Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Okul Tanıtım Bilgileri İSTATİSTİKLER Öğretmen Sayısı : 32 Öğrenci Sayısı : 857 KURUM BİLGİLERİ Derslik Sayısı : 24 Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Okul Tanıtım Bilgileri İSTATİSTİKLER Öğretmen Sayısı : 32 Öğrenci Sayısı : 857 KURUM BİLGİLERİ Derslik Sayısı : 24 Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar)"— Sunum transkripti:

1

2 Okul Tanıtım Bilgileri İSTATİSTİKLER Öğretmen Sayısı : 32 Öğrenci Sayısı : 857 KURUM BİLGİLERİ Derslik Sayısı : 24 Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : yok Atölye-İşlik Sayısı : yok Spor Salonu : yok Kütüphane : var Konferans Salonu : 100 kişilik Kantin/yemekhane: var Rehberlik servisi: var Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:50-16:10 Öğretim Şekli : Tam gün Pansiyon Durumu: yok Telefon : Fax : WEB Adresi : 1/02/317344/iletisim.html Adres :Mustafapaşa mah. Şehit Yılmaz Argon cad sokak no:1 gebze YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Ulaşım : otobüs ve minübüs Yerleşim Yeri Bilgisi :

3 Okulun Tarihçesi Eğitim-Öğretim yılında Gebze Orta Okulu olarak şimdiki Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi binasının yerinde bulunan (şimdi yıkılmış olan) eski binasında eğitim ve öğretime başlamıştır Eğitim -Öğretim yılına kadar aynı binada eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürmüştür.Bu binanın yeterli olmaması nedeniyle öğretim yılında liseye dönüştürülerek orta okulla birlikte 1999 depremi ile hasar görerek yıkılan (halk tarafından İnönü İlköğretim Okulu olarak bilinen) binaya taşınmıştır. Bu binada eğitim-öğretim Eğitim-Öğretim yılına kadar devam etmiştir.Ancak hızla artan nüfus sebebiyle bina yeterli gelmeyince 1978 yılında şimdi kullanılan binaya ortaokul ve lise olarak taşınmıştır yılında lise kısmı Sarkuysan fabrikası tarafından yaptırılan binaya taşınmıştır tarihine kadar ortaokul olark sürdürdüğü eğitim öğreetime Öğretim yılında mevcut bina tarih ve sayılı Bakanlık oluru ile tekrar Gebze Lisesi´ne dönüştürülmüştür.Ortaokul kısmı 1996 yılında son mezunları vererek kapanmıştır Eğitim-öğretim yılı sonuna kadar okulumuz Gebze Lisesi adı ile eğitim-öğretimini sürdürmüştür.Milli Eğitim Baanlığı okul dönüşümleri projesi gereğince okulumuz Kocaeli Valiliğinin tarih ve sayılı kararı gereğince isim ve tür değiştirerek Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi´ne dönüşmüş olup halen 4 idareci, 50 öğretmen,,4 hizmetli (3 ücretli) ve toplam 1261 öğrenci ile eğitim öğretimini sürdürmektedir.

4 ÇOK AMAÇLI SALON Tiyatro ve etkinlikler için kullanılabilir, sunum yapabilmek için de gerekli cihazlar bulunmaktadır.

5 KONFERANS SALONU Tepegöz ve perdesi olan konferans salonumuz bulunmaktadır. Yaklaşık 100 kişi aynı anda bulunabilmektedir. Salonun sahnesi bulunmaktadır

6 REHBERLİK SERVİSİ Okulumuzda bir rehber öğretmeni bulunmaktadır. Rehberlik faaliyetleri rehber öğretmenin başkanlığında yürütülmektedir.

7 KÜTÜPHANE Okulumuzda kütüphane bulunmaktadır.

8 KANTİN/YEMEKHANE Okulumuzda kantin bulunmaktadır fakat yemekhane bulunmamaktadır.

9

10 Okulumuzu tercih edecek öğrencilerde bulunması gereken yeterlilikler Geleceğe yönelik net hedefleri olan ve bunlara ulaşmak için gerekli çalışmaları göze alan. Teog puanı okulumuza alabileceğimiz yeterlilikte olan. İdealleri ve hedefleri olan, gelecekte üniversite okumak isteyen. Okul kurallarına uyan, okulda başarılı olmayı hedefleyen. Çevresiyle iyi bir iletişim içinde olan. Çevresindeki insanları iyi tanıma, onlarla örnek bir diyalog kurma, onların güzel yönlerinden yararlanma ve deneyimlerinden istifade etme, iyi bir iletişim içinde olan. Amacı başarı olan.

11 BAŞARILARIMIZ MEZUNLARI YERLEŞME ORANI SAYISI YÜZDELİK ORANI TOPLAM YERLEŞEN YILLIK YILLIK AÇIKÖĞRETİM53.96

12 BAŞARILARIMIZ FAKÜLTE VE YÜKSEKOKUL ADIYERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI TIP FAKÜLTESİyok MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ11 EĞİTİM FAKÜLTESİ7 İKTİSADİVE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ25 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ15 GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ1 İLETİŞİM FAKÜLTESİ5

13 İlçemizde düzenlenen liselerarası bilgi yarışmasına 23 lise katılmış olup 20 soru üzerinden yapılan yarışmada okulumuz ile Gebze Anadolu Lisesi 16 soru bilerek 160 puan aldı. Ek sorulardan ilk üç soruya iki okul da doğru cevap verdi 4. soruya doğru cevabı sadece Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi birinci olarak Kocaeli´nde yapılacak olan il finalinde Gebze´yi temsil etmeye hak kazandı. Birinci olan okula ödülleri Gebze Belediye Başkanı Sayın Adnan Köşker tarafından verildi. Judo Avrupa Üçüncülüğü Güreşte Bölge Şampiyonluğu Kocaeli Kros Bölge Birinciliği Okul sporları Samsun Grup İkinciliği BAŞARILARIMIZ

14 PROJELER Öğrenciler AB’yi öğreniyor projesine öğrenci katılımı ile okulumuz katılım sağlamıştır. ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ isimli projede yer almaktayız. Gebze Teknik Üniversitesi ile iş birliği yapmaktayız.


"Okul Tanıtım Bilgileri İSTATİSTİKLER Öğretmen Sayısı : 32 Öğrenci Sayısı : 857 KURUM BİLGİLERİ Derslik Sayısı : 24 Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları