Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dünyadaki insanların % 25’i günde sadece 1 doların altındaki gelirleriyle sefil bir hayat yaşıyorlar. Biliyor musunuz?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dünyadaki insanların % 25’i günde sadece 1 doların altındaki gelirleriyle sefil bir hayat yaşıyorlar. Biliyor musunuz?"— Sunum transkripti:

1

2 Dünyadaki insanların % 25’i günde sadece 1 doların altındaki gelirleriyle sefil bir hayat yaşıyorlar. Biliyor musunuz?

3 Dünyadaki insanların; sadece % 6’sı varlık içinde, % 14’ü okuma-yazma biliyor, % 7’si eğitim görmüş, % 33’ü açlık sınırında yaşıyor, Sizin yeriniz neresi ?

4 Emekleyerek 1 km ötedeki Birleşmiş Milletler yemek kampına gitmeye çalışıyor. Peki bu çocuk nereye gidiyor biliyor musunuz?

5 Tabii ki çocuğu izliyor; ölmesini bekliyor. Ya arkasındaki Akbaba sizce ne yapıyor.

6 Fotoğraf, onu çeken Kevin Carter'e, Pulitzer ödülünü kazandırdı. Bu fotoğraf 1994'de Sudan'daki kıtlık sırasında çekildi.

7 Kevin Carter, fotoğrafı çeker çekmez oradan ayrılıyor ve kimse çocuğa ne olduğunu bilmiyor. Fotoğrafçı Kevin Carter ise sorumsuzluğunu 3 ay sonra fark edip depresyona girip intihar ediyor.

8 Dünya nüfusunun yarısının günde 2 doların altında gelirle yaşamak zorunda olduğunu unutmayıp, sahip olduklarımızın farkına varalım. Lütfen sahip olduklarımızın kıymetini bilip, şükredelim. Toplumumuzdaki yardıma muhtaç olanları bulup imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışalım.


"Dünyadaki insanların % 25’i günde sadece 1 doların altındaki gelirleriyle sefil bir hayat yaşıyorlar. Biliyor musunuz?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları