Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞİ"— Sunum transkripti:

1 MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞİ

2 MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞİ
MEBBİS kapsamında MEİS Modülü, e-Yaygın Modülü ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Kullanılarak derlenecektir.

3 Eğitim Öğretim Yılında Bilgilerin elektronik ortamda doğru alınabilmesi ve güvenilir tutarlı istatistikler üretilebilmesi için İlçe MEM’ler ve Okul ve Kurumlarımızın yapması gereken işlemler

4 Adresinden ilgili Eğitim ve Öğretim Yılı İstatistik Bilgilerinin toplanması ile ilgili açıklamalı resmi yazı indirilerek dikkatlice incelenmeli ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 11/10/2012 tarih ve B.08.4.MEM / sayılı yazısı ile bildirilen takvim doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince onaylama işlemlerinin sonuçlanmış olması gerekmektedir.

5 Eğitim ve Öğretim Yılı e-Okul Modülü İçerisinde Bulunan Bina Kullanım Ekranları ve Bina Bilgileri Ekranlarının Doldurulmasında Dikkat Edilecek Hususlar

6 Tahsis durumu Bina Durumu Lojman Durumu Bina Kullanımı
6287 Sayılı Kanun gereğince dönüşüm işlemleri yapılan ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına ait; Tahsis durumu Bina Durumu Lojman Durumu Bina Kullanımı

7 Ekranlarında bulunan bilgiler, dönüşüm işlemleri yapılırken kurum kodlarına bağlı olarak bir önceki yıla ait bilgiler aktarıldığından, Bilgi İşlem Grup Başkanlığınca boşa çıkan kurum kodlarının yeni kurumlara verilmesinden dolayı ekranlarda bulunan bilgilerin hatalı olabileceği bildirilmiştir.

8 Bu nedenle ilçe MEM’lerde eğitim öğretim yılında e-okul modülü içerisinde bulunan tüm (resmi ve özel) ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına ait tahsis durumu, bina durumu, lojman durumu ve bina kullanım ekranlarının boşaltılarak kurumlar tarafından yeniden doldurulması gerekmektedir.

9 6287 sayılı kanun kapsamında dönüştürme işlemi yapılan ayrı kurum koduna sahip ilkokul ve ortaokul aynı binada eğitim veriyor ise, e- okul modülü içerisinde bulunan bina kullanımı ve diğer bina bilgileri ekranlarına bilgi girişi yapılanken

10 İlgili kanun kapsamında dönüşüm işlemlerinde oluşturulan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölümü Planlama Komisyonunca bina mülkiyetinin hangi okula ait olduğu belirlenecektir.

11 Bilgi girişlerindeki mükerrerliğin önlenmesi için, bu okulların bina kullanımı ve diğer bina bilgileri ekranları komisyon tarafından belirlenen okul tarafından doldurulacaktır. Aynı binada eğitim yapan diğer okul/kurum sadece tahsis ekranına giriş yapacaktır.

12 Tüm resmi, özel ve bağımsız anaokulları, ilkokul, ortaokul ve tüm ortaöğretim kurumları bünyesindeki anasınıfları ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarına ait öğrenci ve bina bilgileri bilgi girişi e-Okul Modülünden, tüm kurumların eğitim imkânları bilgi girişleri ise MEİS Modülünden yapılacaktır.

13 Okul ve kurumlar, kullandıkları bina kendilerine ait ise bina kullanım ekranını dolduracak, tahsis ekranına herhangi bir bilgi girişi yapmayacaktır. Tahsis ekranı sadece kendi binası olmayan başka okulun binasını kullanan okul ve kurumlar tarafından doldurulacaktır.

14 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 11/10/2012 tarih ve B.08.4.MEM / sayılı yazısında 7. maddede belirtilen. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 191. maddesi gereğince sağlık müdürlüğü, PTT, belediye vb. kurumların bünyesinde açılan okulöncesi kurumlarda eğitim gören ay arası çocuk sayıları, MEİS Modülü içerisinde il ve ilçe formları altındaki bağımsız kurumlar ekranına kurum adları ile birlikte girilecektir. Bu ekrana, Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel anaokulları/anasınıfları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların bilgileri dâhil edilmeyecektir. Maddesi ile ilgili kurum ve müdürlüklerden gerekli bilgiler istenilerek ilçe formaları olarak İlçe MEM’lerce doldurularak onaylanacaktır.

15 Bilgi girişi işlemi sırasında ilgili ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, kendilerine bağlı okul ve kurumlardaki bilgi girişini MEİS Sorgu Modülünden sorgu alarak takip ve kontrol edecekler, ayrıca bilgilerini girmeyen veya eksik giren okul ve kurumlarla ilgili gerekli önlemleri alacaklardır.

16 Okul/kurum müdürleri onay vermeden önce bilgileri mutlaka kontrol etmelidir.
Meis’ten birinci derecede sorumlu kişiler müdürlerdir. İstatistik bilgileri okulun yıl sonu boyunca herhangi bir işlem yapıldığında o bilgiler baz alınarak yapılıyor.

17 Bilgiler girilmeden önce tablolardaki AÇIKLAMALAR MUTLAKA okunmalıdır.
Kurum Genel Bilgileri kontrol edilerek kurum tipi ve yerleşim yeri bilgisi eksik olanlar işlenecektir.

18 Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ikili mesleki eğitim merkezleri ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı eğitilebilir zihinsel engellilerin (iş okulu-meslek lisesi) tüm bilgi girişleri MEİS Modülünden yapılacaktır.

19 MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİMDE GENEL BİLGİLER EKRANLARI (YAYGIN EĞİTİM)
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ Çırak Sayıları Kalfa Sayıları İşyeri Açma Belgesi Alan/Yaş Usta öğretici Sayıları Aday Çırak Sayıları Kalfalık/Ustalık belgesi alanlar Meslek Kursları Öğrenci (3308 say.K.gör.açılan kurs.) Alt tür olarak PKSO Kurs bilgileri (kursiyer sayısı) Kursiyer Sayısı (YTEM)

20 YAYGIN EĞİTİM GENEL BİLGİLER EKRANLARI
Meslek Kursları (3308 s.k. Göre kurslar) Meslek Dalları (Mesleki Eğitim Merkezi) Kurslar (YTEM) Rehabilitasyon Özür Grubu Dersane / Kurslar Muhtelif Kurslar Etüd Alanları Hizmete Giriş Yılı Öğretmen Branşları (Özel Dersaneler) Kurum Bilgileri

21 YAYGIN EĞİTİM KURSİYER EKRANLARI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ Çırak Sayıları Kalfa Sayıları İşyeri Açma Belgesi Alan/Yaş Usta öğretici Sayıları Aday Çırak Sayıları Kalfalık/Ustalık belgesi alanlar Meslek Kursları Öğrenci (3308 say.K.gör.açılan kurs.) Mesleki/Sosyal Kültürel/ Okuma Yazma Sosyal Kültürel Faaliyetler

22 YAYGIN EĞİTİM EKRANLARI
Meslek Kursları Öğrenci (3308 say.K.gör.açılan kurs.) PKSO Kurs bilgileri (kursiyer sayısı) KTOGM Atölye Bilgisi (Olgunlaşma Enstitüsü) KTOGM Yapılan Faaliyetler Kursiyer Sayısı (YTEM) Kursiyer Sayısı (Özel Dersane) Kursiyer Sayısı (Muhtelif Kurslar) Kursiyer Sayısı (MTSK) Kursiyer Sayısı (Özel Etüd Eğitim Merkezi)(Kurs sayısı çıkartıldı) Kursiyer Sayısı (Özel Eğitim Rehabilitasyan Merkezi)(Kurs sayısı çıkartıldı.) Kursiyer Sayısı (Turizm Eğitim Merkezi)

23 YAYGIN EĞİTİM PERSONEL BİLGİLERİ EKRANLARI
Öğretmen ve Öğretici Durumu Yabancı Öğretmen Anasınıfı Öğretmeni Personel Durumu Öğretmen ve Öğretici (MTSK/Branş) Branş Öğretmenleri (Özel Dersaneler)

24 Derslik Sayıları kesinlikle doğru girilecektir.
Öğretim Şekli ve yerleşim yeri Birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarının birleştirilmiş sınıf olduğu belirtilmelidir.

25 TEŞEKKÜRLER


"MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları