Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kaçırılan genç kızlar ve küçük bir kız çocuğu… Ve cinayet. Kahramanımız Başmüfettiş Wexford bu esrarengiz olayları çözmeye çalışırken kendini bir bulmacanın.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kaçırılan genç kızlar ve küçük bir kız çocuğu… Ve cinayet. Kahramanımız Başmüfettiş Wexford bu esrarengiz olayları çözmeye çalışırken kendini bir bulmacanın."— Sunum transkripti:

1

2 Kaçırılan genç kızlar ve küçük bir kız çocuğu… Ve cinayet. Kahramanımız Başmüfettiş Wexford bu esrarengiz olayları çözmeye çalışırken kendini bir bulmacanın içinde buluyor. İçinde müthiş insanlık dramları barındıran bir bulmaca bu. “Sessizliğin Öfkesi”, Ruth Rendell’ın akıcı kaleminden çıkmış, sürükleyici bir roman. Polisiye- gerilim edebiyatının kraliçesi olayları, karakterleri, mekânları öylesine iyi çiziyor ki, romana kendinizi kaptırmamanız mümkün değil..

3 Şükran Kurdakul'un Namık Kemal'i, Namık Kemal üstüne bugüne değin bilmediğim şeyleri gösterdi, öğretti bana. Melih Cevdet Anday Bütün yönleriyle, bütün açılardan görülmüş ünlü ozanımız. Yan tutmayan tam bir bilim soğukkanlığı ile.

4 Bir sır saklıyorsunuz! Üstelik bir seri katilden! Hatta katilin izinde olan bir dedektiften!

5 Ülkemizde en çok satan Şeytan Marka Giyer romanının yazarından yine eğlenceli bir kitap… Üç kadın, üç hayat,ve evlilik hayalleri…Kulağa hoş gelen anlatımlar birden kabusa dönüşebilir…

6 "Seçkinler yetişkin erkek vampirlerdir. Gururlu, buyurgan, sahiplenici, güçlü, yoğun derecede çekici, inatçı, kibirli ve yakışıklıdırlar. Durumuna göre dünyadaki en harika erkek ya da aşağılığın teki olabilirler. Seçkinler bazen insan kadınları arzularlar. Bazen bu ilişkiler uzun süreli romantik ilişkilere döner. Ve bazen de bir Seçkinle dişi insan arasında, bir vampir erkeğiyle dişisi arasındaki gibi ömür boyu süren bir tür ruh bağlanması oluşur." Tutku dolu bu vampir hikâyesiyle karanlığa kucak açın...

7 Sevildiğini hisseden kadın kadar çekilmez bir şey yoktur... Kadının gerçekte, namert ve tehlikeli olan tabiatı, öyle bir safhada, adeta öldürücü bir mahiyet alır. Yabani kedilikten, zehirli yılanlığa geçer ve gitgide, hayalimizin ölçemeyeceği kadar derin, nihayetsiz ve tuzlu kötülük denizinde, gülerek çırılçıplak yüzmeye başlar.

8 Yıl 2015. Tehcirin yüzüncü yılı münasebetiyle Amerika sözde soykırım yasasını kabul ettiğini dünyaya açıklıyor. Ermeni terör örgütü Türkiye’ye sızıyor ve büyük bir sabotaja hazırlanıyor. Türkiye kamuoyunda tanınmış aydınlar seri suikastlerle öldürülüyor. Askerlikten atılma Kemal büyük aşkla bağlanıp ayrıldığı gazeteci Meltemle birlikte hem cinayetlerin ardındaki sırrı çözmek hem de büyük sabotajı önlemek için işe koyuluyor. Herkes tehdit altında. Yedi Uyuyanlar uyandırılsın mı Derin milletin evlatları Yedi Uyuyanlar kim Bu büyük savaşı kim durduracak Okuyun kendinizi mutlaka bir yere koyacaksınız...

9 Beni öldürdüler. Beni iyileştirdiler. Beni dönüştürdüler. Doğru tabii, bir yüksek lisans öğrencisinin hayatı tam anlamıyla göz kamaştırıcı olamazdı ama sonuçta o benim hayatımdı işte. Ve Chicago vampirleri dünyaya varlıklarını açıklayana, ardından serseri bir vampir bana saldırana kadar gayet de iyi gidiyordu. Ama o serseri, kanımdan sadece bir yudum almıştı ki başka bir kan emici geldi ve onu korkutup kaçırdı. Ve bu yeni gelen, hayatımı kurtarmanın en iyi yolunun, beni yaşayan bir ölüye çevirmek olduğuna karar verdi.

10 Zindan Adası, Uğultulu tepeler atmosferinde geçen psikolojik bir gerilim, şiddet ve şeytanın romanı! "Dennis Lehanein Zindan Adası romanını okumak bir çılgınlık, şiddet ve yanılgı kabusuna girmek demek. Romanı bitirmekse -finaliyle ilgili bir ipucu vermek bile suç olur- yolunu şaşırmak, belki öfkelenmek ve sonunda usta bir öykü anlatıcısının, zihnimizi darmaduman etme yeteneği üzerine kafa yormak demek. Edgar Allan Poeyu geri getirebilsek ve ona bugünün postmodern hile torbasını versek, bize Zindan Adası kadar beklenmedik ve huzursuz bir öykü anlatırdı."

11 Kitapları bütün dünyada milyonlarca satan, polisiye romanın büyük ismi Ruth Rendell’dan… 13. Basamak Hayal dünyasında kurgulanmış, ara ara kesişen tuhaf hayatlar. Okuru sarsan beklenmedik bir son. Muhteşem bir psikolojik gerilim romanı…

12 Büyülü bir aşk bütün engelleri aşabilir mi? Deniz Tanrıçası, Bahar Tanrıçası, Işık Tanrıçası ve şimdi de Gül Tanrıçası... Tanrıçası Serisi 4. kitabıyla ve tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam ediyor.

13 Doğarsın, Yaşarsın, Ölürler Tüylerinizi Diken Diken Edecek, Soluk Soluğa Okuyacağınız, Kanınızı Donduracak Kadar Korkunç, Anrenalin Ve Gerilim Dolu Bir Efsane Ve Gerçek…

14 Larsen, Cinnet adlı kitabında, hastalıklı düşüncelerimizde hapsolmuş, en derin korkularımızdan faydalanıyor ve bütün korkuların en büyüğü olan içimizdeki korkularla kötülüğü harmanlıyor. Kendisi için hızlı ve nefes kesici bir başlangıç.

15 Everest Yayınları yazarlarından Perihan Mağdenin Radikal Gazetesindeki köşe yazılarından derlediği Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını adlı kitabının özelliği bugüne kadar satılan en ucuz kitap olması… Korkma Bu Akşam Gelip Çalmam Kapını şimdiye kadar basılan ucuz kitapların aksine kağıt, baskı ve kitap üretim kalitesinden ödün verilmeden basılan ilk ucuz kitap...

16 Gabriel’in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.

17 Görev için bir melek dünyaya gönderildi. Ama âşık olmak, planın bir parçası değildi. Üç melek savaşçı Gabriel, şifacı Ivy, en genç ve en insani olan Bethany kötülüğün etkisi altına girmeye başlayan bir dünyaya iyilik getirmek için Cennet’ten gönderilmiştir. Tüm insan ilişkilerinden kaçınırken, parlak ışıltılarını, insanüstü güçlerini ve en önemlisi de kanatlarını gizlemek için ellerinden geleni yaparlar… Meleklerin görevleri acildir ve karanlık güçlerin tehdidi altındadırlar. Aşk, Bethany’yi kurtaracak mı, yoksa mahvına mı sebep olacaktır?...

18 Da vinci Şifresi, Indiana Jones tadında bir kitap okumak ister misiniz? Büyük bir salgın bekliyor sizleri Korku, kırk gün kırk gece sokakları ele geçirecek. Günaha meyil edenler kızgın alevler içinde yanacak Şimdi ölüm zamandır! On üç şehir On üç mesaj On üç kurban Kaoslar, tarikatlar, kehanetler, suikastlar, intiharlar Ve bu kördüğümü tek başına çözmek zorunda kalan Ogmios ekibi Bir avuç gümüş ne kadar ağırdır? Uğruna ihanet edilip ölüme gönderilen dostunun cansız bedeni kadar mı? Yoksa asırlar sonra bu uğurda yitirilen hayatlar, mahvedilen şehirler kadar mı? Kurguyla tarihin iç içe geçtiği, her sayfasında heyecanın doruklarda gezindiği nefes kesici bir serüven.

19 KAPINIZI KİMSEYE AÇMAYIN BU MASUM KÜÇÜK KIZA ASLA! Oskar yalnızlığı seven ve diğer çocukların sürekli sataştığı biraz tuhaf bir çocuktur. Eli, yan daireye taşınınca Oskar onun da biraz tuhaf olduğunu fark eder. Ne denli haklı olduğundan haberi bile yoktur. "Rüyalarınıza girecek. En iyisi gün ışığında okuyun."

20 40 DAN FAZLA DİLE ÇEVRİLEN, DÖRT MİLYONDAN FAZLA SATAN, TÜM DÜNYAYI KASIP KAVURAN FENOMEN KİTAP! 14. yüzyıl İspanyasında feodal beyinden kaçan bir serf. Kıtlık, veba ve yasak bir aşk… Şehrin büyük bir özveriyle inşaatında çalıştığı Deniz Katedralinin gölgesinde, özgürlüğünü kazanan ve Yahudi bir kadınla yasak aşk yaşamakla suçlanan, Kiliseyi karşısına alan Arnau. ORTAÇAĞ BARSELONASINDA AŞK, SAVAŞ VE İNTİKAM DOLU BİR ROMAN.

21 “Aslında, insan beyni gerçekten keşfedilmemiş bir bölge gibidir; dünyayı o yönetiyor olsa da, beynimiz hakkında çok az şey biliyoruz. İşte bu keşfedilmemiş bölgeye, Erin ve Ted gibi cesur yazarlar girip de hafıza gibi karmaşık bölgelerle, duygular ve ilişkilerle ilgilendiğinde, kapılıp gidiyorum. Eminim ki, bu yaratıcılık dolu hikâye, okuyucuları da alıp götürecektir. Unutulmaz bir şey!” Melody Carlson, Finding Alice and The Other Side of Darkness kitaplarının yazarı…

22 Rivayet olunur ki Nessos, birgün Heraklesin karısı Deianeirayı kaçırıp ona tecavüze yeltendiğinde Heraklesin zehirli okuna hedef olur. Nessos ölürken Heraklesten öcünü alabilmek için kanlı gömleğini Deianeiraya verir. Bu gömleği kocasına giydirdiği takdirde onun aşkını sonsuzcasına kazanacağını söyler. Bir tören esnasında Nessosun kanlı gömleğini giyen Herakles acıdan kıvranmaya başlar. Bedenine yapışmış olan bu gömleği derisi soyulmak pahasına çıkarmaya çalışsa da bunu başaramaz. Sonunda, dağlardan kökleriyle söküp çıkardığı devasa çamları meydana yığar ve büyük bir ateş yakar. Ve kendini alevler içine atarak hayatına son verir.Tolstoy için olduğu gibi birçoklarımız için de evlilik, Nessosun kanlı gömleği..Kandırmacayla üzerimize giydirilen ve ancak yalazlarla çıkarılabilen bir gömlek..

23 İnsanlık olgusuna en delici bakışları yöneltmiş büyük bir yazardan, keyifli bir hayalet öyküsü. Doğaüstü olaylar ve meraklılarını konu eden, muzip, alaycı bir anlatı; İngiliz romanının en büyük ustalarından birinin kaleminden küçük bir fantastik edebiyat başyapıtı.. Perili Ev'de, 'okuma'nın benzersiz tadını bir kez daha anımsayacaksınız...

24 Bir anın gerçekliğine inanıp kimseye anlatamadığınız oldu mu? Hapishaneler umutsuzluk kokarmış! Bence hapishane koksa koksa korku kokar: Gardiyan korkusu, dövülme veya grup tecavüzüne uğrama korkusu, bir zamanlar sizi sevmiş ama artık sevmeyebilecek olan kişiler tarafından unutulma korkusu. Ama en çok, zaman ve zihnin kuytu köşelerine sinen karanlık düşüncelerin korkusu…

25 Kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, eleştirmenlerce "Polisiyenin Kraliçesi" ilan edilen Tami Hoagdan Los Angeles sokaklarında geçen, sürprizlerle dolu bir cinayet öyküsü.

26 Tom Thorne mesleği gereği olarak çok sayıda ceset görmüştür. Ancak bu kez cep telefonuna bir katilin kurbanlarının fotoğrafları gelmektedir. O bir süre sonra bir sonraki cesedin kendisi olacağının farkına varır….

27


"Kaçırılan genç kızlar ve küçük bir kız çocuğu… Ve cinayet. Kahramanımız Başmüfettiş Wexford bu esrarengiz olayları çözmeye çalışırken kendini bir bulmacanın." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları