uzak dur bir de riyadan  Yemeyesin yetimlerin hakkından  Kim ne götürdü ki dünyadan  Bil ki dürüstlük en büyük servettir.

9  Kredi edin harcamakla bitmez  Sarsılırsa güven yerine gelmez  İsmail bunu boşuna söylemez  Bil ki dürüstlük en büyük servettir


"BIL KI DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK SERVETTIR.  Adaletli yaşamayı dilersen  Hep alnın açık gezmek istersen  Eğer onurunu da düşünürsen  Bil ki dürüstlük en." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları