Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eğİtİmde web 2.0 araçlarInIn kullanImI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eğİtİmde web 2.0 araçlarInIn kullanImI"— Sunum transkripti:

1 Eğİtİmde web 2.0 araçlarInIn kullanImI
BURAK ÇENDİK

2 Web 2.0 nedir, eğitimde nasıl kullanılır?
Web 2.0 araçları nelerdir?

3 EĞİTİMDE KullanILABİLECEK WEB 2.0 ARAÇLARI:
PREZİ WORDPRESS WEBSPERATİON GOOGLE DRIVE WİKİPEDİ

4 WEB 2.0 NEDİR? Web 2.0, O Reilly Media tarafından 2004'de kullanılmaya başlayan bir sözcüktür ve ikinci nesil internet hizmetlerini - toplumsal iletişim sitelerini, vikileri, iletişim araçlarını, folksonomileri - yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar

5 Web 2.0 araçlarInI eğİtİme KatkIlarI:
Bireysel gelişim Problem çözebilme gücü Sorumluluk alma becerisi Üst düzey başarı bilgisi kazanma Etkili öğrenme

6 Prezi internet üzerinden, görsel olarak gerçekten çekici ve değişik sunum hazırlamanızı sağlayan bir platform. Web tabanlı olarak site üzerinden üye olup istediğiniz kadar sunum hazırlayabiliyorsunuz. Hatta davet edeceğiniz arkadaşlarınızla aynı sunum üzerinde çalışabiliyor ya da sadece gösterim yapabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza indirerek kayıt edebiliyorsunuz.

7 WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye başlayabilirsiniz.

8 Kolay ve hızlı bir şekilde kavram haritası oluşturmak için kullanılabilecek çevrim içi bir internet sitesidir.

9 Wİkİpedİ? Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisidir.

10 Google Drive, yaratabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, birlikte çalışabileceğiniz ve her şeyinizi saklayabileceğiniz bir yer. İster arkadaşınızla ortak bir araştırma projesi üzerinde çalışıyor olun, ister nişanlınızla düğün planları yapın, isterseniz de iş arkadaşlarınızla birlikte bütçe takip edin; tüm bunların hepsini Drive üzerinde yapabilirsiniz. Videolarınızı, fotoğraflarınızı, belgelerinizi, PDF dosyalarınızı ve çok daha fazlasını Drive'a yükleyip istediğiniz yerden bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

11 Kaynaklar:


"Eğİtİmde web 2.0 araçlarInIn kullanImI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları