Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Beton’da Farkındalık Yarat,Yaşama Renk Kat! BETONU SINIFLANDIRARAK MARKALAŞTIRMAK GRUP ADI : BETONİK34  Meryem AVŞAR (HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Beton’da Farkındalık Yarat,Yaşama Renk Kat! BETONU SINIFLANDIRARAK MARKALAŞTIRMAK GRUP ADI : BETONİK34  Meryem AVŞAR (HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK)"— Sunum transkripti:

1

2 Beton’da Farkındalık Yarat,Yaşama Renk Kat! BETONU SINIFLANDIRARAK MARKALAŞTIRMAK GRUP ADI : BETONİK34  Meryem AVŞAR (HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK)  Abdullah BİTKİN (İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ)  Ömer DEMEZ (GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ)  Muhammed KURT (İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ) AKÇAN

3 GİRİŞ • Konutun yapımında kullanılan beton hakkında yeterli ve doğru bilgiye sahip miyiz? Onlarca beton çeşidi varken hepsini özelliklerini ezberlememiz ve doğru bir şekilde yorumlamamız oldukça zordur. • Bu projemizle, insanların konut alışverişinde beton sınıfını rahatça sorgulayabilmesi ve anlamasını sağlayacağız.

4 • Betonda aranması gereken bütün özelliklerin Standart ölçülerini dört ana başlık adı altında gruplandırıyoruz. Örneğin Betonun Basınç dayanım Listesi aşağıdaki gibi karmaşık iken; GİRİŞ ( TS EN 206)’dan aldığımız bilgiler doğrultusunda günümüz koşulunda bu tabloda bulunan bilgileri renklendirerek,standart ölçülerine göre sınıflandırdık. Basınç dayanımlarına göre; C 8-\-C25 STANDART ALTI (D sınıfı), C 30-\-C50 STANDART (C sınıfı), C 55-\-C70 STANDART ÜSTÜ (B sınıfı), C 80-\-C100 STANDART ÜSTÜ + (A sınıfı) şeklinde gruplandırdık.

5


"Beton’da Farkındalık Yarat,Yaşama Renk Kat! BETONU SINIFLANDIRARAK MARKALAŞTIRMAK GRUP ADI : BETONİK34  Meryem AVŞAR (HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları